Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Досега мислеше шо да пишиш ?
И ова го смисли ?
Не тепаме вака мечка , не не (n)
Оооф ти најде да збориш за каснење, некој луѓе не живеат за како да им го "спуштат" на Кајганеро, Алмеида или другите неистомисленици, и тераат свои работи вон Кајгана. Мислев ќе ми го спуштиш боље и на покреативен начин ама сега за сега не си мрднал во прогресот.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Си фатија тезга сега во Србија па се вежба ;)
Ругаш се користи во Скопје и во западна Македонија, а m не постои во македонскиот правопис. Смешни сте бе, ај прати ми слика од психијатарот што ти покажува да видам дал се идентификувам со соросоид.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ругаш се користи во Скопје и во западна Македонија, а m не постои во македонскиот правопис.
Каде бе у западна Македонија се користи ругаш? Ни во Скопје не се користи, тоа е србизам останат како реликт од СФРЈ....Може евентуално во Куманово и во Паланка да се користи. Евентуално.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Каде бе у западна Македонија се користи ругаш? Ни во Скопје не се користи, тоа е србизам останат како реликт од СФРЈ....Може евентуално во Куманово и во Паланка да се користи. Евентуално.
Важи, и ти ме oткри, од Сорос-Белград дружината ми е, се побркав.[DOUBLEPOST=1491518474][/DOUBLEPOST]Владе зошто касниш во враќање? Уште се мислиш :icon_lol:?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Важи, и ти ме oткри, од Сорос-Белград дружината ми е, се побркав.
Кој спомна сега Сорос Белград? Што ти е? Пошто обично пишуваш литературно, чисто ме зачуди дека го користиш зборот ругаш, воопшто не е по ниту еден дијалект, повеќе е сленг некаков.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Оооф ти најде да збориш за каснење, некој луѓе не живеат за како да им го "спуштат" на Кајганеро, Алмеида или другите неистомисленици, и тераат свои работи вон Кајгана. Мислев ќе ми го спуштиш боље и на покреативен начин ама сега за сега не си мрднал во прогресот.
Не се ни обидов, така ти си имаш сфатено. Можеби се почуствува како колатерална штета покрај Алда.
Ај сега оди печали милиони, не туку дреми по форуми. После јас ке ти бидам крив дека не ти се оствариле соништата од младоста.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Кој спомна сега Сорос Белград? Што ти е? Пошто обично пишуваш литературно, чисто ме зачуди дека го користиш зборот ругаш, воопшто не е по ниту еден дијалект, повеќе е сленг некаков.
Па владе вика за фаќање тезга во Белград и ме издаде, и морав да признаaам јавно пред сите од кај ми е зборов што го пишувам.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Па владе вика за фаќање тезга во Белград и ме издаде, и морав да признаaам јавно пред сите од кај ми е зборов што го пишувам.
Па јас на Владе ли ти личам? Јас се борам против таквите како Владе, кои се за да Заев дојде на власт и да ја прифати платформата.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Не се ни обидов, така ти си имаш сфатено. Можеби се почуствува како колатерална штета покрај Алда.
Ај сега оди печали милиони, не туку дреми по форуми. После јас ке ти бидам крив дека не ти се оствариле соништата од младоста.
Не си ми фактор во животов за ако имам личен неуспех да те обвинувам, не си давај толкава важност. Не се ни осетив ко колатерална штета, напротив ти викам дека многу јако го спушташ и ти се восхитувам. За милиони дај боже да има, ама слабо сега пошто Трамп го мрази Сорос ради Груевски и приливот на пари од странски фондации и од Сорос послабо оди. Ќе те известам ако капне милионче.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Море дај и ние да си фатиме тезга кај Вучиќ...
Хммм не ти е лоша идејата. Таму можи поубај сендвичи дават не ко овие нашите со посебна и растителен кашкавал. Можи и кулен ке клат. Вреди да се проба.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Па јас на Владе ли ти личам? Јас се борам против таквите како Владе, кои се за да Заев дојде на власт и да ја прифати платформата.
Ајде можеш ти и подобро.[DOUBLEPOST=1491518853][/DOUBLEPOST]
Серка мавав, ако ?
Извини ако почека.
Ете гледаш колку е глупо кога некој те повикува зошто не му враќаш? Мило ми е.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Хммм не ти е лоша идејата. Таму можи поубај сендвичи дават не ко овие нашите со посебна и растителен кашкавал. Можи и кулен ке клат. Вреди да се проба.
Ма каки кулен, испод пршут не идам!!!! И то Славонски од мангулица.[DOUBLEPOST=1491518924][/DOUBLEPOST]
Ајде можеш ти и подобро.
Можам многу подобро, ама ме банираат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Не си ми фактор во животов за ако имам личен неуспех да те обвинувам, не си давај толкава важност. Не се ни осетив ко колатерална штета, напротив ти викам дека многу јако го спушташ и ти се восхитувам. За милиони дај боже да има, ама слабо сега пошто Трамп го мрази Сорос ради Груевски и приливот на пари од странски фондации и од Сорос послабо оди. Ќе те известам ако капне милионче.
И јас истото вчера ти го реков дека не мене на никој не му си фактор тука па ке си ја врзи глата дека си го исмејувал или како веќе се изрази. Голем ташак, кајганеро независниот исмејувал некого :facepalm:[DOUBLEPOST=1491519123][/DOUBLEPOST]
Ете гледаш колку е глупо кога некој те повикува зошто не му враќаш? Мило ми е.
Ај човек сега ни на серење да не оди.[DOUBLEPOST=1491519244][/DOUBLEPOST]
Ма каки кулен, испод пршут не идам!!!! И то Славонски од мангулица.
Даче бог разлику ;)
( скопски дијалект, да нема забуни тука )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom