Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Чекај ќе дое типчено од вчера ќе го препоти тука со 10 поста на рипит и ќе не убедува дека е вистина. Божем ние се шетаме низ град со торбици преку рамо па ќе му веруваме одма.



Каков сељак стартер пек ми е ова чудо : )))))
hahaha kraj. A najjaki se onie skockani celi, kosulche nesto ovo ono i torbica adidas ili puma lol.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Таљат прича српски! Па могуче да е од српски тајни служби? :unsure:
Стоиљковиќ у каква жмровчина прерасна лелеее....срби и вморони, која комбинација :facepalm:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Има добар бизнис во вакви портали, се мислам да започнам еден со вести:

ОДМЕТНАТИТЕ АМЕРИКАНСКИ АМБАСАДИ ИСТАКНАА РУСКИ ЗНАМИЊА

ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ПОРАНЕШЕН ШЕФ НА УДБА: КОСТА РАЦИН НЕ Е УБИЕН, НЕГО ТИТО ГО РАЗМЕНИ СО ВАНЗЕМАЉЦИ ЗА НИВНА НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА ПОСЛЕ МУ ЈА ПРОДАДЕ НА НАСА И АМЕРИКА ЗА 200 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

100 ГОДИНИ СТАРИ ПРОРОШТВОТА НА СЛЕПИОТ СТАРЕЦ ОД МАРИОВО КОЈ ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ, “ПАМЕТНИ“ ТЕЛЕФОНИ, БИТКОИН, ПОБЕДА НА ЧИКИТА НА ЕВРОСОНГ, ВОЈНАТА ВО СИРИЈА... ВЕЛИ: ЗАЕВ ЌЕ ЈА ОДНЕСЕ МАКЕДОНИЈА ВО ПРОПАСТ

ИСПОВЕСТ НА ЦЕЦА, АРКАН Е ЖИВ И ЗДРАВ НА ОСТРОВ ВО ИНДИСКИ ОКЕАН
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Има добар бизнис во вакви портали, се мислам да започнам еден со вести:

ОДМЕТНАТИТЕ АМЕРИКАНСКИ АМБАСАДИ ИСТАКНАА РУСКИ ЗНАМИЊА

ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ПОРАНЕШЕН ШЕФ НА УДБА: КОСТА РАЦИН НЕ Е УБИЕН, НЕГО ТИТО ГО РАЗМЕНИ СО ВАНЗЕМАЉЦИ ЗА НИВНА НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА ПОСЛЕ МУ ЈА ПРОДАДЕ НА НАСА И АМЕРИКА ЗА 200 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

100 ГОДИНИ СТАРИ ПРОРОШТВОТА НА СЛЕПИОТ СТАРЕЦ ОД МАРИОВО КОЈ ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ, “ПАМЕТНИ“ ТЕЛЕФОНИ, БИТКОИН, ПОБЕДА НА ЧИКИТА НА ЕВРОСОНГ, ВОЈНАТА ВО СИРИЈА... ВЕЛИ: ЗАЕВ ЌЕ ЈА ОДНЕСЕ МАКЕДОНИЈА ВО ПРОПАСТ

ИСПОВЕСТ НА ЦЕЦА, АРКАН Е ЖИВ И ЗДРАВ НА ОСТРОВ ВО ИНДИСКИ ОКЕАН
Ako odlucis da pocnes i ako ti treba programer, znaes od kade da pocnes da baras. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
@Ѓорѓи Н. Владеење на право>правна држава, ако ме прашуваш на мене. Тоа што ти сакаше да го кажеш, но не успеа, е тоа што дури и кога законот се прекршува (не знам дали си знаел, пушење во објект од тој карактер е прекршок, не е кривично дело па да ти реагира ЈО, ама толку знаеш очигледно), владеењето на правото ќе овозможи тој да биде санкциониран согласно правните одредби, без разлика за кого станува збор, т.е. еднаквост пред законот.

Али види, нема да ме чуди ова ЈО да поднесе кривична пријава за насилство према воздухот во канцеларијата. :icon_mrgr: Тие се тие слаби правници.
Браво, „народ со ваква младина, не треба да се грижи за својата иднина“. (Ако не знаеш кој го рекол ова, Лет 3 е махер за оваа тема).
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Таљат прича српски! Па могуче да е од српски тајни служби? :unsure:
Глупости во боја. Зборат за протестите од Заедничка Македонија, а покажуваат снимки од протестите за Монструм.
Викаат дека Антонио се спомнува како наследник на Грујо. Тврдам дека Антонио не се интересира за тоа место, сега за сега.
Поздрав и до кравата со тоа белото на глава ко да и свршил некој, што збор не кажа на македонски.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
.. нивниов иден "премиер" го има на видео како бара мито и ги праќа кај брат му во менувачница...
А бе ситница е тоа... море чоеко цигара запали в канцеларија и си „чури“. А Геро ништо за тој тежок прекршок не напиша. Во „независниот“ Слободен печат. Намерно за митото се галамеше за да се оттргне вниманието од палењето на цигара, плус „чурењето“.[DOUBLEPOST=1494416166][/DOUBLEPOST]
Глупости во боја. Зборат за протестите од Заедничка Македонија, а покажуваат снимки од протестите за Монструм.
Викаат дека Антонио се спомнува како наследник на Грујо. Тврдам дека Антонио не се интересира за тоа место, сега за сега.
Поздрав и до кравата со тоа белото на глава ко да и свршил некој, што збор не кажа на македонски.
А кој рекол дека Груевски ќе го напушти претседателското место во ВМРО ДПМНЕ? Не е логички, човекот кој единствен пораз доживеа во 2004 г. со Кедев, а потоа ги доби сите избори, да поднесува оставка.
 
W

wicked_1

Гостин
А бе ситница е тоа... море чоеко цигара запали в канцеларија и си „чури“. А Геро ништо за тој тежок прекршок не напиша. Во „независниот“ Слободен печат. Намерно за митото се галамеше за да се оттргне вниманието од палењето на цигара, плус „чурењето“.
Ептен се заебаа со тоа џоле ... агент провокатор, нудење мито, пи мерки без овластен налог, позната тактика.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
А кој рекол дека Груевски ќе го напушти претседателското место во ВМРО ДПМНЕ? Не е логички, човекот кој единствен пораз доживеа во 2004 г. со Кедев, а потоа ги доби сите избори, да поднесува оставка.
Зошто да поднесе оставка, по правило, капетанот треба да потоне со сопствениот брод.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
А бе ситница е тоа... море чоеко цигара запали в канцеларија и си „чури“. А Геро ништо за тој тежок прекршок не напиша. Во „независниот“ Слободен печат. Намерно за митото се галамеше за да се оттргне вниманието од палењето на цигара, плус „чурењето“.[DOUBLEPOST=1494416166][/DOUBLEPOST]
А кој рекол дека Груевски ќе го напушти претседателското место во ВМРО ДПМНЕ? Не е логички, човекот кој единствен пораз доживеа во 2004 г. со Кедев, а потоа ги доби сите избори, да поднесува оставка.
Знам дека нема да поднесе оставка. Поентата ми беше дека е невистина тоа што го зборат дека Антонио е негов можен наследник.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.846
Поени од реакции
13.891
Толку е ненормален што не можам да сфатам дали е сериозен со јо и цигарите или се заебава.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ептен се заебаа со тоа џоле ... агент провокатор, нудење мито, пи мерки без овластен налог, позната тактика.
А ти го браниш палењето на цигара? Леле... па ова е катастрофа. Зарем треба некои јаки докази? Па затоа дишеме загаден воздух, до душа... откако ги поставија мерните уреди.[DOUBLEPOST=1494417123][/DOUBLEPOST]
Толку е ненормален што не можам да сфатам дали е сериозен со јо и цигарите или се заебава.
Види.. на снимката Заев пали цигара. Кршење на законот за пушење. Ама за да го забошотат тоа, почнаа да шират муабети за митото што Заев му го бара на чоеко. Да го оттргнат вниманието.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.846
Поени од реакции
13.891
Види.. на снимката Заев пали цигара. Кршење на законот за пушење. Ама за да го забошотат тоа, почнаа да шират муабети за митото што Заев му го бара на чоеко. Да го оттргнат вниманието.
Види.. да доаѓаше од било кој друг лик на форумов ќе бев сигурен дека е сарказам, ама пошто ти го пишуваш ова не можам да се одлучам. Одамна немам налетано на лудак ко тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom