Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Секогаш кога вмро ја губи власта, единствена карта да се спаси е националистичката. Така беше 2001ва, така е и сега. Вмро нема веќе што му понуди на народот. Осиромашени сме до коска. Иселени се над 600 000 млади последниве 10-15 години (информација од Светска банка). Секој трет млад или планира или сака да ја напушти Македонија. За ова не се виновни ни американците, ни ЕУ, ни албанците, ни грците, ни бугарите, ни Сорос, ни Бранко, ни Заев. За ова виновен е само и единствено вмро дпмне на чело со Никола Груевски. Скопје е унаказено со новите градби, сите дрвја во централното градско подрачје се исечени со што воздухот е 10 пати позагаден отколку што бил, се потрошија над пола милијарда евра за споменици, палми кои се исушија пошо види богати, сме немале клима за тоа, за барокни згради од стиропор, се плаќаат медиуми за да шират пропаганда дека живееме розово а за секој проблем крив е некој друг.
Едноставно е, прочитани сте и никој повеќе не ви верува. А со терористичкиов напад уште повеќе се закопавте.
Добро друже, карти ова она..
Сите сме виновни. Не се само Бранко и Сранко, Мујо и Грујо. Иако они се први за стрелање. Т.е. нашата вина е што не ги стрелавме до сега.
Но мене навистина не ме интересира кој што прави и на кој што му оди во прилог. Јас сум преминал преку едногодишната условна казна која ја добив за 100 денари поради идиотската администрација во времето на Груевски и онаа "иноваторката" во Фондот за Здравство. Значи, не се занимавам со личности.
Единствено важно ми е дали е релевантно нештото во моментов или не.
пффф fake news...
императив во демократијата е мнозинската волја да владее.
Има многу места на кои мнозинската волја владее, ама не демократски. Не помалку важно е како владее.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.086
Поени од реакции
10.817
Видео како ги апсат терористите.
ке има уште многу, шо извршители шо соучесници, особено оние шо ги тргнале гредите шо спречуваат пробивање на вратата, тие се најголеми виновници
првпат да видам специјалци при спроведување на уапсени лица до суд без фантомки


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A

apidrone

Гостин
Добро друже, карти ова она..
Сите сме виновни. Не се само Бранко и Сранко, Мујо и Грујо. Иако они се први за стрелање. Т.е. нашата вина е што не ги стрелавме до сега.
Но мене навистина не ме интересира кој што прави и на кој што му оди во прилог. Јас сум преминал преку едногодишната условна казна која ја добив за 100 денари поради идиотската администрација во времето на Груевски и онаа "иноваторката" во Фондот за Здравство. Значи, не се занимавам со личности.
Единствено важно ми е дали е релевантно нештото во моментов или не.
И што е за тебе релевантно во моментов?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Добро друже, карти ова она..
Сите сме виновни. Не се само Бранко и Сранко, Мујо и Грујо. Иако они се први за стрелање. Т.е. нашата вина е што не ги стрелавме до сега.
Но мене навистина не ме интересира кој што прави и на кој што му оди во прилог. Јас сум преминал преку едногодишната условна казна која ја добив за 100 денари поради идиотската администрација во времето на Груевски и онаа "иноваторката" во Фондот за Здравство. Значи, не се занимавам со личности.
Единствено важно ми е дали е релевантно нештото во моментов или не.
Значи се се простува во име на патриотизмот?
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
И што е за тебе релевантно во моментов?
Дека многу бргу ќе и дојде крајот на државата ако се отпочне со реализација на Тиранската платформа.
Значи се се простува во име на патриотизмот?
Каде реков да се прости нешто??
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Не ми е ништо чудно, на сите ни е јасно дека целта вие да предизвикате граѓанска војна за Гвујо да си го извлече газот, само заборавате многу битна работа дека во воена состојба некои ликови ќе бидат легитимна цел.
Да ти беше тебе јасно немаше прво ваков коментар да напишеш. Ова е само логичен след на настаните така да и незнам зошто нешто би ти било чудно, повеќе би рекол посакуван исход на ситуацијата.
Легитимна цел ке бидат ликови и од двете страни, не откри топла вода.
 
A

apidrone

Гостин
Дека многу бргу ќе и дојде крајот на државата ако се отпочне со реализација на Тиранската платформа.
Платформата се реализира од 2001ва година. Ама како што кажав, на куртон медиумите тоа не ви го кажуваат затоа што на вмро не му одговараше тоа. Сега вмро губи и се вадат сламките за спас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom