Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Веќе кога пишуваме кој што објавил посебно околу објективноста и вистинитоста има една тема малце сега подзаборавена башка и затворена :cautious: Имаш таму па бирај од кој најмногу се имаш навредено и се имаш преиспитувано. Читнија цела , изгуби 10 минути од времето. Нема да направиш лошо.
Прв на чело е секако основачот на темата самопрогласениот најобјективен чел на форумот.
Тоа како за почеток. Имавме и мала преписка сега брзо со @Avenger99 околу објективноста и проверката на информациите кои тука се постираат. И уште еден мал милион други измеѓу, ама не забележав дека нешто се почуствува навредена околу тоа, уште помалце дека застана да се преиспитуваш, посебно кога информациите кои се постираат доаѓаат од одредени членови.
Ова чисто онака процедурално дека медаљонот обично има две страни.
Владе, ама зошто сосила постираш вака кога знаеш и сам дека не е исто? Како прво Берик отворил тема во која имаш и изјава од вработена во клиниката во Битола, значи имаш нешто опипливо а да не зборам дека содржините што се обработуваат се дијаметрално различни по осетливост. Пак ќе кажам ако смртни случаи на бранители ви се исти со претепување поради пијанство, треба да барате кривец на друго место.
 
A

Avenger99

Гостин
Веќе кога пишуваме кој што објавил посебно околу објективноста и вистинитоста има една тема малце сега подзаборавена башка и затворена :cautious: Имаш таму па бирај од кој најмногу се имаш навредено и се имаш преиспитувано. Читнија цела , изгуби 10 минути од времето. Нема да направиш лошо.
Прв на чело е секако основачот на темата самопрогласениот најобјективен чел на форумот.
Тоа како за почеток. Имавме и мала преписка сега брзо со @Avenger99 околу објективноста и проверката на информациите кои тука се постираат. И уште еден мал милион други измеѓу, ама не забележав дека нешто се почуствува навредена околу тоа, уште помалце дека застана да се преиспитуваш, посебно кога информациите кои се постираат доаѓаат од одредени членови.
Ова чисто онака процедурално дека медаљонот обично има две страни.
Затоа јас кога ќе постирам нешто тебе те споменувам, да ја провериш веродостојноста на информациите..
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
ova situacijata koga go izbraa talat dzaferi za pretsedatel me potseti koga gi gledam decata vo malo
se sobrale 5 6 dusi taka vo krug dignaa race i gotovo zavrsena rabota :D po detska rabota zdravje :D
objavija li vo sluzben vesnik?
ako ne objavile,ondak nisto.
poso denes gledam site svrsavaat na objavata vo sluzben vesnik, a go pcuea istiot koga ona kreleno od 23 godini go stavija direktor na sluzben vesnik
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Види, јас во вистинскиот живот се движам во ограничена група на луѓе. Не се сите тие Ајнштајни или Лајбници, најголемиот број се нормални, просечни. И потоа отварам кајгана и налетувам на ликови како тебе, @Fringe, @katinakatalina , и слични креатури, и просто ми изгледате како митски суштества.

Неверојатно сте глупави, чудесно. Не можам да ти објаснам колку нереално глупи делувате.
од твоите ограничени движења и мислења заклучувам дека си нарцисоидно суштество
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Вие не сте нормални.
Речиси да нема пост каде што нема глупости и лични навреди. Примитивизам, фрустрации и неизживеаност.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
objavija li vo sluzben vesnik?
ako ne objavile,ondak nisto.
poso denes gledam site svrsavaat na objavata vo sluzben vesnik, a go pcuea istiot koga ona kreleno od 23 godini go stavija direktor na sluzben vesnik
Дај жити се Лука беше една година помал од мене во ЈБТ, кој авторитет за директор кои бакрачи, како чиниш тој ги носи одлуките pro et contra, ставен таму како и 99% од директорчињата по инситуциите, како ќе му свикаат така ќе прави. :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.252
Поени од реакции
21.997
Владе, ама зошто сосила постираш вака кога знаеш и сам дека не е исто? Како прво Берик отворил тема во која имаш и изјава од вработена во клиниката во Битола, значи имаш нешто опипливо а да не зборам дека содржините што се обработуваат се дијаметрално различни по осетливост. Пак ќе кажам ако смртни случаи на бранители ви се исти со претепување поради пијанство, треба да барате кривец на друго место.
Не е исто, полошо е. Тоа тој што го постирал е од национална телевизија која сите вие тука сеуште ја сметате за најобјективната телевизија која сакале вие да признаете или не во случајот известуваше доста непрофесионално да не речам спинуваше информации со само тие си знаат каква цел. Значи правиме споредба со национална телевизија и некој си таму портал како и еден куп други кои ориентирани лево , кои десно или кој што ги плаќа и кои никој нема да ги казни. Па сега направи споредба чија информација има поголема тежина.
Но не ми беше муабетот околу објективноста на Телма или рандом портал туку реакцијата на некои членови околу кој што постирал, околу преиспитувањето и такви работи.
Ете и Никола пред некој ден напиша нешто околу тоа па не видов таква реакција, можеби затоа што приказната беше друга.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.252
Поени од реакции
21.997
Затоа јас кога ќе постирам нешто тебе те споменувам, да ја провериш веродостојноста на информациите..
Јас неможам да банирам за постирање на непроверени и лажни информации, спинови и такви работи.
Си има тука модератори кои тоа го следат и соодветно го санкционираат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па нормално дека не кога не ни има Албанци на протестите. Ее педерче какво време дојде, да те ебат твоите, а уште малку и други ќе те ебат. Само трпение.
Има посебна причина за настапиве, или да ги припишам на искомплексираност? И ти, а и остала тајфа, не знаете нормален муабет да истерате овде без да искокодакате некоја навреда, пцовка или на било каков начин некого да омаловажите. Истото важи и за белите витези од другата политичка боја. Љубим ви интељект.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Дај жити се Лука беше една година помал од мене во ЈБТ, кој авторитет за директор кои бакрачи, како чиниш тој ги носи одлуките pro et contra, ставен таму како и 99% од директорчињата по инситуциите, како ќе му свикаат така ќе прави. :)
kade vide deka go branam?
znaci i za ovaa odluka, nekoj(vmro) mu `svikal` da ja pusti objavata da se pecat
a gleam denes demokrative svrsavaat na taa objava kako da e pobeda nad fasizmot
a sve e edna dobro orkestirana parada za narod da se pali, i od patriotite i od demokratite
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.252
Поени од реакции
21.997
Барај анкета.
Ја лично не би го укинал. Би го стаил името ВМРО во Устав и би забранил истото да се става во политичка конотација. Истото се однесува и на симболи за кои се има тенденција да бидат национални (мада мене ништо не ми значат ни вергина, ни лавот, дури и напротив - наведуваат на други странски земји).
Па кога некој нареден патор ќе си го изберете како фараон у партија, нема да се кити со перјата од народните великани како Ѓорче Петров или Даме Груев, туку од дрвосечите змејковски, голубовски, станинов и остала дпне багра.
Направи ти една, скрши го мразот пичкаму матер.
Незнам колку си во тек ама за Сонцето од Кутлеш и Лавот немаш никаква потреба да се секираш дека еден ден ке станат национални симболи. Веќе ако јас се прашувам мојот избор е сликата на мојот аватар. Имам објаснето зошто претходно ама ако сакаш пак ке ти објаснам.
Кога набројуваш народни великани редно е да го споменеш и Џемаил Хасани. Сепак живееме во заедничка држава, избањати, освестени. Голема неправда ке се направи ако некако не се спомне човекот во химната, а толку многу има направено за Републиката.
И ќе те молам немој да ни ги расипуваш односите со Бугарите и да им ги присвојуваш нивните народни великани посебно Гоце Делчев.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Аха, ти не знаеш како беше гласан буџетот пред неколку години и не знаеш кои закони се прекршија.
Ако треба да пребарам. Јас овде кога посочувам делови од законот, прво ги барам. На памет не ги знам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
kade vide deka go branam?
znaci i za ovaa odluka, nekoj(vmro) mu `svikal` da ja pusti objavata da se pecat
a gleam denes demokrative svrsavaat na taa objava kako da e pobeda nad fasizmot
a sve e edna dobro orkestirana parada za narod da se pali, i od patriotite i od demokratite
Не сфаќам која цел сакаш да ја достигнеш со ова? Збунувачки ти е и првиот пост и овој со кој ме реплицираш. Као демек да немаше притисок од чичко Сем, вмро ќе му дадеа наредба на пилиштаров да ја објави?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom