Ми треба совет !

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
A oti da ne moze.Pa toa nema nikakva vrska so polot,tuku so kosata.Taka da slobodno kupi si ako ti e ostetena.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
дали може машки да користат ампули за коса, доколку е оштетна, за посјајна и поголема свежина...?
сеа можда глупо е прашањево ама немам слушнато машки да користат па сакав да прашам...
Мажите користат ампули за коса и маски за коса. Треба да најдеш онаква каква што ти одговара на тебе. Мој совет ти е да си прашаш во аптека или во некоја специјализирана продавница каква ти е потребна.:helou:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
дали може машки да користат ампули за коса, доколку е оштетна, за посјајна и поголема свежина...?
сеа можда глупо е прашањево ама немам слушнато машки да користат па сакав да прашам...
Оти ампула?? Фарбан си? Од фарби ти е оштетена косата?
Ако се фарбаш и ти е оштетена (изгорена) косата,тогаш да,стави ампула.

А ако ти е општо сува,оштетена,без сјај,а не се фарбаш,шатираш,бланшираш итд,тогаш доволна ти е маска. Имај во предвид дека дејството на ампулата е силно,не е за секоја пригода и коса.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ахам епа убаво... затоа си прашав, се разбирате повеќе вие...
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
sakam da prasam dali nekoj od vas koristi podloga za sminaknje i ako da kakva ?kolku ste zadovolni i kakov efekt vi ostava?znam za matura bev kaj edna sminkerka i pred da mi ja stavi pudrata mi imase staveno nesto dr na liceto.sminkata izgledase mn poubavo posle,podolgo vreme traese i sto e najvazno mi izgledase epten prefineto. liceto-cisto.ja prasav sto e toa i ona mi rece podloga za sminaknje:raz: .ajde srcki sovet cekammmm
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
А ти досега не ставаше подлога пред пудрата?
Немој така,ќе ти се упропасти лицето. Се суши кожата од пудрата и се полнат порите со нечистотии.
Тоа едно.

Друго,ко ќе ставиш пудра на подлога,ем што полесно се размачкува,ем што не ти ја суши кожата,ем не изгледа суво.

Обично како подлога се користи обичен хидратантен крем,зависи од кожата.
Многу е битно да не е мрсен,оти кожата ќе ти изгледа како сонце. Имај на ум дека и пудрата содржи маснотии.

Порано користев специјална подлога за пудра,без маснотии,значи Oil-free од Нина Ричи. Сега го ставам мојот секојдневен хидратантен крем, зелениот од Гарниер, и сосем е во ред. :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
sakam da prasam dali nekoj od vas koristi podloga za sminaknje i ako da kakva ?kolku ste zadovolni i kakov efekt vi ostava?znam za matura bev kaj edna sminkerka i pred da mi ja stavi pudrata mi imase staveno nesto dr na liceto.sminkata izgledase mn poubavo posle,podolgo vreme traese i sto e najvazno mi izgledase epten prefineto. liceto-cisto.ja prasav sto e toa i ona mi rece podloga za sminaknje:raz: .ajde srcki sovet cekammmm
па некогаш користам обичен хидратантен крем,на пример family soft,а имам една подлога од авон,visual perfection која го подобрува изгледот на кожата и може да ја носиш и така без пудра:)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
абе не знам од што, ама летово многу почнаа првутки да ми се праат, дури и осекјам едни како поголеми парчиња, од сува кожа, под косата(изгледа нешто од сува кожа)... да не знаете некое ефикасно средство против првутки...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
абе не знам од што, ама летово многу почнаа првутки да ми се праат, дури и осекјам едни како поголеми парчиња, од сува кожа, под косата(изгледа нешто од сува кожа)... да не знаете некое ефикасно средство против првутки...
samponot ne ti odgovara,smeni go:dejekarete
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
абе не знам од што, ама летово многу почнаа првутки да ми се праат, дури и осекјам едни како поголеми парчиња, од сува кожа, под косата(изгледа нешто од сува кожа)... да не знаете некое ефикасно средство против првутки...
Сигурно ти е од пречесто миење на косата. И од шампонот, пробај со друг. :smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
абе не знам од што, ама летово многу почнаа првутки да ми се праат, дури и осекјам едни како поголеми парчиња, од сува кожа, под косата(изгледа нешто од сува кожа)... да не знаете некое ефикасно средство против првутки...

Субрина против првут, а ако не ти помага тогаш Ревлон, против првут.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако ништо не ти помага од сево ова погоре... Пробај со сапун ама онај домашен од ланска свиња. Тоа му помогна на татко ми. Сега за другите незнам.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Порано користев специјална подлога за пудра,без маснотии,значи Oil-free од Нина Ричи. Сега го ставам мојот секојдневен хидратантен крем, зелениот од Гарниер, и сосем е во ред. :)
Го има ова кај нас мислам во МК?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom