Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Така е параноја! Однесете ја со џокса темава во ултимативна спрдачина!
За оф-топик нема бришење постови и банови, туку само за спомнати полови органи и блиски роднини.
Тоа што џоле со лажгите ни нанесува душевна болка секојдневно, како бомбите на паторот, не е битно.
Уште challenge му давате тука, а убеден сум дека ноќе од штекер го откачуе pc-то пошо не знае другачие, ама не шо иам абер од програмирање, туку не треба многу да се види каква тиква е реално.
Па три недели се дискутира за неговата професија, не ја однесов јас темата таму, ама редно е да ја затвориме. А ако ти предизвикува душевна болка зашто го читаш побогу? Имаш копче игнорирај.
За паторот е малку потешко. Тие душевни болки се лечат на избори.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Добро, претседавачот не беше отсутен, тој ја водеше седницата и ја заклучи за тој ден. Заменик води седница ако го нема претседавачот. Која беше таа седница? Немаше закажана седница, не беа поканети пратениците, немаше предлози од пратениците кои сакаа да предложат претседател, немаше предлог од комисија...
Устав на Македонија
Член 66
Собранието е во постојано заседание
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па три недели се дискутира за неговата професија, не ја однесов јас темата таму, ама редно е да ја затвориме. А ако ти предизвикува душевна болка зашто го читаш побогу? Имаш копче игнорирај.
За паторот е малку потешко. Тие душевни болки се лечат на избори.
Прочитај и види кој всушност ја прави „спрдачината“. Место за темата да се дискутира...[DOUBLEPOST=1494278199][/DOUBLEPOST]
Устав на Македонија
Член 66
Собранието е во постојано заседание
Да, од колу до колку саатот? Беше закажана седница? И кој треба да е присутен на таа седница. И кој ги закажува седниците. И кој ги води? И како се евидентира седница. Каде се стенограмите од седницата. Каде се евидентира присуството на пратениците, каде се евидентира гласањето...
Соодветна институција, веројатно уставниот суд, треба да ја преиспита законитоста на овој „избор“.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Прочитај и види кој всушност ја прави „спрдачината“. Место за темата да се дискутира...[DOUBLEPOST=1494278199][/DOUBLEPOST]
Да, од колу до колку саатот? Беше закажана седница? И кој треба да е присутен на таа седница. И кој ги закажува седниците. И кој ги води? И како се евидентира седница. Каде се стенограмите од седницата. Каде се евидентира присуството на пратениците, каде се евидентира гласањето...
Соодветна институција, веројатно уставниот суд, треба да ја преиспита законитоста на овој „избор“.
Гласањето резултирше со официјален документ потпишан од 61+ пратеници (мнозинство во собрание) со печат и пратен во службен весник на РМ кој ќе биди објавен.
седницата е уредно водена од најстариот пратеник онака како е предвидено во деловникот и законите.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
седницата е уредно водена од најстариот пратеник онака како е предвидено во деловникот и законите.
Е не е така. Најстариот, ако нема кој друг. Не може своеволно.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Прочитај и види кој всушност ја прави „спрдачината“. Место за темата да се дискутира...
абе нема грешка дечко, сите ние сме криви.
Имаше порано една тема "Акции на СЈО", каде ти се испушти дека си средно, па бришеше постови после. Сигурно има членови што се сеќаваат на тоа, те викаа "среднист".
Не е ништо страшно да е човек само со средно или да не е програмер, ама кога е лажго, а глуми професор од Сорбона, експерт - уставник и главен кавгаџија е патетитично и жално.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.260
Поени од реакции
22.005
Не е ништо страшно да е човек само со средно или да не е програмер, ама кога е лажго, а глуми професор од Сорбона, експерт - уставник и главен кавгаџија е патетитично и жално.
Ни јас неможев подобро да те опишам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.260
Поени од реакции
22.005
Владе не е вклучен во анкетава со неговите од Пустец, затоа вакви се резултатите.
Искрено чекам да се пофалиш со новата плата , дали го достигна минималецот конечно или ќе треба да чекаме до крајот на мандатот.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.837
Поени од реакции
2.705
Дали нашиов претседател знае да програмира? За Сорос прашувам.



Како да се зачленам?




Овој елегантно пополнетиов..
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.260
Поени од реакции
22.005
фати си со тоа фејк профилите, гласај на анкетана.
Шо и фали на анкетата, каква треба да биди според тебе? Да знам како да гласам од дуплите профили.
И налет то па ти еден срам шо имаш, образ ќон . Но и да си бидам искрен ми фалеше дури беше оправдано отсутен. Помислив и на најлошото ама ете и бог бирал друштво:).
Не бе мајтапот на страна , му даваш некако живост на темата, има ведрина со твојте постови.
П.с сакаш да ти кажам финта за да си направиш и ти дупли акаунт? Ако не забележа досега сите имаат, кој еден за зло час кој и по неколку. Јас цели анкети решавам од толку што ги имам. Ти само кажи како треба да излези.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
абе нема грешка дечко, сите ние сме криви.
Имаше порано една тема "Акции на СЈО", каде ти се испушти дека си средно, па бришеше постови после. Сигурно има членови што се сеќаваат на тоа, те викаа "среднист".
Не е ништо страшно да е човек само со средно или да не е програмер, ама кога е лажго, а глуми професор од Сорбона, експерт - уставник и главен кавгаџија е патетитично и жално.
Зошто се служиш со лаги дека сум бришел постови? Не сум рекол дека сум јас со средно, туку други така си ја толкувале изјавата, во стилот, „во наше време со средно повеќе знаевме“... и заклучок дека сум со средно. Не сум, ама не мислам да се докажувам. Ниту е тоа важно. Или ако во дадена прилика сум ја кажал мојата професија, не мислам да се докажувам, ни тоа не е битно. Очигледно дека јас настапувам најотворено, сум пишал име, што работам... за разлика од многу овде кои користат имиња на „цртани ликови“ користејќи англиски „силни“ имиња. Ти си овде најбезобразен и користиш навреди речиси секогаш. Јас не сум уставник, сум кажал веќе, но би требало сите да се залагаме за владеење на законите. Тоа ли е грев? Вие се потсмевате на моите залагања за тоа. А барате некој да одговара за незаконие. Со кое лице?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom