Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Западот е феноменално глуп, ако праи Диви Насеља баш коа највише му гори под нозете на твојот стопан. Тоа се случи баш коа беа најсилните протести за Мартин Нешковски - убиен од грујов вуцибатина онака за кур ташак, а потоа од други гомна обид да се заташка.
Башка се знаеше, јавно беше објавена информацијата и пред да се деси Диво Насеље, дека Мијалков и Груевски изнајмија качаци да дефокусираат у моментите кога ќе им е најгусто.
Плус ги ликвидираа заробените водачи на групата. Нешто што не се прави никад, поради информациите кои можат да ги пружат. Некој ќе си помисли дека во МВР-ВМРО имало некои на кои им смета испрашувањето на водачите на дружината.
Како и да е, за жал ова не е единственото предавство кое го изврши твојата банда. Може да се зборува за многу такви моменти, во оваа дестгодишна голгота.
Затоа вашата клика ќе остане за навек позната како една од најпредавничките чопори во македонската историја, полна со такви примери.
Ti si dobar za Holivudski scenarija da pishuvash. Skokni do Holivud, ke napraish nekoja para kako script writer.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.283
Ti si dobar za Holivudski scenarija da pishuvash. Skokni do Holivud, ke napraish nekoja para kako script writer.
Каков и да сум, сум многу бољи од тие ко тебе што си го шитнаа сопствениот народ и земја за сметка на личното богатење на двајца криминалци.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
poso e sega demokratija, a ne rezim
imate pravo da znaete deka celata fama okolu Makron i segasnata zena e sto
ja pocnale vrskata koga on bil 16 godini a ona bila 40 godini + negova ucitelka/profesorka
hate to brust your democratic freeminded bubble
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/brigitte-macron-french-election-emmanuel-macron-schoolteacher-24-years-older-presidential-campaign-a7699356.html
`An outspoken 5-foot-4 inch former high school French literature and Latin teacher, Brigitte comes from a bourgeois family, named Trogneux, renowned for its chocolate factory in the Northern French town of Amiens. She was a drama coach at the private Jesuit school in the town in 1992 when she met 15-year-old Macron. He acted in her theatre pieces, with their association slowly developing into a romance that pushed her to divorce her husband and the father of her three children. `
`
...а бе педофилка со скорни...кога викам ЕУ е легло на педофилија пуно педофилистичари не ми веруете... :) ;) Ова е веројатно првата званично... председател на Франција, пудлицата која ја води за рака и е само дискретна ешарпа за прикривање...на брчките.. :):)
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
...а бе педофилка со скорни...кога викам ЕУ е легло на педофилија пуно педофилистичари не ми веруете... :) ;) Ова е веројатно првата званично... председател на Франција, пудлицата која ја води за рака и е само дискретна ешарпа за прикривање...на брчките.. :):)
pretstavnikot na `krajnata levica` Makron na 15 godini odel vo privatno skolo za gluma
a zena mu e od bogata familija
neso slicno kako nasite levicari
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Каков и да сум, сум многу бољи од тие ко тебе што си го шитнаа сопствениот народ и земја за сметка на личното богатење на двајца криминалци.
Bidi malku konkreten...Vo shto si ti "bolji" od tie kako mene i koga nekoj neshto "shitka" togash ima i kupec. Koj e kupecot, komu mu go "shitnaa" makedonskiot narod. Jas kolku shto znam vo toj reon pile ne mozhe da preleta a da ne e "fateno" od Bondsteel. Probaj da prenesesh vooruzhena grupa vo sprotiven pravec i ke te snema dodeka trepnesh. Dali e Bondsteel souchesnik vo toj konflikt? Se dogovorija so nashata vlada i policija za toj teatar?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
there, fixed.
okolu vrskite vo americka ambasada. gruevski sekoja nedela igra basket so vtoriot covek vo taa ambasada, tatkoto na jana burcheska. (ova kolku da vi stane jasno zaso sega koga dojde demokratijata, kjerka mu bese izbrana vo zatvorena prostorija da bide pretstavnik na evrovizija)
zborete mi kako amerite go mrzele gruevski ili sho ti ja znam.
niti gruevski niti mijalkov kje odgovaraat, a nema ni dui. poso za dui treba vtoro SJO, a toa nema da se desi.
А секоја сабота играат фудбалче во сала. Ти ко да си таму со нив па знаеш дека секоја недела играле. Грујо моментално не само што не му е до кошарка туку не е ни пожелен во тврдината на Кале. Што е со ова филмовиве дека Грујо сеуште е моќен. Тој е моќен колку ти што си моќен моментално.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
pretstavnikot na `krajnata levica` Makron na 15 godini odel vo privatno skolo za gluma
a zena mu e od bogata familija
neso slicno kako nasite levicari
Блгарските левичари верни ли се или тие се фејк?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
А секоја сабота играат фудбалче во сала. Ти ко да си таму со нив па знаеш дека секоја недела играле. Грујо моментално не само што не му е до кошарка туку не е ни пожелен во тврдината на Кале. Што е со ова филмовиве дека Грујо сеуште е моќен. Тој е моќен колку ти што си моќен моментално.
namali na dozivljaj
ova samo da vidite kolku vi e pirova pobedata nad rezimot
niti mijalkov niti gruevski kje odgovaraat
ama pa vas ne vi e ni gajle vekje, bitno tepavte[DOUBLEPOST=1494360018][/DOUBLEPOST]
Блгарските левичари верни ли се или тие се фејк?
cestitki, se doblizuvas do ireal pozicijata
od demokratskite zhmoroni, sekako.
on e glup, on e patriotski zhmoron
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Алма @Almeida ете те означив за да не плачиш. Шо викаш вака како докажан експерт на форумот, ќе го укинат овој денот на ВМРО или уште ќе биди неработен?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
namali na dozivljaj
ova samo da vidite kolku vi e pirova pobedata nad rezimot
niti mijalkov niti gruevski kje odgovaraat
ama pa vas ne vi e ni gajle vekje, bitno tepavte[DOUBLEPOST=1494360018][/DOUBLEPOST]
cestitki, se doblizuvas do ireal pozicijata
od demokratskite zhmoroni, sekako.
on e glup, on e patriotski zhmoron
Што да видиме бе човек, играл кошарка викаш со вториот човек во амбасадата. Си видел слика една и готово значи секоја недела играле. Да биди сигурен дека нема да им се суди, ама немој за некој месец да те снема од форумов, биди тука кога ќе го осудат Грујо. Мислам биди тука на форумов, а во државава не мора да си, со бугарски пасош се отвораат нови можности низ светот, Канада, Европа ехее.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
pretstavnikot na `krajnata levica` Makron na 15 godini odel vo privatno skolo za gluma
a zena mu e od bogata familija
neso slicno kako nasite levicari
..краен левичар??..школо за глума???Демек ..жуте чизме и плави шешири, а из паса по.......Ротшилдче вири....:)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Во ред. Tе молам програмеру, напушти го форумов.
Лигле, те молам не јади гурабии.[DOUBLEPOST=1494360482][/DOUBLEPOST]
:lolzz:

На седницата сите од дпне беа присутни, а претседавач беше Мухич како втор најстар, во отсуство на Манојловски, кој инаку е најстар. Тој му ја предаде функцијата на Мисовски, за што има право. Меѓу другото, одлуката денеска е излезан во Службен весник, така да единствено нешто што е паралелно е реалноста во која живееш ти, холограм на небањатите.
Дал да плачеме или да се смееме какви приказни се верглаат. Ова само дете може да го прифати.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Изгледа овој ке го замени оперскиот пеач и директор на МОБ:

Кили врати се, падна режимот.
Добро бе планира некој на Кили да му кажи дека сега слободно можи да се врати. Таква уметничка величина а политички емигрант. Не ја бива таа работа.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Навреди се премија на шпанска лутрија, за сето она кое му го направивте на македонскиот народ. Треба поправедна казна за вас.
Да не си некоја грешка. Никому ништо не сум направил. Не сум бил никогаш на никаква функција.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Што да видиме бе човек, играл кошарка викаш со вториот човек во амбасадата. Си видел слика една и готово значи секоја недела играле. Да биди сигурен дека нема да им се суди, ама немој за некој месец да те снема од форумов, биди тука кога ќе го осудат Грујо. Мислам биди тука на форумов, а во државава не мора да си, со бугарски пасош се отвораат нови можности низ светот, Канада, Европа ехее.
edna slika? zosto smetas deka site gi imaat/nemaat istite informacii kako tebe?
tolku li ti e nesfatlivo deka nekoi lugje imaat povekje informacii od tebe?
ne rekov deka e mokjen poso igra basket so covekot za `transfer of knowledge` vo ambasadata(tamu e vekje 25 godini)
svarno mislis deka so takvi konekcii grujo nema da se spremi ili da spremat za miren transfer na vlasta?
ja sum na forumov od 2005
niti vmro niti sdsm mi kazuvaat dali da bidam/pisuvam na forumov. za razlika od nekoi razulaveni demokrati sto gi nadminuvaat patriotite vo serenje i plasiranje na lazni vesti.
patriotite ja mrzat dui, sinot na mijalkov se gushka so artan grubi dodeka ovoj proagja necepnat niz tolpata patrioti
amerite go mrzat grujo,dodeka grujo bes problem odrzuva redovni kontakti so vtoriot covek vo amerikanskata ambasada
niti patriotite go mrzat dui, niti amerite go mrzat grujo
niti dui kje odgovaraat,niti grujo
bitno pocna demokratija vo zemjava
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom