Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
23 декември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
17
http://www.gsmarena.com/oneplus_5-8647.php единствено овој може да го среди МИ 6 што се однесува до спец. и цена можда ќе биде малку поскап ама доаѓа со бенд 20 и 3.5мм џек треба само да подобрат батеријата за разлика од претходниците.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
http://www.gsmarena.com/oneplus_5-8647.php единствено овој може да го среди МИ 6 што се однесува до спец. и цена можда ќе биде малку поскап ама доаѓа со бенд 20 и 3.5мм џек треба само да подобрат батеријата за разлика од претходниците.
Ќе биде 20-30% поскап сигурно од Mi 6 а ќе излезе покасно месец-два во продажба.

Инаку, веќе од понеделник ќе имаме цени и пред-нарачка некоја за Mi 6, ќе има добра цена ко за чичкатазе апарат :)

Sent from my MI 5s
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Zdravo, Dali nekoj koristi Mi6 ili ima nekakvo iskustvo???
Ми 6 ќе го има некој друг сем директорот на Ми после 2 недели најрано :)
Од денес ќе почне со пред-продажба за физички лица во Кина. Кај нас за 2 недели првите примероци.

Sent from my MI 5s
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Mojov pa note 4 me razocaruva u zadnje vreme, dobro drzese den ipol sea nekako edvaj eden den pominuvam, a ne go maltretiram neso narocito vise od porano :/
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Ne znam, so toj od hi store e, si pravi updates redovno, dali od niv neso se poremeti ne znam.
До апдејтите е, кај сите има шашава батерија последниве апдејти. Се спрема базата за МИУИ 9, па има промени во фрејмворкот, ќе се среди. И кај мене со мојот Mi 5S е исто.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
До апдејтите ќе да е. Иначе ден другар има RN4 со оној ром што доаѓа од Сетек и вчера ми прати скриншот и кај него гледам долго издржува батеријата.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
До апдејтите ќе да е. Иначе ден другар има RN4 со оној ром што доаѓа од Сетек и вчера ми прати скриншот и кај него гледам долго издржува батеријата.
Тој ром од сетек е најверојато постар билд, без можност за надградба, така да тој ром не е репер за издржливост на батеријата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom