Ми треба совет !

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Problemot so suvata koza go imaat poveketo mladi vo posledno vreme.Inaku mislam deka toa e rezultat na mnogu faktori megu koi go izfdvojuvam i koristenjeto na brzi i nezdravi jadenja.Porano lugeto t.e.generaciite na nasite roditeli imale i seuste imaat normalen tip na koza i ne im e potreben nekoj poseben tretman,za razlika od nas.Tie i ne koristele nesto posebno za nega na kozata pa i nemaat tolku problemi.Jas mislam deka i poveketo problemi na kozata si gi pravime i samite nie bidejki koristime se ama bas se za sto ke slusneme.Tuka e nasata greska bidejki ako momentalno koristime nekoja krema koja veke nasata koza ja prifatila i i odgovara,a pak od prijatelkata slusneme deka taa koristi druga"POUBAVA"krema vednas ja menime taa sto ja koristime.Samata koza ne moze tolku lesno da gi istrpi tie promeni i reagira obicno so mozolcinja ,akni,mitiseri(crnki) i drugi anomalii.Zatoa ako veke sme nasle nesto sto ni odgovara na kozata ne treba da go menuvame po nikoja cena ,osven ako samata koza ne se zasiti od momentalnata krema.Zasituvanjeto ke go osetime koga nema da go ima istiot efekt od kremot kako porano. Inaku i jas imam suva koza i momentalno upotrebuvam krem od badem sto e mnogu dobar za suvata koza no ja tretiram kozata i so peeling i maski za mnogu suva i osetliva koza.
 
Член од
19 февруари 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
Мораш да го влажниш лицето,јас користам Garnier-essentials a би можела да користиш Garnier-total fresh,првата е за мешовита и сува,а втората само за сува,и се екстра хидратантни...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
IsidoraD напиша:
i ja isto,ali ne gleam nesto posebno rezultati.imam kombinirana koza i cel zivot nemozam da si izberam krema sto mi odgovara.
Ovaa garnier ja stavam samo na suvite zoni,cekam rezultati.
Ako ima nekoj lek za kombinirana koza neka kaze.?!
за мешана кожа доколку немаш акни или други проблеми и доколку си помлада од 35 години супер колекција е ДЕБА со витамин Ц има млеко, тоник, дневна и ноќна крема и воопшто не е скапа , а голем дел од козметичарите знаат дека бугарската козметика е многу квалитетна, ама пусто немаат добра амбалажа, исто ко нас нашата БЕКУТАН е препорачувана од сите педијатри и лаборанти ама сите мајки од збеснитис купуваат странски производи кои ги имаат истиот квалитет како нашето.:back:

ЃАВОЛЧЕ напиша:
Женски, абе идете на козметичар? Јас сакам да идам, ама не знам каде...Афродита-С ми е у маало, ама не знам како е.......ај дајте ми ваши искуства и каде да одам, зошто сепак за лицето се работи и не сакам да одам било каде!
Сите козметичари даваат само памет и земаат пари најдобра варијанта е да си користиш само природни работи пр. ако во дуќан има јаболка ќе се наредиш со кришки или че ја изрендаш, па ќе се намачкаш или стара работа да си правиш пилинг со квасец, да регенерираш кожа со киви и др финти едно ќе изедеш друго ќе намачкаш и уживај. Се можеш да користиш и овошје и зеленчук во свежа форма како маски:smir:

Би сакала некој да ме информира колку пари чинат тие ласерски третмани за отстранување на стрии и како ги наплатуваат вкупно сите третмани или поединечно и ако бил некој дали е задоволен со резултатите:music2::music2:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.710
Поени од реакции
2.803
A dali nekoj ima napraveno lasersko otstranuvanje na vlakna??
I ako ima takvi gi molam da pisat kakvi se rezultatite posle tretmanot
dali ima nekoi neposakuvani posledici(pr. nekoi luznicki ili dupcinjua da se pojavat na mestoto) ili kozata ostanuva kakva so si bila samo bez nesakanite vlakna.:salut:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ocajna напиша:
A dali nekoj ima napraveno lasersko otstranuvanje na vlakna??
I ako ima takvi gi molam da pisat kakvi se rezultatite posle tretmanot
dali ima nekoi neposakuvani posledici(pr. nekoi luznicki ili dupcinjua da se pojavat na mestoto) ili kozata ostanuva kakva so si bila samo bez nesakanite vlakna.:salut:
Кога веќе станува збор за ласерско отстранување на влакана секако дрека не остануваат дупчина или лузни заради тоа што таа депилација не е механичка. И дека зборуваме за епилација со било каков третман и да се направиш после тоа нема целосно да ти се изгубат влакната ами после тоа треба да одиш на уште 2-3 третмани плус па после тоа немаш гајле.
пи.ес. ова не го зборувам од искуство ами од што и јас сум се заинтересирала а исто така од тоа што струката ми е таа. (не работам туку учам за тоа). гуд лак и кажи што си направила ако си го направила чекорот
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
И мене ми треба еден совет...
Дали некоја форумџика имала надоградувано коса во некој од салоните во Скопје?
Јас се мислам дали да ставам продолжетоци за матура, ама прво сакам да слушнам информација од прва рака.
Ме интересираат и добрите и лошите страни.
Благодарам однапред.:)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Скулгрл напиша:
И мене ми треба еден совет...
Дали некоја форумџика имала надоградувано коса во некој од салоните во Скопје?
Јас се мислам дали да ставам продолжетоци за матура, ама прво сакам да слушнам информација од прва рака.
Ме интересираат и добрите и лошите страни.
Благодарам однапред.:)
Ne znam tocno kade vo Skopje edna moja drugarka si nadgraduvase kosa.Toa bese nekade pred nova godina i stvarno i izgleda super i imase dosta prameni staveno. Ne se ni primekase deka ne e nejizna kosata.Megutoa znam deka redovno odnosno sekoj den si ja miese i odese na frizer da i ja sredat.Isto taka i mnogu ja cesase, i po odreden perio pocna da i paga.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Скулгрл напиша:
И мене ми треба еден совет...
Дали некоја форумџика имала надоградувано коса во некој од салоните во Скопје?
Јас се мислам дали да ставам продолжетоци за матура, ама прво сакам да слушнам информација од прва рака.
Ме интересираат и добрите и лошите страни.
Благодарам однапред.:)
Надградбата на коса многу добро изгледа да, но за секое миење и средување на косата мора да одиш на фризер дома неможеш сама да ја средиш, и надградбата си бара негување и средување исто како и природната коса, и да точно е тоа дека после одредено време почнува да паѓа. Ова може не се информации од искуство ама се информации од фирзерката моја. Најдобро да се информираш кај фризерот кај кој ќе ставаш надградба за подетално и подобро да ти објасни се :helou:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Скулгрл напиша:
И мене ми треба еден совет...
Дали некоја форумџика имала надоградувано коса во некој од салоните во Скопје?
Јас се мислам дали да ставам продолжетоци за матура, ама прво сакам да слушнам информација од прва рака.
Ме интересираат и добрите и лошите страни.
Благодарам однапред.:)
ево јас ко поинформирана за ова да ти кажам. :)
немам јас ставано ама се имам изнагледано како одат тие работи така да постојат појќе начини меѓу кои со лепење, шиење, со шноли и таму уште некои имаше (можда знајш :)) е сеа да не те замарам многу многу, ќе си прашаш кој како работит па ќе си одлучиш, да не се мешам :)
во врска со одржувањето, пред се’ да се разбериме дек не за секој е надградба, ако не си спретна за да ја одржувам поубо не ставај (да не се сфатиме погрешно, не мислам дека не си :)) секако мораш да користиш посебни препарати за да ти е сјајна, мека и такви ствари и за да не ти се плеткат многу, а пред се’ мораш да внимаваш на начинот на кој ја чешлаш и миеш (значи НИКАКО главата надолу :))
и да... за да ти изгледат поуба фала богу мораш да ставиш појќе прамени, зошо со 50-60 (не знам колку планираш) нема да е ист ефектот :)
и не е задолжително да одиш на фризер за да ја одржуваш... ако си доволно внимателна мојш и сама :)
то би било... ако имаш дополнителни прашања повели, тука сум :)
П.С. И ко шо рече Девилиш најубо ќе ти кажит тој шо ќе ти ја стават надградбата, со каква коса се работит, на кој начин и такви ми ти ствари
ух... се изнапишав... ваљда ќе ти помогнит нешо :helou: :devojce:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас се консултирав со фризер...и ми рече:„Познавајќи те тебе, за два дена тие прамени ќе ги искорнеш”. Енивеј, фала за советиве.:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Можиш сама да ја негуваш косата , ама треба секогаш сува да ја чешлаш , со посебна четка и да користиш многу регенератор . Друго битно е косата да е европска мека и ако е поскапа од таа од азија таа на нашите меки коси повеќе одговара . На почеток ќе паѓа , ама лесно и најчесто безплатно се враќаат тие прамени. Држи негде 4до 6 месеци и после треба да си спремна на шишање , едно 6/7 цм каде сто била наградена косата ...
А за убаво , убаво е
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Според мое мислење многу деца грешат со ставањето креми за мозолчиња. Од кога ке им се појави првото одма ставаат креми и доага до контра ефект. Ја у живот не сум користел и нема да користам такви креми и сл. П.С. Ке користам само ако ме помодре некој
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
zafrknata напиша:
Кога веќе станува збор за ласерско отстранување на влакана секако дрека не остануваат дупчина или лузни заради тоа што таа депилација не е механичка. И дека зборуваме за епилација со било каков третман и да се направиш после тоа нема целосно да ти се изгубат влакната ами после тоа треба да одиш на уште 2-3 третмани плус па после тоа немаш гајле.
пи.ес. ова не го зборувам од искуство ами од што и јас сум се заинтересирала а исто така од тоа што струката ми е таа. (не работам туку учам за тоа). гуд лак и кажи што си направила ако си го направила чекорот
Кога велиш немаш гајле , не мислиш дека вечно трае така? Него после некое време треба цел третман пак или? Овде кошта 800 евра првиот третман , за цели нозе зборам и после следват уште 4/5 третмани по 500 евра на третман.Како се движат цените мк?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ragazza напиша:
Кога велиш немаш гајле , не мислиш дека вечно трае така? Него после некое време треба цел третман пак или? Овде кошта 800 евра првиот третман , за цели нозе зборам и после следват уште 4/5 третмани по 500 евра на третман.Како се движат цените мк?
Не зборувам за ласерска операција брееј. Размисли нема смисла да се даваат 800, 500 евра или 100 нека се за тратман за епилација на нозе. Кој е толкав будала да даде толку пари кога можна е и електричната на пр.
800 евра :pos2: :smir:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
zafrknata напиша:
Не зборувам за ласерска операција брееј. Размисли нема смисла да се даваат 800, 500 евра или 100 нека се за тратман за епилација на нозе. Кој е толкав будала да даде толку пари кога можна е и електричната на пр.
800 евра :pos2: :smir:
Толку чини , е сега башка што малце мачи , не е трајна , не гарантираат дека повеќе од некоја година трае , ти што работиш со ова , трае или не и колку од прилика , сваќам зависи од боја на коса , на тен и дебелина на влакна , ама ај кажи некој си просек и колку се плаќа мк за то?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom