Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
http://www.libertas.mk/sakate-li-da-gledate-kako-trchaat-izbezumeni-okrvaveni-detsa-po-skopskite-bulevari/

Многу паметно.

Иначе, со оглед дека СДС не е автор на „Тиранската“ зошто багерите и црнокошуљашите не отидат малце до Мала Речица да протестираат, или барем до Чаир.
Тоа се вика, немање муда, абе 20 албанци да им дојдат на протест во Скопје ќе се разбегаат не ќе знаат кој пат да го фатат, они ќе се бореле за Македонија, па уште и ги бараш во Мала Речица да одат :D
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Тоа се вика, немање муда, абе 20 албанци да им дојдат на протест во Скопје ќе се разбегаат не ќе знаат кој пат да го фатат, они ќе се бореле за Македонија, па уште и ги бараш во Мала Речица да одат :D
Сега ги уплаши утре нема да има протести..
Да не дојде и некоја бабарога за децата прашувам да не се исплашат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
H

Hombre

Гостин
по муабетот или си прва година средно или си благо ретардиран
Правиш голема грешка со тоа што уште од комунизмот вработен во државна администрација СЕГА со јадење лајна по социјални мрежи сакаш малку да напреднеш во својата кариера, @Let 3 за жалење си...
 
A

Avenger99

Гостин
Сега ги уплаши утре нема да има протести..
Да не дојде и некоја бабарога за децата прашувам да не се исплашат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Кои деца, оние што се за заедничка Македонија по 5 години?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
http://www.libertas.mk/sakate-li-da-gledate-kako-trchaat-izbezumeni-okrvaveni-detsa-po-skopskite-bulevari/

Многу паметно.

Иначе, со оглед дека СДС не е автор на „Тиранската“ зошто багерите и црнокошуљашите не отидат малце до Мала Речица да протестираат, или барем до Чаир.
Толку напишано а можело кратко и јасно да порача Зајко отфрли платформа и направи влада...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Толку напишано а можело кратко и јасно да порача Зајко отфрли платформа и направи влада...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Он ако ја отфрли нема да ја снема, пак ќе постои и ќе биде услов и за секој друг за правење влада, туку зошто никој не протестира против креаторите на истата?
 
A

Avenger99

Гостин
17796640_1300674583319664_1297611390046956564_n.jpg

Jас го молам Владе, да провери дали е фотошоп сликава, ако е, онда мое длабоко извинување.
Како ли изгледа 200 народ ако ова е 200 илјади?
Да не стигнале денес пензиите нешто или?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Он ако ја отфрли нема да ја снема, пак ќе постои и ќе биде услов и за секој друг за правење влада, туку зошто никој не протестира против креаторите на истата?
Како ке прават со 20 пратеника?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
не мора да даде нигде во устав не пиши дека баш мандатарот мора да оформи влада, инаку груевски би требало да оди во затвор за кршење на устав, нели....
pa neka odi veke ednas

aj dok bev simpatizer i clen so gi branev gi branev kriminalcive ama ne logicki mi e da podrzuvas kriminalci da dojdat na vlsat brkajki kriminalci za da produzat so istitata prerodba vo 100 cekora sproveduvajki tiranski platformi
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Прегледај го приврзокот 168046

Jас го молам Владе, да провери дали е фотошоп сликава, ако е, онда мое длабоко извинување.
Како ли изгледа 200 народ ако ова е 200 илјади?
Да не стигнале денес пензиите нешто или?
Нрма собрание седница...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Нрма собрание седница...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Аха, значи они се таму, во случај да има, да изберат претседател, да влезат внатре со багерите, се да испогазат, и кога нема седница, не е нападната Македонија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom