Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Вие што сте биле на интервју во Битола, после колку време од интервјуто ви излезе бројчето?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,
Ovoj status kaj eden rodnina so dok prv bratuced. Intervju 2 mesec 2016 g. Pomos?
Ti pisuva li zosto si na dopolnitelna ili ne?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
На Денот на храброста и на бугарската армија претседателот на Бугарија (2012 -2017), Росен Плевнелиев се поклони на бугарското воено гробиште во Ново Село, Р Македонија и ја посети канцеларијата на Бугарскиот Културен Клуб-Скопjе (БККС) во Струмица.

Таму тој имаше средба со претседателот Лазар Младенов, потпретседателот Мирослав Ризински, членови и пријатели на клубот, со кои одржа конструктивен разговор. Тие му раскажаа за својата дејност до сега, како и за плановите за во иднина. Тој ги поздрави и им рече: „Пријатели, политичарите доаѓаат и си одат, но културните мостови кои вие ги градите меѓу двете земји, ќе останат засекогаш.“

Плевнелиев истакна дека најважен услов за просперитет во регионот се мирот и добрите добрососедски односи, за кои тој секогаш работел и ќе продолжи да го прави и во иднина.

Претседателот на БККС Лазар Маледонов jа оскористи можноста да му подари на г-дин Плевнелиев реплика на шапка (изработена од БККС) коjа на времето била носена од четниците на историската ВМРО, вклучително и од неjзиниот легендарен вожд Тодор Александров.

И така.
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
12
Здраво. На интервју бев Октомври 16та. На интернет проверувам цело време ама 3 месеци стој истово.

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Има надеж? Поздрав и убав ден.
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Здраво. На интервју бев Октомври 16та. На интернет проверувам цело време ама 3 месеци стој истово.

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Има надеж? Поздрав и убав ден
Druze, abe po 11 meseci cekavme na zadolzitelna od intervju, pa 3 meseci na finalna i posle na dopolnitelna veke nedela dena. Intervju 17.02.2017.

Mislam rano ti e za promeni..
Pozdrav
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Вие што сте биле на интервју во Битола, после колку време од интервјуто ви излезе бројчето?
Jas bev vo Bitola mi 2015 17 Dekemvri me matkaa do Juni mesec 2016 i uste nemase brojce napisav mejl go najdiv na sajtot na mjs.bg i mi napisaa povraten mejl od tamu za 2 dena,a na brat mi brojceto mu go dadoa vo Bitola vo konzulatot septemvri ili oktomvri 2016* i neznam sto e problemot dvajcata sme so poteklo tatko so bugarski pasos a seuste Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.......:tapp:
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
za ovie od 2012 god prekratenite ima aber nekoj neso.. moze da se zemat ili ? pozz :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.680
Поени од реакции
28.129
Сaбaјле се сретнaв сo пријaтел oдaмнa штo не сме се виделе се oтвoри темaвa зa бугaрски пaсoши вели пријaтелoв пoтешкo oделo зaштo пoкрaј мaкедoнци мaсoвнo пoчнaле и држaвјaни нa србијa дa aплицирaaт зa буг држaвјaнствa и декa вo мoментoв имa нaд 160.000 пoднесени aпликaции зa бугaрски држaвјaнствa oд мaкедoнци срби мoлдaвци укрaинци руси итн. Мoжеби зaрaди тoa тoлку се рaстегнувa прoцедурaтa a не гo прaшaв oд кaде му е инфoрмaцијaтa
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Znae nekoj sto e zastojov so sluzbenive adresi
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.680
Поени од реакции
28.129
Акo е тoa тoчнo тoлку луге дa се прoчешлaaт oд интервју дo пoтпишaн укaз не гинaт 3 гoдини чекaње a мoжеби и зaтoa кoгa се јaвив дa зaкaжaм интервју вo фебруaр 2017тa a ми зaкaжaa зa јуни 2018тa
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Сaбaјле се сретнaв сo пријaтел oдaмнa штo не сме се виделе се oтвoри темaвa зa бугaрски пaсoши вели пријaтелoв пoтешкo oделo зaштo пoкрaј мaкедoнци мaсoвнo пoчнaле и држaвјaни нa србијa дa aплицирaaт зa буг држaвјaнствa и декa вo мoментoв имa нaд 160.000 пoднесени aпликaции зa бугaрски држaвјaнствa oд мaкедoнци срби мoлдaвци укрaинци руси итн. Мoжеби зaрaди тoa тoлку се рaстегнувa прoцедурaтa a не гo прaшaв oд кaде му е инфoрмaцијaтa
jas lani fevruari koga bev na intervju, do mene imase srbinka max 20 godini. si zborese na srpski, ovie od ministerstvo prevrtuvaa oci
prasanje`zosto sakas bugarsko drzavjanstvo?`
`paaa, moj tata ima, hocu i ja`
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
12
Значи ко че помина тие година дена од добивање на бројче..има уште толку до вадење указ и глупости?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom