Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не бе,оној другиот народ.Оној што се слика со туѓи знамиња и што не му смета да збори туѓ јазик,што не му смета да се избини за некој геноцид што никогаш не се случил.Тој ли народ?

Очигледно и на некој друг не му смета друг јазик.
 
V

viktora

Гостин

Претпоставувам сте го виделе видеово. Запазете некаде од 1.55 како разговара еден од ордите и тој што го штител Заев, заевот бодигард му вика колеги сме немој, а овој сака да му го земе пиштолот, значи и двајцата се полицајци.
Села капка крв нема во него хахаха.Тој ли беше јакиот што ќе го палел собранието а?:icon_lol:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Очигледно и на некој друг не му смета друг јазик.
- Ма нема ништо бре тог сликања.
- Какво сликања?
- После мож да нам убаци туѓе речи у уста.
- И оно... како се зове, пичка му материна?
- Монтажа.
- Ту мож да нама да нас уцрни и да нас убаци (?) ког хоче.
- Нема ништо од сликања.

:pos:
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
@Syn
Не со темава, туку на темата за Интер.Од кога знам за фан клубот пишуваш километарски постови и неможе никој да те убеди дека си грешка.
bolje nisto da ne napisese, zasto na temava koga se ubaci, se ubaci za nesto sto na kraj ispadna deka sum celosno vo pravo, zatoa i ubavo te prasav, ako veke se vmesuvas vo diskusija, preciziraj, vaka se izbaci za nesto za koe ispadna deka mojot stav bil tocen, iako i ja se vodev vrz baza na ( logicni ) pretpostavki.
U kratki crti, tvrdea deka on bil veke vnatre pred eskalacijata, sto znaci on vnatre gi pominal site bezbednosni proceduri koi vazat za sobranieto a se odnesuvaat na vnesuvanje na ogneno oruzje, i toa e toa.
Za inter, milan, juventus, imas temi na forumov, kade mozes da si teras na ontopik diskusija i da me prozivas pak, a ova e inaku forum, kade sekoj sekogas nesto se dokazuva, debatira, se kara, se pcue, se kolne, se banira i slicno.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
2 ипол години фарса и блам, ништо друго. Ова вчера беше точката од која нема враќање, ама без разлика сите глатко си ја поминаа. Сеа дојдовме до ситуација да имаме две паралелни држави-партии, со свои посебни паралелни институции, кои меѓусебно не се признаваат како легитимни. Фалеше уште и меѓународните сили да си фатат своја страна, и имаме совршен рецепт.
Во меѓувреме приврзаниците на двете партии се во некаков warrior mode и уопште како да не им е гајле во колку сериозна ситуација се наоѓаме. Државата Македонија веќе фактички не постои, кој ќе победи ќе си прави држава од ново. Тоа фраерите што влегоа вчера во Собрание, за да ја “земат власта во свои раце’ и ја заковаа една од последните шајки. Сега фали само едно мало шкорче и ........

Си го покажавме капацитетот. Да ни дадеш на нас држава е исто како да му дадеш на шимпанзо Ајфон. Ќе чука по камења, ќе скока, ќе сере врз него, можда и ќе имитира некој и ќе изгеда како да збори, ама сепак е шимпанзо со Ајфон. Поима нема што да прави со него.

Најинтересното е што некако успеавме Албанците, убедливо најнеписмениот народ во Европа што изгледа како колективно да дошле директно од 15-ти век, да ги направиме да изгледаат како стандардот за цивилизираност во Македонија. Повикуваат граѓаните да се воздржат од насилство, станаа врвни експерти, дури и оставки од морални причини даваат. :pos:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Ајде не е проблем.

Ке заздрави Заев и ке продолжат албанците со планот за Голема Албанија.
Со подршка од пола македонци во државава.

На гробот името ке ви го пишува на албански.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Бетмен плаче на ФБ, ти ибам мажот. :icon_mrgr:
Како нема да плаче, мисли дека нема у затвор.
А и доста лаже, као демек ни зовре крвта и слични глупости. А можеше слободно со мегафонот пред собрание да каже што се дешава и да ги повлечеше назад луѓето да не влегуваат у собрание, па на виделина да испаднеа само барабите, а он прв ќе ослободува држава. Па сеа не ми се лежи. Поминаа тоа време под 18 години, ај ти оправдано, хормони работат па не си разумен.
Ама у очите на државата чим си полнолетен треба да си сносиш и одговорност за тоа што го правиш.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Но не ја тера цела македонија да го говори албанскиот јазик за разлика од црпнатиот.
ДУИ да прифатеа коалиција со нив, Груевски баш тоа ќе го направеше.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.191
Поени од реакции
81.276
А-у, сега демек саркастичен си бил. :pos:
Вака да лупаше со главата во "Космос", немаше да му треба динамит на Миле Ми Текна.

Нема ништо страшно ако признаеш грешка, ама пусто его некогаш знае да прави идиоти од луѓето. Ајде, океј, нека биде по твое. :D
Абе што се однесува до мене, ти можеш како сакаш да ме сфатиш. Немам проблем со тоа.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Не на вас ќе ви ги пишеме на Албански, да цркнете и таму :pipi:
Брату јас сум фриленсер, политички неопределен. Заработувам многу добро, под 2000 евра не ми е месецот. Кур ме боли и за ВМРО и за СДСМ и за сите вас.

Ме боли за татковината и за вас и вашите деца што кога ке бидат прво одделение ке им биде најнормално да учат втор јазик Албански и ке им биде најнормално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom