Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Тешко нас ако чекаме четници да не спасуваат. У првата балканска војна знаеме како не ``ослободија од турско ропство``.
Русиве се карикатура ипол. После 9 години уште Косово не и го вратија на Србија.
Нема ни да им го вратат.Косово е завршена работа на жалост.Се чува Бујановац,западна Македонија,Улцин...
Среќа што не беше Путин претседател тогаш,ни еден шпон ќе немаше во косово.Сите ќе се доселеа кај нас.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Тоа е проблемот со вас црпнатите што мислите дека сите се штабски војници и сите се во администрација вработени.Тешко ви е кога ќе слушнете од обичен граѓанин,исто како анално да сте го примиле и трпете болка.И ме заболе за бугарите,јас сум македонец.Ти што сорта си прашај ја мајка ти.
е де секогаш можеш да се оправдаш дека си бил заведен, излажан, или можеби гладен.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Тоа е проблемот со вас црпнатите што мислите дека сите се штабски војници и сите се во администрација вработени.Тешко ви е кога ќе слушнете од обичен граѓанин,исто како анално да сте го примиле и трпете болка.И ме заболе за бугарите,јас сум македонец.Ти што сорта си прашај ја мајка ти.
Македонец. Гарант изглеа знаеш шо мајка имаш ама не знсеш за таткото. А за аналниве болки кажи подетално на темата хомосексуалност, гарант те шират дур врескаш ко најдолен роб В М Р О!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
И на аватар е идното знаме на Републиката, така да смањи доживљај.
Идиоте, ако си бар малку патриот и те боли макар и курот за државава нема да го носиш тоа срање на аватар.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.993
Поени од реакции
64.191
Ај некој пописмен и поначитан да ми каже, дали некаде во светот постои државно уредување без овие, политичариве?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.824
Поени од реакции
24.880
Ја моментално сум у Украина со Десен Сектор (лажните анархисти) , Азов и усташиве и ги чекаме натовциве да дојдат да ни кажат како да се спремаме за летнава офанзива ама зафатени се со Македонија моментално. Нешто друго ?
Фала на инфо, се гледаме на бојното поле.

Се сомневам дека е дојден баш од Хрватска за тука да проектира некаква солидарност. Веројатно е член на едно од многубројните патриотски здруженија:

http://ako.mk/со-за-дом-спремни-патриотите-од-то/
Знам, го задевам Ска малку. Не ти личи на овој на чело што е?
http://ako.mk/македонски-национален-фронт-највува/
 
V

viktora

Гостин
Кратко и јасно - ДМПНЕ.

Веќе ако играме така; Кој викаше дека тоа се само обични планинари, туристи?
А...?

Доста мерење на кантар, сите се криминалци и заслужуваат затвор.
(од 91ва до ден денес)
Кратко и јасно,СДСМ!Во арачиново не сакаше да соработува со полицијата зошто била "вмровска" од пријателски оган погинаа четворица полицајци од артилеријата на АРМ.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Затвор треба за Грујо, Мујо, Мијалко итн итн.

Ама да си ја продадеш државата како Зајко?

Вие од СДСМ наскоро ќе треба да си
1. Не се однесува на мене прашањето пошто не сум од СДСМ, ама ќе ти одговорам.
2. Не, од страна на Македонија.
3. Ја да те прашам сеа

КОЈА АЛБАНИЈА БЕ? Која војна со Албанија??? Од каде Албанија? Или Косово? Или која и да е странска држава?

Не знам јас кажи ми, против кого имаме прекинато дипломатски односи? Со Албанија? Ко што знам не, све си тече по ред.

Ако е Албанија проблемот, зошто Џорџе како врховник на Македонија не го повика на средба неговиот албански колега? Па пичка му матер секако само со него и со Србиве у мандатите се глеаше. Еве нека го викне Рама и нека го рашамари да не се меша.

Или која и да е друга држава проблемот, нека ги прекинат односите со нив, персонин нон грата, ембарга и така натаму.

Тоа е војна со Албанија, не ова.

А за некои што ја имаат проживеано војната од пред 16 години, а сеа бараат пак војна, неам зборови. Треба да си дебилен ретардиран морон да посакаш тоа да се врати. Но за жал у државава има многу такви дебилно ретардирано морнои, за жал Македонци. Порано ш иптариве беа такви, сеа ние станавме. Закржлавени, со испрани мозоци, спремни да гинат не за дражвата, него за криминалците во партијата...
Нек си еб.т матер брат, сите нека изгниат во затвор. Од сите партии.

И грујо и зајко и се.

Ама некој си ја продава душата и државата со се народ, што не е ОК.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Кратко и јасно,СДСМ!Во арачиново не сакаше да соработува со полицијата зошто била "вмровска" од пријателски оган погинаа четворица полицајци од артилеријата на АРМ.
каква улога има министер за одбрана со отварање на артилериски оган некаде?
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Твоите желби веќе ме плашат. Се’ се изреализира, па не би ме чудело и ова да стане реалност.

пи.ес. Ако те прашаат, не си ми дал никакви пари. :D
:pos::pos:
И ти беше внатре, бе??? :facepalm:

Да ти кажам, и мене ме плашат понекогаш. Ама мислам дека не е до желбите. Се работи за природен и очекуван тек на настаните.

Она ѓубрето Заев ќе заврши или обесен или во Америка.
Грујчо ќе си го добие исто (ќе си лежи или ќе бара азил во Казахстан), ама не сега, туку после неколку години. Еве толку се израдував што влегов во фазон "Баба Ванѓа". :вонзем::pos:Но секако за очeкување е во нареднниот период да има уште личности со "пукнат филм" кои ќе се охрабрат поради денешните настани, а сосема непредвидливо е што ќе се случи со државата.

Тие шо колнат по форуми, да ви кажам едно нешто. Невин и чесен човек ќе влезе како функционер во Собрание кога камилата ќе помине низ иглени уши. Толку.

Како што гледам овде крвопијците од екс-владеачкава гарнитура, не остеиле денес вопшто никаков удар? Но треба да бидеме задоволни што другиве осетиле а они не. Они се нашите спасители од СОРОС, ш иптарите и останатите душмани!
Искрено жалам што таа "мала група педера" не осети ништо.
Ама, се надевам дека ќе им дојде редот и на нив.
 
V

viktora

Гостин
Македонец. Гарант изглеа знаеш шо мајка имаш ама не знсеш за таткото. А за аналниве болки кажи подетално на темата хомосексуалност, гарант те шират дур врескаш ко најдолен роб В М Р О!
Не знаев дека има тема хомосексуалност.Но чим ти знаеш изгледа редовно ја посетуваш
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.824
Поени од реакции
24.880
Тешко нас ако чекаме четници да не спасуваат. У првата балканска војна знаеме како не ``ослободија од турско ропство``.
Русиве се карикатура ипол. После 9 години уште Косово не и го вратија на Србија.
Абе какви четници, имаме ние еден куп машка снага, полна со тестостерон, спремна за борба. Спремај се да ја браниш Македнонија. Не чекај наредба од никој. Они тебе ќе ти кажуваат...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Кратко и јасно,СДСМ!Во арачиново не сакаше да соработува со полицијата зошто била "вмровска" од пријателски оган погинаа четворица полицајци од артилеријата на АРМ.
Доста Димовска велеше дека тие се туристи баче.

Боље спрели него лечи.
Кисче.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
518
Поени од реакции
278
О, Македонијо земјо ти Светска.
Што гледаат другиве во тебе, а ќори што сме ние?
Кој не ебе нас ,е ни фактор сме ни ништо доста со тие филмови Сорос и сл.. Па кај нас и пари да переш и со криминалда се бавиш е џабе зошто тоа веќе државата си го прави. Бедотилак жив сме. Нека се смени име Северна Македонија и да си влеземе во ЕУ и НАТО да си видиме и ние живот. Доста глупости и ВМРО, СДС, ДУИ, ЌЕ се оБЕСА више.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom