Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Кој го пуштил Џафери во кабинетот? Срамота. И знаме на Р. Албанија ставил. После се бунат некои кога ќе добијат ќотек. Јас како противник на насилство, изгледа ќе морам да го менувам мислењето, па да заклучам дека малку им било некни.
Жбогар треба да го прогласат персона нон грата.

Кој циркус од човек си ти :lolzz::lolzz:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.285
Поени од реакции
8.792
Епа се додека пали кај народот, тоа ќе се користи.
Кажав дека сега се менува тоа и дека и на албанците побитно им е економскиот развој. Не случајно и СДСМ доби албански гласови.

За БЕСА дури има критики од албанците зошто ја пееја албанската химна.

Исто Талат повеќе го гледаат како фигура која симболизира пад на ВМРО-ДПМНЕ, а не како командант.
Полека се менуваат работите, не може туку така да се смени се.
не можам да поверувам дека и лајк си добил.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Кој го пуштил Џафери во кабинетот? Срамота. И знаме на Р. Албанија ставил. После се бунат некои кога ќе добијат ќотек. Јас како противник на насилство, изгледа ќе морам да го менувам мислењето, па да заклучам дека малку им било некни.
Жбогар треба да го прогласат персона нон грата.
Така е. Сега трк во Собрание да го исфрлиш Џафери од кабинетот, наместо да ни гу дуеш овде јајцата.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јас мислам да седнеш и завршиш правен факултет, положиш правосуден испит, станеш судија, некако го земеш предметот кај тебе и после да наредиш да се приведе Заев со полиција на судење
Не, не мислев Заев да се приведе со полиција на судење. Таман работа, Заев може да прави што сака, за него не важи ништо. Може мито да бара, за него е дозволено. Јас мислев за останатиот обичен свет.
А јас мислам дека твојот капацитет е поголем од она што го пишуваш овде. Ако малку сакаш аргументирано да дискутираш, ќе кажеш дека изборот (постапката) на Џафери е смешно нелегална. Дури треба полиција да влезе и да го изфрли од кабинетот. Кога полицијата не го прави тоа, го прави народот. Побезбедно е полицијата.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Така е. Сега трк во Собрание да го исфрлиш Џафери од кабинетот, наместо да ни гу дуеш овде јајцата.
Јас? Лесно е за мене, да не го исфрли некој друг. Не се овие безбедни насилни постапки. Со сила ги втурнуваат граѓаните во насилство или не дај боже други работи.
На сила знае и со сила да се одговори. Има секакви будали.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.415
Поени од реакции
5.372
Шта је пи*ке, Ексклузивни снимки од влегувањето на Престедателот на Собрание Талат Џафери во неговиот кабинет има TV21 косовска медиумска куќа.
Следува редекорација на кабинетот со амблем од UCK и албанско и америчко знаме веднаш до вентилаторот и ЕУ знамето...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Јас сум тоа.
Мачката или грдата жена? :kezec:[DOUBLEPOST=1493808705][/DOUBLEPOST]
Јас? Лесно е за мене, да не го исфрли некој друг. Не се овие безбедни насилни постапки. Со сила ги втурнуваат граѓаните во насилство или не дај боже други работи.
На сила знае и со сила да се одговори. Има секакви будали.
Аман не исфрлајте по толку. Тој воз Уставнику, помина. Пробаа да се качат на него, ама само се поткачија, и на првата кривина испаднаа. Сега само ќе лаат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не, не мислев Заев да се приведе со полиција на судење. Таман работа, Заев може да прави што сака, за него не важи ништо. Може мито да бара, за него е дозволено. Јас мислев за останатиот обичен свет.
А јас мислам дека твојот капацитет е поголем од она што го пишуваш овде. Ако малку сакаш аргументирано да дискутираш, ќе кажеш дека изборот (постапката) на Џафери е смешно нелегална. Дури треба полиција да влезе и да го изфрли од кабинетот. Кога полицијата не го прави тоа, го прави народот. Побезбедно е полицијата.
Џафери беше избран сосема во склад на устав и закон од страна на мнозинството во собранието.
Вељановски немаше ни подршка о мнозинсво ниту пак беше избран од овој состав на собранието да им преседава.
По деловник тој требаше да ја отвори конститутивната седница, да се избери комисија за именување и да се предложи нов кандидат за претседател, на кого чесно ќе му ја предаде функцијата и му посака успешна работа.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Секој си одговара за својата работа.
Службен весник е гласник на институциите на Македонија, не зависи од директорот шо ќе објавува или не како на пример кај Латас кој може некоја вест да ја објави или не објави или коментира на свој личен начин.
Во службен весник може да се објават само процедурално исправни работи. Инаку, и тој еден ден што ќе објави би можел да одговара.
Вака, само се форсира кршењето на законот. Како утре истиот тој ќе бара почитување на закони, кога буквално врши пуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom