Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Пусти сништа на луѓе кои се будат цели запотени, да не кажам покафенети, кога ќе им заквоцаат под пенџер. Така и Љубиша со ноктите и Солун.
 
Последно уредено:
M

macgowan

Гостин
Некако (СДС/Сорос/предавници )ја губат биткава, на сите фронтови на форумов, на ФБ на Твитер и најважно кај народот. Имаме контра удар кој го спремавме подолг период. Имаме докази за целата нивна кампања, за американците во СЈО, за спремањето и финансирањето на кампањата за се што и самите ќе се зачудат. Ние сме Мкаедонија, ние сме МНФ и ние сме што ќе победиме и ќе ја направиме Македонија горда. ..... у ствари :) Ќе ја направиме Macedonia Great again.... ;). Банално прашање зошто редовно одат од СЈО во американска амбасада, дали бараат визи често или.....?
Е вака да ме израдва некој(а)! Ајде еднаш да тргнат работите на арно.

За многу години празникот деца, без нервози и цела да е, сосе полуостровот!
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Некако (СДС/Сорос/предавници )ја губат биткава, на сите фронтови на форумов, на ФБ на Твитер и најважно кај народот. Имаме контра удар кој го спремавме подолг период. Имаме докази за целата нивна кампања, за американците во СЈО, за спремањето и финансирањето на кампањата за се што и самите ќе се зачудат. Ние сме Мкаедонија, ние сме МНФ и ние сме што ќе победиме и ќе ја направиме Македонија горда. ..... у ствари :) Ќе ја направиме Macedonia Great again.... ;). Банално прашање зошто редовно одат од СЈО во американска амбасада, дали бараат визи често или.....?
Kakva kontradiktornost.
Koristi Americhki pobednichki slogan i go poistovetuva so "Nivnata pobeda", a vo isto vreme pljuka po istite Amerikanci, kako ja gubat bitkata i kako Amerika se mesala vo SJO.
FYI, oficijalen Vashington isprati poraka za mirno predavanje na vlasta, na novoto Parlamentarno mnozinstvo.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Kakva kontradiktornost.
Koristi Americhki pobednichki slogan i go poistovetuva so "Nivnata pobeda", a vo isto vreme pljuka po istite Amerikanci, kako ja gubat bitkata i kako Amerika se mesala vo SJO.
FYI, oficijalen Vashington isprati poraka za mirno predavanje na vlasta, na novoto Parlamentarno mnozinstvo.
Официјален ама не баш туку остатоци од Обама администрација...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Oficijalen, ama ne bas ?
Znaci, neoficijalen ?
Како што реков остатоци од прошла администрација се чека на 400 нови административци да бидат одобрени од тие 100 се за стејт департмент замена на овие сега...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Како што реков остатоци од прошла администрација се чека на 400 нови административци да бидат одобрени од тие 100 се за стејт департмент замена на овие сега...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Znaci ovie 400 novi t.e 100, koishto se za u State Department, administrativci, gi cekame skoro polni 4 meseci, za da pocne Amerika da ja menja politikata kon drevna Makedonija ?
Ke pocekame, i se nadevame deka ke sfatite kolku ste nebitni, otkako ke se smenat tie finalni, odlucuvacki, 100 administrativci. Kakvi nebulozni gluposti tropas, svesno.
Strasno.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Znaci ovie 400 novi t.e 100, koishto se za u State Department, administrativci, gi cekame skoro polni 4 meseci, za da pocne Amerika da ja menja politikata kon drevna Makedonija ?
Ke pocekame, i se nadevame deka ke sfatite kolku ste nebitni, otkako ke se smenat tie finalni, odlucuvacki, 100 administrativci. Kakvi nebulozni gluposti tropas, svesno.
Strasno.
И таму како и овде си имаат проблеми со либерални испрдоци...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
И таму како и овде си имаат проблеми со либерални испрдоци...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Nisto, ke pocekame na tie odlucuvacki 100 administrativci, za da se svrti Amerikanskata politika i da pocnat da tecat rabotite po konzervativna linija na relacija USA - MKD.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Nisto, ke pocekame na tie odlucuvacki 100 administrativci, za da se svrti Amerikanskata politika i da pocnat da tecat rabotite po konzervativna linija na relacija USA - MKD.
Чекај и читни нешто не е само овој форум на интернет..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.848
Поени од реакции
13.915
Многу од вмроидиве додека траеше шарена замараа со повраќаници дека секојдневната блокада на градот била контрапродуктивна кај народот. Дали протестите на бетмен и на нова тв се исто така контрапродуктивни или не? Дали со тоа што секој ден околу 12 ја блокираат рузвелтова, а околу 17 цел град всушност допринесуваат за да се зголеми одбивноста кон вмро дпмне?
Ако добро се сеќавам ѓорѓи и иреал трубеа со срањава па би сакал они да ми одговорат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Денес е 5 години од Смилковско а безкичмењакот зз (поради оправдани причини, да немало насиље и мржња) сеуште не ја објавува јавно „бомбата“ која ќе ја открие вистината.

П.С. Матер ти ебам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom