Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Тоа дека македонци ќе го имаат мвр е длабоко во твоите соништа, многу длабоко до inception.
МВР почни викај го АлијансаМВР или СЕЛАМВР, како сакаш така ама навикнисе за брзо заш еве закрепна, ќе стане со сплескан мозок и оштетени ќелии, па ќе биде на функција, така психички неспособен и безмилосен.
Велиш на чело на МВР ќе дојде некој полош и од Гордетом кое имаше евиденција на подобни судии во својот тефтер па кажуваше кој може а кој не може да биде поставуван, која праќаше насилници за време на избори по гласачки места, која прикриваше убиства, правеше од МВР изборен штаб и кол центар за партијата, влијаеше на судии кого да ослободат, решаваше за чистки и отпуштања по институции од оние кои не биле од “нивните“???
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Тоа дека македонци ќе го имаат мвр е длабоко во твоите соништа, многу длабоко до inception.
МВР почни викај го АлијансаМВР или СЕЛАМВР, како сакаш така ама навикнисе за брзо заш еве закрепна, ќе стане со сплескан мозок и оштетени ќелии, па ќе биде на функција, така психички неспособен и безмилосен.
Да ова копилево Заев заедно со села мајката и ебаа на МВР последниве 10 години,еве кај мене во Прилеп пола полиција Шип тари ја наполнија,во Прилеп човече.....жално......
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Сега кога ми текна, има право до негде. Џевахир зградине вмро им ги насадија среде 100% македонска населба башка нели џамија ќе имало на некој од спратовите. Исто и оние кај стадион, ако добро паметам може грешам, се во посед на оној Албанецон од Гемак. Прав си е човекот кога ќе размислиш :icon_lol:[DOUBLEPOST=1494021407][/DOUBLEPOST]
Не ми ласкај не си можам јас со тебе, моќ е да собереш 10,000 наоружани Македонци, нема што.
Нема да има џамија, каква џамија. Кај го има тоа?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Не ми ласкај не си можам јас со тебе, моќ е да собереш 10,000 наоружани Македонци, нема што.
УУУУ колку низок удар, под појас.... гледам се дичиш на победата.... коалција со браќата по криминал ... албанското знаме во кабинетот.... релативизацијата на бомбите од смилковци.... а кај и да е ќе почнеш да се гордееш и со успесите против криминалот кој ќе се сведе на тие што упаднаа во собранието.....

Слободно ругај се.... ако тоа ти прави да спиеш мирно... мене искрено не ми смета...
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Да ова копилево Заев заедно со села мајката и ебаа на МВР овие 4 години,еве кај мене во Прилеп цела полиција сосе Командири началници Шип тари ја наполнија,во Прилеп човече.....жално......
Е вака ќе пишиш 2021 ќе постои до тогаш форумов ќе те потсетам. Ако форумов не го свртат на албански, ама нема проблем ти на готовс си за албански да научиш. хахс
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Велиш на чело на МВР ќе дојде некој полош и од Гордетом кое имаше евиденција на подобни судии во својот тефтер па кажуваше кој може а кој не може да биде поставуван, која праќаше насилници за време на избори по гласачки места, која прикриваше убиства, правеше од МВР изборен штаб и кол центар за партијата, влијаеше на судии кого да ослободат, решаваше за чистки и отпуштања по институции од оние кои не биле од “нивните“???
Подобро подмитен судија и кал центар отколку 300.000 на улица и ТАТ.
Ти ТАТ ги осети добро мислам, имаше некој роднина шо го кркна јажето?
Жал ми е како и да е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
УУУУ колку низок удар, под појас.... гледам се дичиш на победата.... коалција со браќата по криминал ... албанското знаме во кабинетот.... релативизацијата на бомбите од смилковци.... а кај и да е ќе почнеш да се гордееш и со успесите против криминалот кој ќе се сведе на тие што упаднаа во собранието.....

Слободно ругај се.... ако тоа ти прави да спиеш мирно... мене искрено не ми смета...
Знаеш колку убаво се спие кога знаеш дека си си се вработил сам по заслуга, си створил нешто свое колку и да е тешко во државава и можеш да си критикуваш нешто што ти смета без разлика кој е на власт? :icon_lol: Колку и да е прекомплексно за тебе да сфатиш, јас имам протестирано и во време и на плави и на црвени, така ќе биде и во иднина ако нешто ми пречи. А иначе жити мене немој со ова глупостиве не ви смета ова, не ви смета она. Ви ја дадов темата за протестите против Талат кога стана министер, се виде убаво на кој што му пречело и колку му пречело.

Јас не седев дома Талат кога го ставија министер, вие ќе седевте дома вмро да влезеше во коалиција со ДУИ и да формираа влада, зошто да не се лажеме пак ќе беше тој спикер. До утре да ме цитирате нема да ме разубедите во ова.

Пак ќе те прашам, до кај си со фамозните 10,000, има ли снага барем Ќустендил да се врати?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Е вака ќе пишиш 2021 ќе постои до тогаш форумов ќе те потсетам. Ако форумов не го свртат на албански, ама нема проблем ти на готовс си за албански да научиш. хахс
Море малоумен,сега во прилеп пола полиција и фазла се шип тари,џами палевме,пола прилеп на фронт беше и на крајо вмро без војна ни наполни и полиција и болница и се со шип тари и сега жалопојки ми кажувате во 2021 че било така,ВЕЈЧЕ Е ТАКА КОПИТО и то благодарение на УБЕРМАКЕДОНЦИТЕ вмро дпмне....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ако вмро направеше влада немаше Талат да е претседател, тие се патриоти и не даваат така лесно, се знае линијата до каде е, премиер ќе беше. Ама битно немаше да им се суди.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Знаеш колку убаво се спие кога знаеш дека си си се вработил сам по заслуга, си створил нешто свое колку и да е тешко во државава и можеш да си критикуваш нешто што ти смета без разлика кој е на власт? :icon_lol: Колку и да е прекомплексно за тебе да сфатиш, јас имам протестирано и во време и на плави и на црвени, така ќе биде и во иднина ако нешто ми пречи.
А ти можеш да се чудиш до утре сабајле ама глеј... јас сум ти колега... уште помирно спијам од тебе, дека имам 20 години работно искуство, а ти знаеш што значи тоа во твојата струка.... и исто имам преку 10 фирми сменето, а свесна си и тоа што значи во оваа држава....Така да прикаските дека сама си го заработуваш лебот, тебе само ти почнуваат.... Имаш муви уште да лапаш, а може и некогаш ќе бидеме во иста фирма и ќе имаш можеби храброст да ми направиш муабет тет-а-тет, без да се криеш позади твојата администраторска улога тука на форумов ....

А иначе жити мене немој со ова глупостиве не ви смета ова, не ви смета она. Ви ја дадов темата за протестите против Талат кога стана министер, се виде убаво на кој што му пречело и колку му пречело.
Те прашав убаво, ти смета ли? Како животот ?

Пак ќе те прашам, до кај си со фамозните 10,000, има ли снага барем Ќустендил да се врати?
Јас не ги собирав, само кажав дека ДПМНЕ има на располагање 10к вооружени лица.... тоа не е нешто што не може да се провери.... впрочем тоа е и причината што заеб до сега ќутеше...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Епа еве Заев не ќути веќе, дури вика и дека ќе тргнел јако против криминалот. Ќе ги видиме конечно тие 10 илјади?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А ти можеш да се чудиш до утре сабајле ама глеј... јас сум ти колега... уште помирно спијам од тебе, дека имам 20 години работно искуство, а ти знаеш што значи тоа во твојата струка.... и исто имам преку 10 фирми сменето, а свесна си и тоа што значи во оваа држава....Така да прикаските дека сама си го заработуваш лебот, тебе само ти почнуваат.... Имаш муви уште да лапаш, а може и некогаш ќе бидеме во иста фирма и ќе имаш можеби храброст да ми направиш муабет тет-а-тет, без да се криеш позади твојата администраторска улога тука на форумов ....


Те прашав убаво, ти смета ли? Како животот ?


Јас не ги собирав, само кажав дека ДПМНЕ има на располагање 10к вооружени лица.... тоа не е нешто што не може да се провери.... впрочем тоа е и причината што заеб до сега ќутеше...
ZzzzzZzzzzZZZzzzzzzzz :icon_lol:

Од муабетење за партиска неопределеност до ќе сме се сретнеле некој ден :icon_lol: Не бе, неверојатни се.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Подобро подмитен судија и кал центар отколку 300.000 на улица и ТАТ.
Ти ТАТ ги осети добро мислам, имаше некој роднина шо го кркна јажето?
Жал ми е како и да е.
Немам од ТАТ таков случај, ние си бевме паметни и не наседнавме на лагите на Соња, али имам претци кои испогинаа во илинденско востание кое предвреме го кренаа овие од ВМРО
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom