Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Тоа што ,,народот,, влезе во собрание ни под разно не го одобрувам ама срцето ми се исполни кога гледав како баграта:шечеринска ја влечат за коса и и маваат клоци,заев,проиливер и уште неколкумина предавници со пукнати глави и крв до половина а нај весел и најрадосен бев кога го гледав видеото со човекот кој до коска го навреди и понижи Македонскиот народ,маљокот или шкретот (сеедно) бидејќи е роден како торбеш го газат под нозе и душмански удираат со се и сешто по него за на крај целиот да биде облеан во крв.

Патем по еднаш на протест сум бил со шарените и со тие за заедничка Македонија и увидов дека едните настојуваат да се вработат,другите да си ја задржат работата искажувајќи невидена послушнос и дресираност
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Чомовски би лајк, чкртај чкртај ќе чкрташ по зидовите у идризово :LOL:

...заедно со Али или не? Сепак не, кај може Албанец да е криминоген и да треба да иде во затвор.

Удри малце и по твоите, не се срами ;).
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не сакаше Чом да влегува у дуел иначе можеше да му каже дека тоа потенцијално убиство е спречено од неколку полицајци лојални на Заев и неколку испукани куршими во воздух.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Народот не тепаше пред да се случи ова.

 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Моментално е во рацете на човек што к.р го боли за национален идентитет и тука е проблемот.
Гледам јас на сите колку ги болел кур (од 91 до денес, посбно Љубчо и Грујо).
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Чомовски можеби е прв новинар или можеби еден од поретките кој доби шанса да поставува ненарачани прашања на Груевски, само јас мислам дека можеше и пожестоко да е?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прашај го бе за Хашките на волеј ти се мести!
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Солза ми потекува кога вака читам за тешкиот живот во САД. Кај нас било супер бе. Не знам што се жалат сите.
Исто не ми е јасно зошто не се вратиш тука? Верниот пес е секогаш посреќен кога е поблизу до својот господар.
Ne se vrakjam zaradi takvi pesovi kako tebe...od takvi izbegav...ovde mozhete samo da mi se fatite za dolniot. So vas i takvi kako vas ne sakam nitu kislorodot nitu kontinentot da go delam. Koga ke zavrshite pod betonska armirana plocha, za nikogash da ne prknete na videlina ke slavam.
 
B

Beck's

Гостин
Каква кантонизација, каква федерализација, нам ни треба канализација :cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom