Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Почнаа да ги туркаат гаќите.

http://plusinfo.mk/vest/113640/djaferi-gi-dobi-klucevite-od-kabinetot-prv-gostin-mu-e-zbogar-video-

Остана уште да си ја соберат вересијата од по улици и да поченеме нормално да живееме.[DOUBLEPOST=1493799825][/DOUBLEPOST]
И тоа што велиш. Изгледа од некој друг закон читаш, од друга држава.
Уставник, оди бе испрограмирај нешто, не гњави.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
И тоа што велиш. Изгледа од некој друг закон читаш, од друга држава.
Јас ти исцитиорав шо вели деловникот за работа на собранието посебно на конститутивна седница.
наместо да оди по деловник, претседателот на заминување, веќе 3 месеци закажува и води политички расправи на малцинството во собранието.

Го толерираа го трпеа, чекаа да се свести, али кога видоа дека овој планира следни 4 години да ја води седницата без да постави на дневен ред избор на претседател, направија избор, пак во согласност со закон и устав.
Е сега вељановски иваноив и грујо се забарикидираа со заложници во канцеларијата на претседникот на собрание и не ги даваат печатите.
Следно ќе биди претседник на собрание да ги прогласи печатите за изгубени, ќе се направат нови и ќе си продолжат со работа а на забарикидираните ќе иммонттираат решетки на вратите и таа канцеларија ќе ја прогласат за истурено оделение на КПД Идризово.
 
V

viktora

Гостин
И ако тенковите ги претопивте, забораваш може би истата количина гаубици,кои денес са 95-100% от Македонската артилериja.
Хаубици имавме уште пред да ни поклоните.Вклучувуајќи ракетни фрлачи Град и останати орудија.Значи не се како што викаш 95%
Но во секој случај завршија голема работа.Затоа и ти искоментирав.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Косово не призна под уставното име, Р. Македонија.
Ако мислиш дека ние имаме моќ да не го признаеме Косово... добро.
Европската унија на Русија и воведе санкции во врска со интервенцијата на Крим и Украина. Ние уште не сме и вовеле, најверојатно заради asskissing на Путин и барање спас од големата мечка, кој никако да го добие паторот - значи кога се сака - се може. Истото важи и за Косово. Милион аргументи имаме на наша страна да не го напраиме тоа, ама у 2008-ма паторот цупкаше у скут на американците, а мирко и миленка уште немаа инструкции да маваат со г***а на нив.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.272
Поени од реакции
27.035
Лесно е,

еднаш подголтнавте за бомбите за Смилковци, па после подголтнавте за бомбите за ДУИ, сега ќе подголтнете и за бомбите за фамилијата...не е добар тајмингот, за интерес на животот.... и би живот...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Хаубици имавме уште пред да ни поклоните.Вклучувуајќи ракетни фрлачи Град и останати орудија.Значи не се како што викаш 95%
Но во секој случај завршија голема работа.Затоа и ти искоментирав.
от останататите имавте около 30-35 M2A1, овде не рачунам системите за залпов оган Град, а чистите гаубици от кои Бугариja даде 100 боекомплекта.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Како на филмовите кога криминалци после тешка пљачка со убиства бегаат низ градот бркани од полицијата се забарикидираа со заложници во некоја зграда решени дда не одат во затвор.
Море, јас од реалноста ќе ти дадам пример.
Те викаат на судски рочишта, ти не одиш.. демек зафатен си. А за тоа освен болест нема друго оправдание. Дури и стражарно треба да те приведат.
Уставник, оди бе испрограмирај нешто, не гњави.
Ставре, ако јас не сум, ќе потонете во аматеризам и дунстерај.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Европската унија на Русија и воведе санкции во врска со интервенцијата на Крим и Украина. Ние уште не сме и вовеле, најверојатно заради asskissing на Путин и барање спас од големата мечка, кој никако да го добие паторот - значи кога се сака - се може. Истото важи и за Косово. Милион аргументи имаме на наша страна да не го напраиме тоа, ама у 2008-ма паторот цупкаше у скут на американците, а мирко и миленка уште немаа инструкции да маваат со г***а на нив.
Ако мислиш дека е така едноставно, веднаш да се пријавиш за советник...[DOUBLEPOST=1493801978][/DOUBLEPOST]
Плус и ќе нема на кого да му се смееме.
Па будалите се смеат, ко телиња што ништо не разбираат. Интересно е.. јас ве растурам со факти, вие се смеете. Смеј се.. тулумби паѓаат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Може и сум веќе...
Види.. Стево Пендаровски рече „дека е добро признавањето на Косово“. А штом Стево тоа го кажал, за тебе е библија, па мислам дека и ти ќе се согласиш со тоа.[DOUBLEPOST=1493802228][/DOUBLEPOST]
Тема за дипломска: Употребата на наводниците во коментарите на Ѓорги Н. (со примери)
А на тебе... Употребата на странски (англиски) изрази за личен надимак, мислејќи дека со тоа го фаќаш господ за мадиња. Поттема... кажи збор на англиски за да те мислат многу паметен.
Ха ха хахааа...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Па будалите се смеат, ко телиња што ништо не разбираат. Интересно е.. јас ве растурам со факти, вие се смеете. Смеј се.. тулумби паѓаат.
Ако многу членови на форумот ти се смеат на дневна основа, а ти се смеат, поголема е веројатноста е дека си кловн отколку месија. Чисто процедурално, да знаеш.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.323
Поени од реакции
8.871
хаха, СДСШ биле бугари......што се криевте досега бе куртони ?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јас ти исцитиорав шо вели деловникот за работа на собранието посебно на конститутивна седница.
наместо да оди по деловник, претседателот на заминување, веќе 3 месеци закажува и води политички расправи на малцинството во собранието.

Го толерираа го трпеа, чекаа да се свести, али кога видоа дека овој планира следни 4 години да ја води седницата без да постави на дневен ред избор на претседател, направија избор, пак во согласност со закон и устав.
Е сега вељановски иваноив и грујо се забарикидираа со заложници во канцеларијата на претседникот на собрание и не ги даваат печатите.
Следно ќе биди претседник на собрание да ги прогласи печатите за изгубени, ќе се направат нови и ќе си продолжат со работа а на забарикидираните ќе иммонттираат решетки на вратите и таа канцеларија ќе ја прогласат за истурено оделение на КПД Идризово.
Вака и јас имам шанси да сум претседател. Велиш, може да ги прогласам клучевите за изгубени и да си земам нови, а? Овие очигледно сакаат да предизвикаат сериозни инциденти во државава.
Деловникот е тој. Како за Талат, кога читаше поезија и молчеше, така и сега. Дали ни се допаѓа или не.. тоа е. Не можеш на сила да го промениш истото. На сила, може со сила да се одговори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom