Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Македонија ќе ја браниш од клетите.... во Гевгелија и Скопје.... ? Ашколсун.... со вакви патриоти да ти биде мерак во војна да одиш.... и без кубур и кама....
Од тебе штом ја браниш платформата и така нема некоја корист..
Со веење знамиња со виножито па ич нема да ја одбраниме...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Од тебе штом ја браниш платформата и така нема некоја корист..
Со веење знамиња со виножито па ич нема да ја одбраниме...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Јас не ја бранам платформата... само кажувам.... дека... неефикасно е.... да протестираш ... во Гевгелија со коли од градови... од западна Македонија... а во тие градови.... да нема тронка.... организација од .... ќосињата.....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Јас не ја бранам платформата... само кажувам.... дека... неефикасно е.... да протестираш ... во Гевгелија со коли од градови... од западна Македонија... а во тие градови.... да нема тронка.... организација од .... ќосињата.....
Што е ефикасно ке покаже време видиш и натаму нема влада...
А ја осудуваш платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Што е ефикасно ке покаже време видиш и натаму нема влада...
А ја осудуваш платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Која платформа?


Aко е таа платформа за која ВМРО се договараше и прифати се освен СЈО... тогаш ја осудувам...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Која платформа?


Aко е таа платформа за која ВМРО се договараше и прифати се освен СЈО... тогаш ја осудувам...
Па ако ја осудуваш што си се закачил како сом?
Излези на протести...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Знам дека прифаќаш таман работа ти да не ја прифаќаш..
Дали у тие држави матични држави на малцинства им порачувале дека се илирида?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ти прифаќаш да те водат докажани криминалци?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Јас да ти посакам кога губиш иницијатива да не преоѓаш од Левица у дпне пошо е побааги непринципелно и прилично неприродно. Инаку не знам на кои навреди мислиш.
koga znaes deka si vo pravo?
koga evropejcite te obvinuvaat deka si dpmne
i koga nebanjatite te obvinuvaat deka si soros
a usvari samo nivnata percepcija se smenila vo zavisnost od toa koj ja ima inicijativata
vo momentov
evropejcite se vo kjush pa site im se vinovni za nivnata nesposobnost. tipicen `ucitelkata me mrazi` kompleks
tesko na zemjava so vakvi osloboditeli
2 godini imavte inicijativa, se posravte
nebanjatite 3 meseci imaat inicijativa, pak se posravte. ima li edno scenario kade sto ne ste posrani?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Па ако ја осудуваш што си се закачил како сом?
Излези на протести...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Која од набројаните... дали ти ми потврди дека е таа платформа која Груевски ја прифати, само не делот со СЈО потребен за да формира влада.. ? Не излегувам со маса водена од фејк патриоти... би излегол само ... ако Бетмен Велит поведе маса базирана на ова :

Koлку е смешно кога... водиш маса и се залагаш за партија...продаваш патриотизам за личен профит.. партија за која си пишувал... на овој начин... сечено,лепено,монтирано... е само... она горе ТВРДОКОРНО ХАРД... другото е вистински извадок.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
За конечен пад на диктатурата во државата.
...со фрлање и на бебето, топтан со нечистата вода???
Башка..какви се вашите реални искуства со диктатури па да така лефтерно проценувате дали државата ни е под диктаторска чизма или не??? Или само така...трендовски е зборот заедно со криминал , злосторничко здружување, информациски мрак итн.итн....па се расфрлате :) :)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
koga znaes deka si vo pravo?
koga evropejcite te obvinuvaat deka si dpmne
i koga nebanjatite te obvinuvaat deka si soros
a usvari samo nivnata percepcija se smenila vo zavisnost od toa koj ja ima inicijativata
vo momentov
evropejcite se vo kjush pa site im se vinovni za nivnata nesposobnost. tipicen `ucitelkata me mrazi` kompleks
tesko na zemjava so vakvi osloboditeli
2 godini imavte inicijativa, se posravte
nebanjatite 3 meseci imaat inicijativa, pak se posravte. ima li edno scenario kade sto ne ste posrani?
Брат, срце си жити се, доста со иницијативава се напна. Остани во државава без бугарски пасош, биди поактивен во левица и дај да ги спуштиме олигарсиве што не дупчат од осамостојувањето.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
..што има да гуглам , огуглан сум јас ...
огуглан си ти, јес, од сам себе. Пошто нормален човек вакви тези ни во сон не може да ги смисли. Ова
Владата колку знам никогаш не пријавила снимки кои спомнуваат не па потврдуваат криминал на ДУИ.
дали некогаш веруваш во тоа што го пишуваш? Прислушкување на половина население, со опрема од државни институции, со снимки во државни институции, со учество на одредени компании, со поседување на снимки...марсовци у жуто комбе дошле и снимале. Не знам што се бламираш. Уште "наивно" прашање како тоа се уништувала опрема :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Ти си албанец.
Биди објективен и докажи ја неопходноста на истата.
Прв сум против криминалците, ама од кај излезе тоа ѓубре сега?
Првично и јас бев против, гласав за СДСМ, не за двојазичноста, ниту дека се леви, туку само затоа што тие се единствена сила која може конечно да затвори политичар за корупција, тие се тие кои можат да расветлат сомнителни случаеви за кои државата се крена на нозе. За мене веќе пропаднатото образование, здравството, правосудството се во втор план, веќе стана несигурно да се живее тука.

И да не беше платформата пак ќе беше двојазичноста за која самата СДСМ без никаков притисок даваше предизборни ветувања, пак ќе беа селфите на Заев со албански деца итн...
Биди и ти објективен, овие протестанти не излегуваат против платформата, туку затоа што така им наредуваат.

Знам дека ДУИ вака сака да возврати енергија, истотака бев разочаран што пак ги добија изборите, само затоа што имаа расцепена опозиција. Но сепак имаат поен од мене што не коалицираа со ВМРО.

Некои точки не ги сфаќам, дури сум сигурен дека се ставени таму само за да се бара многу за да се добие доволно. Ама дека треба општа дебата за примена на јазиците и модифицирање на државните симболи и јас сум за во секое време. Сум за за поголема децентрализација на моќта.
Тајмингот е лош, признавам дека е педерски што би рекол волкот, ама кога ако не сега?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
@WestBE верглаш едноте исто.. дали ја поддржуваш платформата на секој што пишува... во темава... па би те замолил дали може да ми кажеш... за која платформа зборуваме... и какво мислење имаш... за најголемиот патриот... во Македонија... Кастро Велит.. и неговите ставови во врска со тие што ги брани?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Која од набројаните... дали ти ми потврди дека е таа платформа која Груевски ја прифати, само не делот со СЈО потребен за да формира влада.. ? Не излегувам со маса водена од фејк патриоти... би излегол само ... ако Бетмен Велит поведе маса базирана на ова :

Koлку е смешно кога... водиш маса и се залагаш за партија...продаваш патриотизам за личен профит.. партија за која си пишувал... на овој начин... сечено,лепено,монтирано... е само... она горе ТВРДОКОРНО ХАРД... другото е вистински извадок.
Веќе увидовме дека претходни вакви постови беа фотошоп..
Исто како и оние натписи од курир или онаа од ќулафкова..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom