Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ma bed
http://www.ohridsky.com/2017/села-нема-да-дозволам-вмро-дпмне-да-ги-в/[DOUBLEPOST=1493662841][/DOUBLEPOST]Sho e so plati spomnuvanje? Stigna prosecnata plata 500evra?
Македонија е како кола која скршнала од пат и сега јури на удолница.
Не смејш да стапнеш нагло на кочница, ќе се претумбаш, треба да забавиш, застанеш, свртиш, ја качиш назат угорницата и се вклучиш на вистинскиот пат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869
Btw,kaj vide photo shop na albansko zname na linkov?
http://m.mkd.mk/crna-hronika/na-zheleznichka-rampa-zakachil-dve-albanski-znaminja
I da ti pomognam da me razotkries kako lazgo,poveli
Гледам почнавте со знамиња ова она па си реков и јас едно од вториот државотворен народ да ставам. Старо е ама брка работа. Под старо мислам од времето кога Албанците беа нецивилизрани, небањати и непросветелни.
После шарената револуција се тоа се смени преку ноќ, ама сепак нека си стои.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Хорхе е најголемиот кловн во политичката историја на Македонија. Секој негов потез, секоја негова изјава е трагикомична. Од аболициите и повлекувањето на истите, до недавањето и давањето на мандатот.

Онаков испрдок тешко уште еднаш да се роди.
Ако добро се сеќаваш хорхе не ни сакаше по втор пат за претседател. Ама човекот нема муда да издржи срам дека жена му има швалер, тоа е една недела сеир и до сега ќе го заборавевме.
Нема негов потез, ни изјава сето тоа е диригирано да се прочита, да се направи.
Освен груевски и мијалков, сите други мирно слушаат и прават што ќе им се каже, а за тоа добиваат некаква парична награда и тоа.
Мислиш тинекс сакаше да донесе урбанистички план за центар у 5 сабајле со што ќе овозможи градење на ск 2014 ?
Ко што слушнавме и јанкуловска и ставревски биле против многу работи, но кај можеш ти на сељак да му докажеш дека не е во право.
Нас овие 10-тина години, не водеше класичен сељак (без совест) што доби можност да има власт
 
V

viktora

Гостин
... никој не е идеален, ама барем не глуми дека си македонец, биди маж!
На темава све се мажина хахаха.Прашај го зошто не ги осудуваат нивнитр од ДУИ што сркаа од медот едно 11г чекај интересен одговор.Монти Пајтон у живо ќе следиш :icon_lol:
 
S

silmarillion

Гостин
Еј сељак starter pack онаква педерушa преку рамо и пишување МА РАЗБИРАШ после секој пост на фб :)))
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Гледам почнавте со знамиња ова она па си реков и јас едно од вториот државотворен народ да ставам. Старо е ама брка работа. Под старо мислам од времето кога Албанците беа нецивилизрани, небањати и непросветелни.
После шарената револуција се тоа се смени преку ноќ, ама сепак нека си стои.
Сами си пукате вколено со слики од 2010.

ВАШАТА ДПНЕ БЕШЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО ОВИЕ ДО ВЧЕРА.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869
Сами си пукате вколено со слики од 2010.

ВАШАТА ДПНЕ БЕШЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО ОВИЕ ДО ВЧЕРА.
Па можеш да забележиш дека нагласив дека е стара слика. Нагласив и дека тоа е од времето кога беа небањати, нецивилизирани и непросветелни. Сега ситуацијата е сосем друга.
Туку веќе кога си тука, дали тогаш ти пречеше и сега дали ти пречи пошто нели тогаш биле коалициони партнери на ВМРО сега на СДСМ.
Уште пред да ми одговориш на прашањето со прашање мани еден поглед на аватарот мој и на сликата во потписот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па можеш да забележиш дека нагласив дека е стара слика.
Име, прочитај на Курир што напишале кога е развеено знамево. Таму долу негде пред крајот на текстот.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/zaev-pochna-so-tiranskata-platforma-ne-me-vikaj-firom-vikaj-me-ilirida-makedonija-pred-raspad-foto/

-Не ме викај ФИРОМ, викај ме Илирида, гласи порака на огромниот транспарент кој денеска во Тетово го развеаја поддржувачите на Заев.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.874
18198229_1333785510039645_2835689637020760368_n.jpg

Демек од Тетово е сликава од денес, да проверат во мерџото гратис пакет кока има.
Е ова е што не ебава нас во здрав мозок у курац да се носат и ВМРО и СДСМ, не доведоа до ситуација како Колумбија во време на Ексобар, гарантирам дека нема никој да преземе ништо и да изврши претрес и тужби за неовластено носење на автоматско оружје кај идиотиве, полицијата не смее да помисли да им направи претрес.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Па можеш да забележиш дека нагласив дека е стара слика. Нагласив и дека тоа е од времето кога беа небањати, нецивилизирани и непросветелни. Сега ситуацијата е сосем друга.
Туку веќе кога си тука, дали тогаш ти пречеше и сега дали ти пречи пошто нели тогаш биле коалициони партнери на ВМРО сега на СДСМ.
Уште пред да ми одговориш на прашањето со прашање мани еден поглед на аватарот мој и на сликата во потписот.
Ами Грујо им отвори универзитети и сеа се учени, Бранко само ги тепаше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom