Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Колку треба да си очаен за да бараш мислење пишано пред месец дена само за да испаднеш смешен и силен во твојот замислен свет. Очајник би ти било подобро а не уставник.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Да те потсетам како Борис Трајковски стана претседател?:)
Теута Арифи како стана градоначалничка на Тетово.. со гласови на ВМРО ДПМНЕ. Затоа, кога се палиме на партииве, мора да мислиме дека има многу необјавени договори.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Така е. А ти ќе добиеш плата од 14,000 денари. Не се грижи за мене. Јас последната седмица заработив 750 евра, до крајов на месецов нови 500 евра.
Тоа како програмер така? :pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Колку треба да си очаен за да бараш мислење пишано пред месец дена само за да испаднеш смешен и силен во твојот замислен свет. Очајник би ти било подобро а не уставник.
Се извинувам, не го видов датумот. За „Очајник“, а не „Уставник“, речи им на модераторите на форумов да го направат тоа. И Уставник сами го пишале, јас немам ништо пишувано.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Се извинувам, не го видов датумот. За „Очајник“, а не „Уставник“, речи им на модераторите на форумов да го направат тоа. И Уставник сами го пишале, јас немам ништо пишувано.
Vechna nepravda ! Ti da ne vlechesh nekoi sprski korenja ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Така е. А ти ќе добиеш плата од 14,000 денари. Не се грижи за мене. Јас последната седмица заработив 750 евра, до крајов на месецов нови 500 евра.
хахаха па толку мене ми чини само едно слетување со приватниот авион на аеродром Хитроу
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Теута Арифи како стана градоначалничка на Тетово.. со гласови на ВМРО ДПМНЕ. Затоа, кога се палиме на партииве, мора да мислиме дека има многу необјавени договори.
И со гласовите на вмро Кичево доби градоначалник албанец, таа коалиција со Сдсм за локалните беше мачкање очи. Затоа не треба некој да се повикува на народ, да кажува како државата се продава кога истиот тој дал гласови на Дуи. Кичевчани најдобро знаеле викаат овие од вмро во Собрание, и јас мислам дека знаат, знаат кој даде гласови на Дуи за да добијат градоначалник.
Да, како програмер.
Ворд документ научи да отвораш?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
хахаха па толку мене ми чини само едно слетување со приватниот авион на аеродром Хитроу
Ете, гледаш? А некои со 200 евра месецот го врват... и дремат на форуми.[DOUBLEPOST=1492765291][/DOUBLEPOST]
Ворд документ научи да отвораш?
Не, тоа е тешко, јас полесни работи работам на компјутер.. програмирање.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ете, гледаш? А некои со 200 евра месецот го врват... и дремат на форуми.[DOUBLEPOST=1492765291][/DOUBLEPOST]
Не, тоа е тешко, јас полесни работи работам на компјутер.. програмирање.
Има време ќе научиш, само треба на фејсбук да си пуштен.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И со гласовите на вмро Кичево доби градоначалник албанец, таа коалиција со Сдсм за локалните беше мачкање очи. Затоа не треба некој да се повикува на народ, да кажува како државата се продава кога истиот тој дал гласови на Дуи. Кичевчани најдобро знаеле викаат овие од вмро во Собрание, и јас мислам дека знаат, знаат кој даде гласови на Дуи за да добијат градоначалник.
Што пишуваш шпекулации? За Кичево многу добро знам... дека не е така како што кажуваш.. а ако не веруваш, прашај ги во СДСМ-Кичево, каде заедно беа со ВМРО ДПМНЕ.[DOUBLEPOST=1492765505][/DOUBLEPOST]
Има време ќе научиш, само треба на фејсбук да си пуштен.
За ворд ќе се запишам пак на информатички факултет. Ама со ворд до 12,000 само би стигнал, денари. Програмирањево некако (иако полесно) поисплатливо ми е. Поплатено, неколку пати.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Програмирањево некако (иако полесно)
Програмирање полесно од пишување во ворд, а 3 дена ворд док не можеше да отвориш. :pos:

Програмирање полесно од офис, мајко мила :facepalm:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што пишуваш шпекулации? За Кичево многу добро знам... дека не е така како што кажуваш.. а ако не веруваш, прашај ги во СДСМ-Кичево, каде заедно беа со ВМРО ДПМНЕ.[DOUBLEPOST=1492765505][/DOUBLEPOST]
За ворд ќе се запишам пак на информатички факултет. Ама со ворд до 12,000 само би стигнал, денари. Програмирањево некако (иако полесно) поисплатливо ми е. Поплатено, неколку пати.
За тебе се што е различно од твоето мислење е шпекулација. Си кажаа од Дуи како бил добиен градоначалникот, со коалиција меѓу вмро и Дуи, и од вмро имаа кажано што било направено за Албанците и како им помогнале во Кичево, затоа доста лажеш и се обидуваш да скриеш нешто што не можеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom