Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
јас ако умрам не умирам за груевски ни за заев, умирам за идејата за македонија на македонците.
Каде умираш?
У првата сцена на некој нискобуџетен филм, како статист?
У позадина ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.654
Поени од реакции
36.318
1. Пред 3 години протестиравте и викавте Бранко оди си, Бранко ти си крив, Бранко ти ја уништи Македонија.
2. Бранко се повлекува од политиката, не се замара и остава на децата да си играат држава.
3. По 3 години Бијонс пишува.. Каде е Бранко??
Тоа е тој памет вмровски.
ааааааа немој да вреѓаш, мојот памет е многу повисоко од вмровското твое , ааааа немој така, ама вакви како вас, а бе кај ве најдоа, а во мое време СДСМ беше поим бре, Брането беше нешто и членството беше бе све интелектуалци, што свирчиња прибраа денес па па па па :tapp:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Добро,нели сега правите способна влада?Нели сега треба да се оправи работата?Или курташак ќе си играме извади едни лопови,врати други?Ако се исти онда што да мењаваме влада,криза,кршење собрание?Јас колку што го сватив заев е да ја оправи работата а не да биде ист како грујо?
Вие сте научени да премиер, или министер кажува кој е виновен а кој не.
Тоа е работа на ЈО.
Да покрене истрага да подигни обвинение.
Мора да почнеш да учиш кои се принципите и механизмите на една демократска држава.
Нека ти е среќна слободата!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Можно е, можеби и не е, никој нема да ти каже оти немаше никакво броење, а без броење незнам како ги пресмета 61, вика кој е за, кој е против одма, и додека кренат раце ги фаќа против,
не се бира претседател на таков начин, затоа си постојат процедури, доколку мислат дека избрале можат да си гласаат закони само на скали, ходници, ќошиња и сл. и тие закони ќе важат само за нив, не за државата.

Но има нешто многу битно во случајов, дали странците ќе подржат такво бирање, првично ДА, но да видеме што ќе им бидат аргументите ако е ДА,
во онаа сопштение од Кале пишува и ЗАКОН, а ова не е според закон.
Уште го чекам твојот одговор за гласањето на буџетот и кој пратеник од Сдсм имал збор? Биди маж и одговори, ако си маж нормално.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
:facepalm:
Сигурно и повредиве на Заев се фотошоп.
Не бе, не се фотошоп, лепени и монтирани се, за имитација на крв е користен кечап, а за ова „луѓето“ кои беснеат се само додадени отпосле на хромаки.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Јас ова што го читам овде е засташувачко, и од овде можам да донесам суд дека мора да се воведе едногодишен воен рок, овде не коментираат мажи, овде коментираат пички кои ги страв од војна и што е најлошо не осеќаат обврска да ја бранат македонија, живееме во апатичен свет на европски вредности со атрофирани исплашени деца, нели се срамите да браните човек што работи против интересите на македонскиот народ, оваа држава ни е освоена да биде наша а сега сакате туку така да ја дадете ? па дали сте вие нормални, сум гледал у животов србомани бугараши гркомани, никогаш не сум помислил на славобалисти јаничари одродени.
Еден официр на ЈНА за време на војната коментираше,
Ние бевме учени да браниме држава, а не да имаме братоубиствена војна.
И кога ќе видиш по војната за распад на СФРЈ, најголемите битанги што учествуваат во војната преку ноќ станаа најголемите криминалци у Србија и србите мака мачат да се опорават од таа војна, како пропагандистички, така и економски.
А за војна требаат пари, а не патриотизам. Класичен пример ти е Сирија, пребогата држава еве скоро 6 години води војна без престан. Со патриотизам не се добива војна туку со пари.
По твојата логика, сите мажи у македонија се у војска и имаме некоја агресија да ја браниме македонија, дали знаеш дека ние немаме пари секој војник да го опремиме барем со по една пушка и муниција ? Дали знаеш дека таа војна/ агресија би траела неколку месеци затоа што немаме пари за повеќе ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Еве и овој истото го вели - дека ове структури се инсталирани.

На самиот ден (на форумов) реков дека не се за подценување, дека можни (многу) се инциденти, сите беа као демек тие се незначајни, незнам ти што.

Не ни треба никаков експерт (иако и јас ги земав како референца/извор при аргументирање во некои мои предходни постови) - вемеровци и сдсмовци (искрени од двата табора), неопределени и секави тоа го знаат, од небо се гледа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
....јас не знам тоа додека не видам со свои очи, на кои начин настанале самиот си знае !
Ti stom gledas photoshop pogore, sigurno ja gledas i matricata.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.654
Поени од реакции
36.318
....јас не знам тоа додека не видам со свои очи, на кои начин настанале самиот си знае !
...никој не е совршен, навистина треба некој да ми плати што седам тука и Ви го дигам рејтингот на форумов, бљувотинскиот речник колку што читам ги има од другите членови, ама тие ти се компањони твои па не ти одговара....ајте си одам штом главна админка доаѓа и се фаќа со моја маленкост, а пишува со латинично писмо правила за неа не важат ....терајте, не спаѓам на нејзино ниво ! (y)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Можно е, можеби и не е, никој нема да ти каже оти немаше никакво броење, а без броење незнам како ги пресмета 61, вика кој е за, кој е против одма, и додека кренат раце ги фаќа против,
Па може комотно на следна седница да се бара лично ден по еден пратеник да се изјасни дали бил ЗА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom