Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Зошто да поднесе оставка, по правило, капетанот треба да потоне со сопствениот брод.
Па, има некое непишано правило, според кое партијата кога губи избори (особено собраниски), нејзиниот претседател да даде оставка. Заев се истрча и го вети тоа (мислејќи дека одредени центри на моќ ќе му изрежираат сигурна победа), ама се „заеба“. И сега молчи околу тоа „ко мисир“. Смешен ми е. Чудно ми е што никој не му го постави тоа прашање в лице, на ТВ.[DOUBLEPOST=1494417422][/DOUBLEPOST]
Види.. да доаѓаше од било кој друг лик на форумов ќе бев сигурен дека е сарказам, ама пошто ти го пишуваш ова не можам да се одлучам. Одамна немам налетано на лудак ко тебе.
Оооо.. па ти би бил одличен министер во министерство за жолти мравки, специјално за тебе да се отвори. Мрш бе таму, треба простум да стоиш кога ми се обраќаш мене. Бедник. Не ти пречат дебилштините што ги изнапишаа другарчињата твои, јас ти сметам. Оди паси кози.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Па, има некое непишано правило, според кое партијата кога губи избори (особено собраниски), нејзиниот претседател да даде оставка. Заев се истрча и го вети тоа (мислејќи дека одредени центри на моќ ќе му изрежираат сигурна победа), ама се „заеба“. И сега молчи околу тоа „ко мисир“. Смешен ми е. Чудно ми е што никој не му го постави тоа прашање в лице, на ТВ.[DOUBLEPOST=1494417422][/DOUBLEPOST]
Оооо.. па ти би бил одличен министер во министерство за жолти мравки, специјално за тебе да се отвори. Мрш бе таму, треба простум да стоиш кога ми се обраќаш мене. Бедник. Не ти пречат дебилштините што ги изнапишаа другарчињата твои, јас ти сметам. Оди паси кози.
Смирено програмеру, искористи го времето најдобро што можеш. Не си свесен што те чека.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Има добар бизнис во вакви портали, се мислам да започнам еден со вести:

ОДМЕТНАТИТЕ АМЕРИКАНСКИ АМБАСАДИ ИСТАКНАА РУСКИ ЗНАМИЊА

ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ПОРАНЕШЕН ШЕФ НА УДБА: КОСТА РАЦИН НЕ Е УБИЕН, НЕГО ТИТО ГО РАЗМЕНИ СО ВАНЗЕМАЉЦИ ЗА НИВНА НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА ПОСЛЕ МУ ЈА ПРОДАДЕ НА НАСА И АМЕРИКА ЗА 200 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

100 ГОДИНИ СТАРИ ПРОРОШТВОТА НА СЛЕПИОТ СТАРЕЦ ОД МАРИОВО КОЈ ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ, “ПАМЕТНИ“ ТЕЛЕФОНИ, БИТКОИН, ПОБЕДА НА ЧИКИТА НА ЕВРОСОНГ, ВОЈНАТА ВО СИРИЈА... ВЕЛИ: ЗАЕВ ЌЕ ЈА ОДНЕСЕ МАКЕДОНИЈА ВО ПРОПАСТ

ИСПОВЕСТ НА ЦЕЦА, АРКАН Е ЖИВ И ЗДРАВ НА ОСТРОВ ВО ИНДИСКИ ОКЕАН
Додај:

Спектакл: Заев го реализира ветеното, поднесува оставка![DOUBLEPOST=1494417901][/DOUBLEPOST]
Смирено програмеру, искористи го времето најдобро што можеш. Не си свесен што те чека.
Оди види, WC-то е затнато... прочепкај внатре, да го „отнеш“.
А ти нешто се закануваш? Или така ми се чини? Па види, стапот има 2 краја.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.845
Поени од реакции
13.888
Оооо.. па ти би бил одличен министер во министерство за жолти мравки, специјално за тебе да се отвори. Мрш бе таму, треба простум да стоиш кога ми се обраќаш мене. Бедник. Не ти пречат дебилштините што ги изнапишаа другарчињата твои, јас ти сметам. Оди паси кози.
Крај :vozbud:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Како за програмер многу време трошиш на форумов.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Како за програмер многу време трошиш на форумов.
Каков бе програмер, програми на далечинското менува. :P
Час шиттел, час анал5, час афла-токсин.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па, има некое непишано правило, според кое партијата кога губи избори (особено собраниски), нејзиниот претседател да даде оставка. Заев се истрча и го вети тоа (мислејќи дека одредени центри на моќ ќе му изрежираат сигурна победа), ама се „заеба“. И сега молчи околу тоа „ко мисир“. Смешен ми е. Чудно ми е што никој не му го постави тоа прашање в лице, на ТВ.
Во собранието Заев има мнозинство и ќе формира влада. Ако таков човек треба да даде оставка, тогаш оној кој е опозиција во собрание треба да направи харакири јавно на ТВ Сител
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Додај:

Спектакл: Заев го реализира ветеното, поднесува оставка![DOUBLEPOST=1494417901][/DOUBLEPOST]
Оди види, WC-то е затнато... прочепкај внатре, да го „отнеш“.
А ти нешто се закануваш? Или така ми се чини? Па види, стапот има 2 краја.
Дали јас чистам вециња или не тоа да не ти е гајле, бидејќи јас не се правам мангуп тука со нешто што не сум. Ти јадеше гомна откако почна да пишуваш по темиве дека си програмер, па уствари ти затоа и си на форумов за да ја браниш поранешната власт, да бараш докази, да оправдуваш криминал, и целиот тој муабет кога ќе ти го плеснат и ќе ти дадат докази ти се фаќаш за печатните грешки. Тоа доволно говори каков програмер си ти. Јас не ти се заканувам туку ти кажувам што те чека, сите тие бенефиции што си ги имал досега, сите тие глупости со кои се расфрлаше минатата власт ќе ги нема. Ако малку разбираш економија тогаш ќе знаеш дека првава година од новата влада ќе ни биде најтешка досега, заради тоа што претходната расипничка власт трошеше на чоколади а немаше за леб, сами така си викаа нели. Градеше споменици и барок, исплаќаше субвенции само на нивни членови и со тоа ги придобиваше гласовите, кратеше социјална помош за да може да се украде нешто, трошеше на глупости со кои ги задоволуваше лудите фантазии. Портрети, театри, споменици, барок, златни маси, и уште милион лудории. Тие пари се фрлени во вода, и никако не придонесуваат за развитокот на државата. Ќе придонесеа ако се изградеа фабрики, со тоа ќе се отвореа работни места и колку толку немаше да има над 150.000 луѓе што живеат без покрив над глава, ќе се зголемеше производството, со тоа ќе можеа да се враќаат земените кредити. А со барок и споменици кредити не се враќаат.
Поранешната власт остави хаос, дупка, и тоа е оставено намерно бидејќи и тие си знаеа дека така не можат вечно да владеат. Новата влада ја има најтешката задача, а тоа е да изгура една година без да касни со плати и пензии, а истовремено и да враќа кредити.
Тоа што реков дека не си свесен што те чека не беше закана од мене за тебе, туку беше предупредување бидејќи чистката ќе почне од администрацијата. Тоа што ти постојано спомнуваш за чистење вециња мене не ме засега ниту навредува, минималната плата во нашата држава е 200 евра ако клатиш врата во некое министерство, во приватна фирма има луѓе што земаат и 9000 па и 8000. Тие сите треба да бидат исмејувани нели?
Ама сепак, не ми е гајле, ти си еден обичен сендвич кој не може да ме навреди ни мене ни никој на форумов па и пошироко. Сети се на ова кога ќе седиш пред ГТЦ.
Мора да се има ред, или ќе бидеме држава или не. Затоа лај си уште за уставот, деловникот, Талат итн... Никој не те ебе програмеру.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Лека полека ги пуштаат низ вода. Ашколсун. Кога размислуваш со долната, наместо горната глава ќе лежиш до тој со ќебапите ебате глупиот!
Коментарите под објавава пак, си се посебна прича за себе. На крај ќе излезе кумуњариве се тепале меѓу себе, овие у тој момент влегле сосем случајно чисто да видат шо се дешава у Собрание и невините душички го наебале но не по нивна вина.
Есдеес од уста не ги извадија. Тие се тие кои после 11 години харање на ебанава држава им се криви. И Сорос, де...



Програмер, прием?
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
Има добар бизнис во вакви портали, се мислам да започнам еден со вести:

ОДМЕТНАТИТЕ АМЕРИКАНСКИ АМБАСАДИ ИСТАКНАА РУСКИ ЗНАМИЊА

ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ПОРАНЕШЕН ШЕФ НА УДБА: КОСТА РАЦИН НЕ Е УБИЕН, НЕГО ТИТО ГО РАЗМЕНИ СО ВАНЗЕМАЉЦИ ЗА НИВНА НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА ПОСЛЕ МУ ЈА ПРОДАДЕ НА НАСА И АМЕРИКА ЗА 200 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

100 ГОДИНИ СТАРИ ПРОРОШТВОТА НА СЛЕПИОТ СТАРЕЦ ОД МАРИОВО КОЈ ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ, “ПАМЕТНИ“ ТЕЛЕФОНИ, БИТКОИН, ПОБЕДА НА ЧИКИТА НА ЕВРОСОНГ, ВОЈНАТА ВО СИРИЈА... ВЕЛИ: ЗАЕВ ЌЕ ЈА ОДНЕСЕ МАКЕДОНИЈА ВО ПРОПАСТ

ИСПОВЕСТ НА ЦЕЦА, АРКАН Е ЖИВ И ЗДРАВ НА ОСТРОВ ВО ИНДИСКИ ОКЕАН
:oftopik:

Ова си го гледал?


Еве линк, не знам дали смеам...

Коа веќе прајш муабет за шо Тито трампал, поранешен шеф на УДБа, вонземјани може не, ама напредна технологија и тако даље... ;)
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Сепак со диктатурата на Груевски и ДПМНЕ е свршено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom