Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Па нели зајакот беше тој што ќе се бори против криминалците,сите ќе си лежеле.Е сега некои во Идризово а некои во фотељи така?И како нормален човек да му верува?И остај ВМРО нели биле багра криминалци и ќе одговараат,него што вика СДСМ?
Благодарение на Хорхе Фикусаревич Тречи, уште не знаеме што вика СДС. Нека им даде мандат, нека напраат влада па ќе видиме што ќе каже. Вака може да каже што сака, без ингеренции да спроведува било што.
 
V

viktora

Гостин
Криминална влада... а Заев замислете пали цигара во неговата канцеларија во општината (од снимката каде што бара мито). Мене не ми пречи тоа што бара мито, што на човек му бара нелегално да плати за дозвола, ама да пали цигара во канцеларија, па тоа е престап за казна. Прашање е дали го повторувал делото? Можно е и тоа. А никаде не се води постапка за тој чин, запнале да судат за митото. „Голема работа“.
Помини покрај 21 на ул Македонија,ДУИ и СДСМ нонстоп чмаат.Фрли поглед како се пушат пури во затворен простор и све ќе ти биде јасно.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Еве Жорж прав си 9 ипол години се у брак Терористите од МК и од ШИП.
Малку и јас згрешив. Во 2006 г. има министри од ДУИ, ама во владата на Бучко, додека не се избра новата.[DOUBLEPOST=1494407732][/DOUBLEPOST]
Абдуран Мемети министер за локална самоуправа.
ДУИ и ПДП коалициски настапија на изборите во 2006 а Абдуран Мемети беше дел од таа коалиција.
:ROFLMAO:
Да те нема, треба да те измислат. Нека е така. Тебе се ти е простено.
 
V

viktora

Гостин
Благодарение на Хорхе Фикусаревич Тречи, уште не знаеме што вика СДС. Нека им даде мандат, нека напраат влада па ќе видиме што ќе каже. Вака може да каже што сака, без ингеренции да спроведува било што.
Викаш заев да добие мандат и од ДУИ ќе си лежат а?Само прво да се договорат кое министерско место ќе добијат да знаат во која фотеља ќе си лежат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Помини покрај 21 на ул Македонија,ДУИ и СДСМ нонстоп чмаат.Фрли поглед како се пушат пури во затворен простор и све ќе ти биде јасно.
Каде е ЈО, каде е СЈО, каде е ЕУ, каде е САД, НАТО... да реагираат на вакви кршења на законот? А после.. демек се бореле за правна држава, каде се почитува законот. Јаз’к.
 
V

viktora

Гостин
Dechko edna rabota samo, t.e PRVO: Limited edition ne se pusta na fabricka lenta, toa ima vrska so marketing, a proizvodot od fabrickata lenta si e ist.
Da pomognam, mislam deka poentata ti bese, deka ima mnogu istomislenici koisto ne se slozuvaat so tvoite razmisluvanja i sfakanja, i najiskreno i ja sum eden od tie, zatoa sto stvarno si glup.
Дечко фала на помошта,но лимитед едишон не е истиот производ и нормално поминува низ фабричка лента,дали било серија на Ферари или на некој ситен брендиран часовник.Мора да има промена од комерцијалниот производ.
И нормално дека има членови кои не се сложуваат со моите мислења и дискутираат со факти,но има и членови,како тебе,кои биле злоупотребувани како мали па пишуваат се и сешто колку психички да се опуштат.
 
S

silmarillion

Гостин
Викаш заев да добие мандат и од ДУИ ќе си лежат а?Само прво да се договорат кое министерско место ќе добијат да знаат во која фотеља ќе си лежат.
Некој ќе прилегне, а кој незнаеме. Тој што кажале странците тој ќе легне. А може и таа да биде, никад се незна, а кандидатки со багер 288мица да ги ринеш.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
@Ѓорѓи Н. Владеење на право>правна држава, ако ме прашуваш на мене. Тоа што ти сакаше да го кажеш, но не успеа, е тоа што дури и кога законот се прекршува (не знам дали си знаел, пушење во објект од тој карактер е прекршок, не е кривично дело па да ти реагира ЈО, ама толку знаеш очигледно), владеењето на правото ќе овозможи тој да биде санкциониран согласно правните одредби, без разлика за кого станува збор, т.е. еднаквост пред законот.

Али види, нема да ме чуди ова ЈО да поднесе кривична пријава за насилство према воздухот во канцеларијата. :icon_mrgr: Тие се тие слаби правници.
 
V

viktora

Гостин
Каде е ЈО, каде е СЈО, каде е ЕУ, каде е САД, НАТО... да реагираат на вакви кршења на законот? А после.. демек се бореле за правна држава, каде се почитува законот. Јаз’к.
Тие кршат и закон и устав за да формираат влада по ќеиф,плус нивниов иден "премиер" го има на видео како бара мито и ги праќа кај брат му во менувачница,подржува терористи,негира историја на сопствен народ...така да не верувам дека некој го заболе што го прекршиле законот за пушење.[DOUBLEPOST=1494408725][/DOUBLEPOST]
Некој ќе прилегне, а кој незнаеме. Тој што кажале странците тој ќе легне. А може и таа да биде, никад се незна, а кандидатки со багер 288мица да ги ринеш.
Проблемот е што странците секогаш ги местеле македонците да си лежат,а албанците не ги ни чепкаат макар и да им однесеш брдо докази за трговија на човечки органи.
Кога ќе им здосади зајакот и него ќе го рашамараат како грујо и останатите.Ако не не му бега судбината како предходните ех претседатели Киро и Борис со атентат.
 
S

silmarillion

Гостин
Проблемот е што странците секогаш ги местеле македонците да си лежат,а албанците не ги ни чепкаат макар и да им однесеш брдо докази за трговија на човечки органи.
Кога ќе им здосади зајакот и него ќе го рашамараат како грујо и останатите.Ако не не му бега судбината како предходните ех претседатели Киро и Борис со атентат.
Да де проблемот се странците. Секогаш се странците. Ние што гласаме криминалци 30 години уназад, тоа е ок. Па сеа странците се криви.
Кога ќе имаше оваа држава критична маса чија цел ќе беше добробитот на секој граѓанин а не лажен патриотизам, и разни наци срања под чија маска се крадеше безсвесно тогаш ни странец ни шитар ни никој ништо немаше да ни може. Ама не, вака курац од сполотеност. Со ограбен народ не си у игра, извини.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Дечко фала на помошта,но лимитед едишон не е истиот производ и нормално поминува низ фабричка лента,дали било серија на Ферари или на некој ситен брендиран часовник.Мора да има промена од комерцијалниот производ.
И нормално дека има членови кои не се сложуваат со моите мислења и дискутираат со факти,но има и членови,како тебе,кои биле злоупотребувани како мали па пишуваат се и сешто колку психички да се опуштат.
Da promena u ambalaza. Limited edition e za marketinski celi. Na pr. Coca-Cola 2012 Olympic games limited edition ? Razlicna Coca-Cola polnea za ova limited edition izdanie ?

Normalno deka ima chlenovi sto ne se slozuvaat isto i so mene, kako tebe, jas sum opusten so komadche hash pokraj mene, ne mi trebaat dopolnitelni stimulansi od tipot na pisuvanje se i sesto za da bidam opusten.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па нели зајакот беше тој што ќе се бори против криминалците,сите ќе си лежеле.Е сега некои во Идризово а некои во фотељи така?И како нормален човек да му верува?И остај ВМРО нели биле багра криминалци и ќе одговараат,него што вика СДСМ?
Дали ДУИ правеше криминали додека беше на власт заедно со ВМРО?
 
S

silmarillion

Гостин
Чекај ќе дое типчено од вчера ќе го препоти тука со 10 поста на рипит и ќе не убедува дека е вистина. Божем ние се шетаме низ град со торбици преку рамо па ќе му веруваме одма.



Каков сељак стартер пек ми е ова чудо : )))))
 
A

Avenger99

Гостин
Таљат прича српски! Па могуче да е од српски тајни служби? :unsure:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom