Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Очигледно, имаш многу малку познавања. Хрватска и Босна завршија со војните во 1995. Милошевиќ беше дел од мировните процеси.
Бомбардирањето беше во 1999 откако Срвија одби да го потпише договорот во Рамбује каде се бараше да се откажат од контролата на Србија врз Косово. Заради Косово беше бомбардирањето. Без разлика на Милошевиќ или некој друг претседател, државите се обврзани да го штитат својот простор. На Србија насилно и се одзеде територија.
UCK bese formirana 1996 kako rezultat na politikata na Milosevic na Kosovo so +80% albansko naselenie. Milosevic sakase po jugoslovenski model da upravuva so Kosovo, so postavuvanje na Srbi na visoki rakovodni i funkcionerski pozicii i najverojatno mislel deka Albancite ce molchat i ke trpat ugnetuvanje i izzivljavanje kako i do togas. Vo 1998 pocnaa borbi i presmetki medju UCK i bezbednosnite sili na Milosevic na Kosovo. Pred dogovorot vo Rambouillet, Srbite i nivnata poznata voinstvena metoda od Bosna, zaklaa edno albansko selo, sto bese trigger za NATO da reagira i da insistira na prisustvo na Kosovo.
Posle Bosna, ne smeeja da dozvolat uste edna klanica. Fool me once shame on you, fool me twice shame on me.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
UCK bese formirana 1996 kako rezultat na politikata na Milosevic na Kosovo so +80% albansko naselenie. Milosevic sakase po jugoslovenski model da upravuva so Kosovo, so postavuvanje na Srbi na visoki rakovodni i funkcionerski pozicii i najverojatno mislel deka Albancite ce molchat i ke trpat ugnetuvanje i izzivljavanje kako i do togas. Vo 1998 pocnaa borbi i presmetki medju UCK i bezbednosnite sili na Milosevic na Kosovo. Pred dogovorot vo Rambouillet, Srbite i nivnata poznata voinstvena metoda od Bosna, zaklaa edno albansko selo, sto bese trigger za NATO da reagira i da insistira na prisustvo na Kosovo.
Posle Bosna, ne smeeja da dozvolat uste edna klanica. Fool me once shame on you, fool me twice shame on me.
Да де и 1968 и 1981 исто беа угнетени...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
UCK bese formirana 1996 kako rezultat na politikata na Milosevic na Kosovo so +80% albansko naselenie. Milosevic sakase po jugoslovenski model da upravuva so Kosovo, so postavuvanje na Srbi na visoki rakovodni i funkcionerski pozicii i najverojatno mislel deka Albancite ce molchat i ke trpat ugnetuvanje i izzivljavanje kako i do togas. Vo 1998 pocnaa borbi i presmetki medju UCK i bezbednosnite sili na Milosevic na Kosovo. Pred dogovorot vo Rambouillet, Srbite i nivnata poznata voinstvena metoda od Bosna, zaklaa edno albansko selo, sto bese trigger za NATO da reagira i da insistira na prisustvo na Kosovo.
Posle Bosna, ne smeeja da dozvolat uste edna klanica. Fool me once shame on you, fool me twice shame on me.
...заклаа цело село??? исто како во Босна??? А бе тоа ни на балистине во Македонија не им успевало, да заколат цело село..Тоа само СНН може да измисли, според клише сценариото на големиот мајстор. Ти тогаш да не стана Дегутант, проголтувајќи таква дегутантна приказна??? :) :) :)
Тригерот на НАТО еден друг прст го тригира Херр Дегутант, нема тој никаква врска со колење на цели села или нивно труење со отрови, оние од непронајдените залихи во подрумите на Садам Хусеин....
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
...заклаа цело село??? исто како во Босна??? А бе тоа ни на балистине во Македонија не им успевало, да заколат цело село..Тоа само СНН може да измисли, според клише сценариото на големиот мајстор. Ти тогаш да не стана Дегутант, проголтувајќи таква дегутантна приказна??? :) :) :)
Тригерот на НАТО еден друг прст го тригира Херр Дегутант, нема тој никаква врска со колење на цели села или нивно труење со отрови, оние од непронајдените залихи во подрумите на Садам Хусеин....
Eve, da ne bide CNN.

http://www.independent.co.uk/news/serbs-rewrite-history-of-racak-massacre-1075680.html

U Bosna imase masakri na celi gradovi, ne sela.

Vechna nepravda za "nebeskiot" narod.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
UCK bese formirana 1996 kako rezultat na politikata na Milosevic na Kosovo so +80% albansko naselenie. Milosevic sakase po jugoslovenski model da upravuva so Kosovo, so postavuvanje na Srbi na visoki rakovodni i funkcionerski pozicii i najverojatno mislel deka Albancite ce molchat i ke trpat ugnetuvanje i izzivljavanje kako i do togas. Vo 1998 pocnaa borbi i presmetki medju UCK i bezbednosnite sili na Milosevic na Kosovo. Pred dogovorot vo Rambouillet, Srbite i nivnata poznata voinstvena metoda od Bosna, zaklaa edno albansko selo, sto bese trigger za NATO da reagira i da insistira na prisustvo na Kosovo.
Posle Bosna, ne smeeja da dozvolat uste edna klanica. Fool me once shame on you, fool me twice shame on me.
Дете, работата не почна во 1996. И во СФРЈ шќиптарите на Косово, а и во Македонија работеа за Косова репубљик за независност. Кога Милошевиќ бил дете. На Србија на сила и се одзеде Косово, незеконски.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Дете, работата не почна во 1996. И во СФРЈ шќиптарите на Косово, а и во Македонија работеа за Косова репубљик за независност. Кога Милошевиќ бил дете. На Србија на сила и се одзеде Косово, незеконски.
:)

Rabotata pocna so ultranacionalistot Milosevic. Period. Fin. Koniec. End.[DOUBLEPOST=1492353270][/DOUBLEPOST]
Дете, работата не почна во 1996. И во СФРЈ шќиптарите на Косово, а и во Македонија работеа за Косова репубљик за независност. Кога Милошевиќ бил дете. На Србија на сила и се одзеде Косово, незеконски.
Eve procitaj dali e nezakonski..

https://www.asil.org/insights/volume/14/issue/27/lawfulness-kosovos-declaration-independence

As Judge Cançado-Trinidad’s seventy-one-page separate opinion illustrates, international law does provide significant guidance regarding declarations of independence that are not only not prohibited, but permitted and perhaps encouraged by the international community.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Апелирам до членот Алмеида да не пишува измислици за Иванов и причините за несоздавање на влада меѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ. Некој со низок капацитет можеби ќе поверува.
А кој си па ти да кажуваш кој што да пишува? Ако ти смета нешто не го читај, не глуми нешто што не си. Ти имаш безброј мислења со разни шпекулации и невистини па никому ништо. Туку кажи ми, дали му веруваш на Иванов? Тој вика дека коалицијата Дуи - вмро била договорена 100%. Дали тоа значи дека вмро прифатило се од платформата бидејќи знаеме дека без тоа нема влада? Дали Трајко и Иванов лажат?[DOUBLEPOST=1492354923][/DOUBLEPOST]
Денес е 5 години од Смилковско а безкичмењакот зз (поради оправдани причини, да немало насиље и мржња) сеуште не ја објавува јавно „бомбата“ која ќе ја открие вистината.

П.С. Матер ти ебам.
Па нема ни да ја објави додека има закон за објавување на необјавени снимки. Останува преку Сјо да дознаеме кој е нарачателот.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Eve, da ne bide CNN.

http://www.independent.co.uk/news/serbs-rewrite-history-of-racak-massacre-1075680.html

U Bosna imase masakri na celi gradovi, ne sela.

Vechna nepravda za "nebeskiot" narod.
...која дегутантна овца си ти бе Дегутант , па одамна за Рачак мали милон други по независни извори од интепенденските потврдија дека е една голема намештаљка за да се наместат србите. Стандардна шема по која ја спичкаа и опљачкаа до гола кожа Југославија. По која Асад во корист на своја штета , еве читам труел со гасови некои свои људи , а малку пред тоа не убедуваа и дека Гадафи ебел камили .... Но тука јас не можам ништо да ти помогнам..., остани си ти у добро здравје со своето
" независно" убедување...... :) :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Баш ме интересира, има ли некој од форумов што го поддржува Груевски а е против ставовите на Ердоган????
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.180
Поени од реакции
12.730
Ако може една нова анкета, да видиме колку фиромци и колку македонци има на темава?
 
S

silmarillion

Гостин
Значи и Хорхе потврди дека не е проблемот платформата него што на ДУИ им е забрането да коалицираат со ВМРО. Ако, од вторник дупло поише очекувам на протестиве да има ради фејк унитарност, пардон зачувување на работното место и тендери. Скапаници.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Eve, da ne bide CNN.

http://www.independent.co.uk/news/serbs-rewrite-history-of-racak-massacre-1075680.html

U Bosna imase masakri na celi gradovi, ne sela.

Vechna nepravda za "nebeskiot" narod.

Za tebe ubav dokumentarec od Germanija za lagata na Racak. Ete da ne bide CNN.[DOUBLEPOST=1492376424][/DOUBLEPOST]
Значи и Хорхе потврди дека не е проблемот платформата него што на ДУИ им е забрането да коалицираат со ВМРО. Ако, од вторник дупло поише очекувам на протестиве да има ради фејк унитарност, пардон зачувување на работното место и тендери. Скапаници.
Ivanov imase dosta interesen intervju vo Wiener Zeitung od Avstrija koj pored mene vrede da se cita i bez ogled dali se soglasuvame so nego ili ne. http://www.wienerzeitung.at/nachrichten/europa/europastaaten/885855_Wir-werden-nicht-unsere-Seele-verkaufen.html - me mrza da prevedam oti e dolg, mozebi so google translate moze nesto da se razbere.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.215
Поени од реакции
16.720
Ви велам јас дека Европа е спрдачина, штом дојде време Хорхе да ги моча. И како после сериозно да ги сфати било кој?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom