Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Она кога со ад хоминем пробуваш да си ја покриеш неписменоста. Тоа велам и јас, да ве немаше одредени два тројца во темава, ќе требаше да ве измислиме. :icon_lol:

Инаку овие уште неседнати во фотељи почна пропагандата, знамиња, постови на фб, слики, овој на зграда се качил нема да ви се верува што поставил (клик), имаат одлични шанси да станат поиритабилна опозиција од сдс во времето на победите во Карбинци и Слепче.
Pa nekoj koj pocnuva post so navredi i diskreditacii ti zbori za ad hominem...mocla
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
12.765
Па пиши му бе едно барање по пп, разбирливо и прецизно, што точно милуваш он да пишува на форумов.
Не бе.
Ќе напраиме група - си го сакаме стариот Лет-ко назад.Нешто како петиција,ќе собираме потписи.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Немој, ќе ти ги викне на Елвис Бајрам телохранителите Муки и Суки (или како и да се викаат) - тие што беа со маски у собрание да jaodbranat makedonia ot crpnatiot zaiko hahahaha i ot sekerka vabilonskata kurva
Мажиштата што наместо како прави Ќосиња да кажат, да, јас влегов и шамарав, генерираат стории од типот на носев вода? :icon_lol:[DOUBLEPOST=1494060167][/DOUBLEPOST]
Pa nekoj koj pocnuva post so navredi i diskreditacii ti zbori za ad hominem...mocla
Duuh, само засегнат може да види навреди таму. Ај смири си нервозата малце, знам дека е тешко време ама искусен IT професионалец, војсководец и пред се човек во години како тебе треба да седи прибран меѓу баграта.


Бајдвеј, пијаницава вика дека му ја подметнале сообраќајката

http://plusinfo.mk/vest/113970/akterot-vlado-jovanovski-ucestvuval-vo-soobrakjajka-se-branel-deka-mu-podmetnale-video

Ова е тоа што дробам, се некој друг им подметнува, се некој друг е крив. Ете од денес и такси компаниите се смртен непријател.
 
P

psychostasia

Гостин
Како тргнало упадот во собрание ќе излезе собир на хуманитарци. Кој вода носел, кој помош нудел, ваљда некој ќе излезе да каже дека Села и Заев биле дел од крводарителска акција.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Како тргнало упадот во собрание ќе излезе собир на хуманитарци. Кој вода носел, кој помош нудел, ваљда некој ќе излезе да каже дека Села и Заев биле дел од крводарителска акција.
.педераана бе , плачипички, курви индијански, китачи со ќосе перја. Вистинските нит ги слушаш, нит ги гледаш...тивки се ко гроб..само евентуално ќе почувствуваш ветре, ако те промаши..или ладни морници , ако те погали по врат. Чиста , негибната ..страва, ужас и тиха језа....
Ова се само бофл, улични аматери, наркомани и деликвенти, прибран шкарт по биртии и ќумези. Всушност нит сдсм , нит сорос, нит еу педофилите можат да си купат поасални за да им прават претстави по Собрание, а за ќосиња пак збор не станува. Да имаше ќосиња тогаш таму, сеа четириесет дена ќе се раздаваа. Изгледа не им е време за мрестење....пролетта нешто доцни годинава... :) :) :)
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.127
Поени од реакции
8.695
Резолуцијата е катастрофална и воопшто не може да се познае дали има црн двоглав орел, плус користиш извор кој не знае ни која е највисоката зграда во Прилеп, камоли пак нешто повеќе.

https://www.google.com/maps/@41.3475768,21.557157,3a,75y,317.08h,107.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1scN86g5F5zajcIurmKQdC1w!2e0!7i13312!8i6656

Нека си се држат тие за турски серии, само тука може да се покажат во елемент.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Duuh, само засегнат може да види навреди таму. Ај смири си нервозата малце, знам дека е тешко време ама искусен IT професионалец, војсководец и пред се човек во години како тебе треба да седи прибран меѓу баграта.
Не зборам за тој пост зборам воопшто за вокабуларот што го користите ти и уште неколку тука.... Нервоза ?!? Заасегнат ?!? Засегната и нервозна ќе бидеш ти кога набргу ќе сватиш што си пропагирала..... Ако денот по утрото се познава...
 
P

psychostasia

Гостин
.педераана бе , плачипички, курви индијански, китачи со ќосе перја. Вистинските нит ги слушаш, нит ги гледаш...тивки се ко гроб..само евентуално ќе почувствуваш ветре, ако те промаши..или ладни морници , ако те погали по врат. Чиста , негибната ..страва, ужас и тиха језа....
Ова се само бофл, улични аматери, наркомани и деликвенти, прибран шкарт по биртии и ќумези. Всушност нит сдсм , нит сорос, нит еу педофилите можат да си купат поасални за да им прават претстави по Собрание, а за ќосиња пак збор не станува. Да имаше ќосиња тогаш таму, сеа четириесет дена ќе се раздаваа. Изгледа не им е време за мрестење....пролетта нешто доцни годинава... :) :) :)
Буковски, ти ли си?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
.педераана бе , плачипички, курви индијански, китачи со ќосе перја. Вистинските нит ги слушаш, нит ги гледаш...тивки се ко гроб..само евентуално ќе почувствуваш ветре, ако те промаши..или ладни морници , ако те погали по врат. Чиста , негибната ..страва, ужас и тиха језа....
Ова се само бофл, улични аматери, наркомани и деликвенти, прибран шкарт по биртии и ќумези. Всушност нит сдсм , нит сорос, нит еу педофилите можат да си купат поасални за да им прават претстави по Собрание, а за ќосиња пак збор не станува. Да имаше ќосиња тогаш таму, сеа четириесет дена ќе се раздаваа. Изгледа не им е време за мрестење....пролетта нешто доцни годинава... :) :) :)
Потрошната роба ја пуштија низ вода.... ама многу лоша порака за патриотите дадоа... Испадна дека цел овој циркус со протестиве кои кулминираа во четвртокот беше канализирање на незадоволството и умртвување на секаков понатамошен отпор.... Нека им е на чест....Со ова си ја потврдија сервилноста кон ДУИ која се укажуваше последните 8 години и си ставија печат дека се предавници и можеби најодговорни за ситуацијава во којашто се наоѓаме и за уцените кои ги јадеме.... И башка све, во целата оваа ситуација се гледа јасно дека ДУИ е вазалот на западот во државава после капитулацијата во 2001...Незнам само како можеме уште да си се лажеме дека живееме во демократско и плуралистичко општество.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Сфаќам јас дека беше смачено од Груевски и криминалот на ДПМНЕ, али да веруваш во онаков чоек како Заев, дека ќе направи чуда и Македонија ќе цвета, то е да си пукаш сам во нога... Па да беше толку добра опизицијата ќе победеше убедливо, а не да чека на ДПМНЕ да не состави влада, па овие да составуваат...

Дури после вчерашната изјава на 24 вести од Талат ќе им биде појасно на гласачите на СДСМ колку се изиграни, Заев го продаде газот, уствари не знам ни дали беше свесен оти баш е глуп човек еве не знам... (Дури и Вучич индиректно кажа дека нема капацитет да биде премиер), човекот се нафати на нешто, на кое би се нафатила само будала, толку од мене...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не зборам за тој пост зборам воопшто за вокабуларот што го користите ти и уште неколку тука.... Нервоза ?!? Заасегнат ?!? Засегната и нервозна ќе бидеш ти кога набргу ќе сватиш што си пропагирала..... Ако денот по утрото се познава...
Пер, знам дека е тешко пак ќе кажам ама Фројд има пишано дека многу е лошо кога твоите грешки ги проектираш на рандом луѓе. Онака, уз муабет да се најдеме.

Инаку видов како се прави, ќе кажам вода сум носела :icon_lol:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ubien gradonachalnikot na Bogovinje, sea ke staam link.

http://www.alsat-m.tv/mk/убиен-градоначалникот-на-боговиње/

Vesta ja ima i od TV21.
...што нас ни го кажуеш, па ние знаеме со кого имаме работа , кажи и на онаа актуелна гуска Могерини , или како се викаше натурализираната у англија италијанка, која сега го глуми принцот џон без земја у Брисел...
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
527
Поени од реакции
677
Ќе се тепаат сега како кучиња, со оглед на капацитетот и ова им е некој напредок, прво вербална расправија па после пукање

Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom