Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Пингајте го максимално Трамп на твитер. Не се давајте груевци, уште имате шанса да ја свртите!!

#USA #Deepstate #Soros #Trump #MakeMacedoniaGreatAgain #Coupd'etat
 
A

apidrone

Гостин
Idemo sdsm logika,ako ne si sdsm ondak si vmro.
Genijalno, i identicno kako zhmoronite
Ako ne si vmro,ondak si sdsm.
Не можеш да го браниш вмро а да не си вмро. Од друга страна, можеш да го критикуваш вмро а да не си сдсм. Просто е.[DOUBLEPOST=1493659840][/DOUBLEPOST]
Пингајте го максимално Трамп на твитер. Не се давајте груевци, уште имате шанса да ја свртите!!

#USA #Deepstate #Soros #Trump #MakeMacedoniaGreatAgain #Coupd'etat
Најјаки се коа го пингаат официјалниот POTUS акаунт кој го води посебна служба, Трамп не ни знае дека постои :pos:
 
B

Beck's

Гостин
Од изјава " Нема да дозволиме други да ни се мешаат", денеска фикусот бараше помош од САД да помогнат во предавањето на владата :pos:

Толку им беше
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Пингајте го максимално Трамп на твитер. Не се давајте груевци, уште имате шанса да ја свртите!!

#USA #Deepstate #Soros #Trump #MakeMacedoniaGreatAgain #Coupd'etat
Ама претседателскиот Blackberry нема 3G ни Wi-Fi поради сигурносни причини, треба да темпираат со часовниве зони кога Трамп е седнат на ПЦ, додека Меланија го бања малиот за на школо утре.
 
S

silmarillion

Гостин
Знам дека е long shot
Long shot? Ова ти е hail mary од надвор од стадион :)

Хојт дојде, му даде некој кураж на исцрпениот Хорхе кој неможе да се сакупи од притисоци и овој одма побара помош. Кај Грујо отиде ама овој изглеа не го изрегистрира. Па си викам, пичка ли ти матер бонапартовска па да беше барем 10% борбен и жилав за општото добро на секој еден од нас како што си за тој твој смрден гз, Дубаи и Швицарска ќе беа Молдавија за нас ти ебам све да ти ебам. Што ти е потрошен талент еј... ко што му кажа Дениро на Калуџеро (Си): the saddest thing in life is wasted talent. Тоа си ти Грујо за наша жал.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Vidi pogore.vekje utvrdija i priznaa drka premier vo zemjava se menuva koga kje im zboktisa na amerite. Ja primer,mislev deka na izbori menuvame vlast.btw koi se toa "vie"? Nemoj da mi kazes deka i ja sum vmro?
Грујо го наместија Америте за премиер од ко им збокдиса СДСМ?
 
A

apidrone

Гостин
Од царевите Њуз :pos::pos::pos::pos:

– Od kada su neki ljudi upali u parlament, a ispostavilo se da su bliski vlastima, i napali članove opozicije, koji su želeli saradnju sa Albancima, sa kojima su isti oni iz vlasti već sarađivali, ništa mi više nije bilo jasno. Od rođenja živim u Skoplju, ali, verujte mi, ne mogu da pohvatam ko je tu na čijoj strani. Srećom da imam dosta prijatelja u Srbiji koji su eksperti za društveno-politička pitanja širom sveta, pa sam okrenuo Milana sa kojim se znam još iz vojske. Za divno čudo, on mi je sve potanko objasnio u par rečenica i sada mi je sve mnogo jasnije – prepričava Vlatko.

http://www.njuz.net/makedonac-zamolio-prijatelja-u-srbiji-da-mu-objasni-situaciju-u-makedoniji/
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Не можеш да го браниш вмро а да не си вмро. Од друга страна, можеш да го критикуваш вмро а да не си сдсм. Просто е.[DOUBLEPOST=1493659840][/DOUBLEPOST]
Најјаки се коа го пингаат официјалниот POTUS акаунт кој го води посебна служба, Трамп не ни знае дека постои :pos:
Dobro e,ubeden si deka go branam vmro.
Siguren si deka ne mesas kritiki kon sdsm so branenje na vmro?
Famoznoto "ne go sitni otporot"?
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Ама претседателскиот Blackberry нема 3G ни Wi-Fi поради сигурносни причини, треба да темпираат со часовниве зони кога Трамп е седнат на ПЦ, додека Меланија го бања малиот за на школо утре.
U 3 saat navecher pisuva tvitovi, taka da 9 sabajle kaj nas e toa. :D
 
A

apidrone

Гостин
Dobro e,ubeden si deka go branam vmro.
Siguren si deka ne mesas kritiki kon sdsm so branenje na sdsm?
Famoznoto "ne go sitni otporot"?
Па да, дека сдсм беше 10 години на власт. И во тоа ли ве убедија куртон медиумиве :pos::pos::pos:
 
L

Löwe

Гостин
Иванов:Совеста не ми дозволува да го дадам мандатот...
Хојт Ји:Здраво,јас сум совеста.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Значи ако се Македонци тоа значи дека сите Македонци кои гласале на изборите кога ќе се поделат, повеќето се против вмро. Тоа што немаат пратеници тие партии е небитно бидејќи ти се повикуваш на мнозинството од македонските гласачи, а не пратеници. Паметен.
Битно е. Македонците треба да ги претставува партијата која има најмногу доверба на избори. А Левица, Павле... нека му ги дадат пратениците кому сакаат.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Србендите не пропуштаат прилика на нашите проблеми да си билдаат некаква своја антиалбанска реторика додека самиот Вучиќ тајно којзнае што преговара за Косово.
Искомплексирана нација бр.1
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Грујо му вика на Ли, нови избови се решението. Ли излегува надвор и пред камери вика...
"Знаеме дека има грижи околу владината програма, но за тоа треба да се дебатира и гласа во парламентот, не надвор. Единствен излез од кризата е формирање нова влада. Не гледаме причина новото парламентарно мнозинство да не добие шанса да формира влада“, изјави Хојт Ји.
Битно е. Македонците треба да ги претставува партијата која има најмногу доверба на избори. А Левица, Павле... нека му ги дадат пратениците кому сакаат.
И тоа се Македонци, од гласачите Македонци повеќето се против вмро. Новата влада ќе биде влада на сите Македонци, па дури и тие што гласале за вмро. Добро освен некои, кои ќе бидат бркани од работа, живи јадени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom