Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Па затоа те прашав како планираш да не ја поклониш ако тие утре решат дека повеќе не сакаат да не дружат?
Ке се соберите сороспифчињата и ќе им фрлате куртони?
Ке ги сакатите со твитер досетки, одма бели знамиња ке извадат.
Ете веќе чаршафите ги кинат.
Сигурно нема да ве пратиме вас куроглави да идете да се борите. И така ја браните државава у 43 града меѓу кои и Владимирово, ама не и Тетово, Гостивар, Дебар. Се плашите накај Чаир да тргнете пошо 80% ви се старци со проширени вени и други кардиоваскуларни болести.
Твитер досетките и твоиве дебилни постови имаат иста тежина.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.184
Поени од реакции
21.873
Сигурно нема да ве пратиме вас куроглави да идете да се борите. И така ја браните државава у 43 града меѓу кои и Владимирово, ама не и Тетово, Гостивар, Дебар. Се плашите накај Чаир да тргнете пошо 80% ви се старци со проширени вени и други кардиоваскуларни болести.
Твитер досетките и твоиве дебилни постови имаат иста тежина.
Остави сега тие муабети. Нив ако им беше да одат Тетово знат кај е патот. Исто како што знаеја и шареноликите куртони.
Ете работата останва на вас. Вие ни сте последна шанса да ја преобратите машката цицка во женска.
И што ке направиш? Ти ке одиш ?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Па тој вика дека лично тој гласал за тоа во Кичево, и пратениците од вмро гласале. Па така и го добија Албанците Кичево, со гласови на вмро.

Нема никој задолжително да учи албански, ни деца ни возрасни, ниту казни ќе се плаќаат, веќе беше повторено многу пати.
kolku pati sdsm povtorija deka nema da koaliciraat so teroristi pred izborite vo 2002?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Каде спомнав политичка определба?
Први се побугарчуваат а им сметало некоја си албанска платформа, им дошло до македонија демек.

Е*бан газ си е е*бан газ.[DOUBLEPOST=1491739762][/DOUBLEPOST]

Па да, замалку иако Паторот ја имаше прифатено.
Ниту сум сретнал ниту имам слушнато за некој побугарчен.Ама ако на државава и се смени името како шо е планирано со платформава сигурно многумина ке се побугарчат,пошто не можи народ без име нели.Само ме изненадува фактот шо голем број на македонци се спремни да станат и албанци тоест шкрети чисто ради лични интереси.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
за мене не е битно имам јас поминато во живот колку шо немаш видено ти на даунлодирани филмови (од сите категории)
Ти будала си?

Кано нема курва што нема клецнато во аустралија башка и сите коктели ги има пробано,
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ниту сум сретнал ниту имам слушнато за некој побугарчен.
Абе и јас не сум бил на Марс, ама ето - Марс постои, планета е.[DOUBLEPOST=1491766905][/DOUBLEPOST]
Ама ако на државава и се смени името како шо е планирано со платформава сигурно многумина ке се побугарчат,пошто не можи народ без име нели.
Пријателе, името одмана е сменето.
И знамето.[DOUBLEPOST=1491766980][/DOUBLEPOST]
Само ме изненадува фактот шо голем број на македонци се спремни да станат и албанци тоест шкрети чисто ради лични интереси.
Мене после 2006 ништо не ме изненадува, нит шкрети нит бугари.

(немам ништо против албанците и бугарите туку имам нешто бајаги повеќе против нашите изроди)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ти будала си?

Кано нема курва што нема клецнато во аустралија башка и сите коктели ги има пробано,
курви и жени се само еден мал дел од живиот свет кој може да се клецка.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ти јамајка манипулантот, немаш доволно самосвест за да браниш национални интереси.

Првиот ден кога излегоа снимките и кога на тапет беше извадена македонската политика, пракса, политичари и народот зад нив, ти измисли 100 сценарија и ги нарекуваше предавници тие што излегоа да се побунат. Ја подржа аболицијата за милион кривични дела, ги подржа сите одлуки на фикусот со кои му ја рушеше и уште руши мнозинската волја на овој ограбен народ, спротивно на сите можни закони.

Ти нити си некаков националист, нити си македонец, нити нечиј брат како што се претставуваш... твоите пишувања и дејанија се слични на оние талибанците кои си ја бранат сектата и нивните луди логики за правда и правичност.
Абе викед, со тој ваш став што го искажуваш не само што го спасивте од затвор грујо, туку и политички го воскреснавте, за да на крај како шлаг на тортата кај да е, да го направите дури и херој.

А убаво си бевте на пат да се устоличи зајо....

Само тоа е, суетата помешана со ароганција е заебана работа....
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Па не требаше овие од ВМРО да прават кражби, криминали, незаконитости, проневери, пљачки.... па немаше за шо да ги уценват
epa aj poso kradea, da im daeme na albancive sve sto kje im tekne?
taka li borba protiv kriminalite na dpmne?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Сигурно нема да ве пратиме вас куроглави да идете да се борите. И така ја браните државава у 43 града меѓу кои и Владимирово, ама не и Тетово, Гостивар, Дебар. Се плашите накај Чаир да тргнете пошо 80% ви се старци со проширени вени и други кардиоваскуларни болести.
Твитер досетките и твоиве дебилни постови имаат иста тежина.
Кој поданички однос го имате спрема албанциве то е чудо едно.Пошто ти не гледаш никаква потреба од протести ниту во Скопје ниту во другиве градови во Македонија,кажи ми ги позитивните ефекти од албанската платформа?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Кој поданички однос го имате спрема албанциве то е чудо едно.Пошто ти не гледаш никаква потреба од протести ниту во Скопје ниту во другиве градови во Македонија,кажи ми ги позитивните ефекти од албанската платформа?
Федерализација?
 
A

Avenger99

Гостин
Ниту сум сретнал ниту имам слушнато за некој побугарчен.Ама ако на државава и се смени името како шо е планирано со платформава сигурно многумина ке се побугарчат,пошто не можи народ без име нели.Само ме изненадува фактот шо голем број на македонци се спремни да станат и албанци тоест шкрети чисто ради лични интереси.
Не само шо албанската платформа ќе го смени името, и личниот опис, и идентитетот, и јазикот, и презимињата, се ќе смени таа волшебна платформа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom