Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Не бе го мотивирам поажурен да биди. Кај лапа муви. Ваква вест некој пред нос да му ја земи.
Да сум ко него уште еднаш ке ја постирам за инает :)
Башка Алма нешто ми го снема, ама ете ти како порачан ми дојде:zloo:
Многу нефер од страна на @k3b ...
vAKA.VO.EVROPA.NESEODE
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Тоа фамозно „евро за вицето“ повеќе е од на пример 17 000 000 на кочан? Или повеќе е од „процентот од жутите“?
Сеа ми текна на овие две ситуации, а стварно не знам - за колкава сума се работи ова за брат му на Заев?
dali kocan pretendira da bide premier?
covekot kako prav krminalec izbega od drzavata, dodeka zaev ne samo sto ne izbega nego ona narodnata`napadot e najdobra odbrana` pa use i premier saka da bide
ali ima dovolno sto go branat zaev i use sakaat da bide noviot premier.koj e sea nebanjat i chipiran?
ja vikam i dvete tolpi
ti?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Надреално е што си мислите дека некој професионално ангажира некого за на леб да мачка вакви абдали ко тебе. Баба ми покојна, онаква каква е сега, е поречита и поснаодлива во дискусии од тебе и од твоите штабски колеги. Не па некој да троши пари за тебе, токмак еден. Ај доста се стааш у глупи филмови, небитно чоече. Иди таму симпатијата најди си го пред собрание или кај идете да урлате ко неандерталци.
вака?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.188
Поени од реакции
21.878
На средбата на Малта, како што се дознава од добро известени извори, Груевски ја искарал германската канцеларка да не се меша во внатрешните работи на Македонија, а со тоа што и ги споменал септемвриските избори во Германија и сугерирал дека таа треба повеќе да се грижи за себе, отколку за другите!

Германската канцеларка, според изворите, му порачала дека од него се очекува до средината на април да го одблокира демократскиот процес во Македонија и да дозволи да се формира влада која ќе ги придвижи реформите и ќе ја врати државата на евроатлантскиот пат.
Ако тоа не се случи, му порачала Меркел, „знаеме како ќе постапиме“!
:pos:
текстот во целост порчитајте го во најновниот број на неделникот Фокус
:lolzz:
Дајте побрзо нека стави некој линк од Курир ради баланс оти ептен ми се навали мониторот, само што не се превртел:pos:.
Изгледа на ова мислеше Алда ко спомна нешто балансирање :)
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Дајте побрзо нека стави некој линк од Курир ради баланс оти ептен ми се навали мониторот, само што не се превртел:pos:.
Изгледа на ова мислеше Алда ко спомна нешто балансирање :)
Не ги дирај они се најверни читачи на курир

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
citajkji go forumov poslednive nekolku dena, kje citiram od eden film
`we have lost the initiative` Black hawk down.

ako do izbori zhmoronite se pravdaa, a `evropejcite` napagjaa
sea mene mi izgleda obratno
a nie normalnite nikad ne ni stignavme da imame inicijativa, ne pa da ja izgubime :/
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
@concrete @мкд владе

Вие двајцата сте приметиле дека не праите некаква дискусија? Само серете и коментирате форумски ликови, а не настани од политикава. Кој бил од штаб, кој од Сорос, кој од ваму, кој од таму...со она гнасана австралиска плачете за перманентен бан од темава, па пак ве тинтраат заради некаков баланс.
Да пишувавте нешто во контекст, па ајде...вака што да ви одговори човек освен со пцовка или навреда? Игнорирајте ме и живејте си го животот мизерен, патетичен...дркајте на форумски анкети, лапајте сендвичи по протести, фрлете се у Вардар ако ви јават од штаб - праите си све по кеиф или ти све што е у интелектуален дијапазон на пацови.
За вас лекот е копач у тиква меѓу рогови и чао, ама демократија била, право на живот...
Педери бе, место нив мене ме банираа.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Не бе го мотивирам поажурен да биди. Кај лапа муви. Ваква вест некој пред нос да му ја земи.
Да сум ко него уште еднаш ке ја постирам за инает :)
@Кајганеро откако виде дека имаме слични ставови реши да не ми докажва колку е неутрален, Алма нешто ми го снема, ама ете ти како порачан ми дојде:zloo:
Леле ме откри проклеm да сум, ептен паметен си, гарант си им најјак у штаб. Многу ми е смешно кога мислиш дека ругаш некого, као еве на Кајганеро и Алмеида им го изнаспуштав, па повелете и другиве. Му викаш на Алмеида за болници и чуда, а ти ја знаеш процедурата какви слики ти покажувал психијатарот. Лоботомиран главуч. Изгледа се осеќаш важен ко Грујчо што го кажуваше вицот дека Заев кога ги слушал бомбите ги ставал слушалките на очи место на уши, те величат сопартијциве а другиве те исмејаваат. Иначе реплицирај ми ќе ти пишам пак и ќе те пофалам колкав прогрес си направил во спуштањето па можеби ќе им кажам на сороспифчињата ко мене, и фала на откривање! :place:
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Знајш колку ми е гајле како се пиши. Тужи ме ако нешто не ти е по кеиф.
Се рачуна Кичево за западна Македонија?

А веќе ако сакаш да се рчкаш со мене би требало да читниш каков став имам јас околу цела оваа работа. Најди ми еден пост каде јас на било каков начин ги поддржувам сегашните мирни протести, ја оспорувам желбата на народот искажана на избори, оспоруваниот мандат на Заев. Јас сум бе ВМРОовец колку што си ти непристрасен и обејктивен., па сега види. Како можеш да очекуваш од ВМРОвец да се залага за воведување на повеќејазичност на форумот или како што милуваат некои двојазичност. Цела тема башка анкета имаш за тоа( сега баш ке проверам дали имаш гласано и за што ). На аватар имам ставено идејно решение за знаме на републиката. Во потпис ми стои слика каде двата државотворни народи стојат сплотени едни спорти други ( за знамињата уште се немаа тогаш договорено па затоа двете ги врзаја во стилот на братство и единство, онака спонтано ). И сега ајде зборувај ми по тоа шаблонот соросписки колку сум јас ВМРОовец.
П.с гледам се немаш изјаснето. Ајде тука оти уште два дена има. Да не ти е криво после ако ти излегуваат постовите на неколку јазици :cautious:[DOUBLEPOST=1491506017][/DOUBLEPOST]
Алма немој со вакви испади и навреди, не за друго шо ке речат твоите. Џабе пари фрлаат по психијатри.
И фала за грижата, сега пред малце ручав, вечерав што ли беше.
Vaka ako nekoj neupaten te chita ke pomisli deka VMRO e nekoja zarazna smrtonosna bolest....se raboti za politichka partija osnovana ushte za vremeto na Turskata okupacija i vo momentov vo Makedonija sekoja druga politichka opcija e luk i voda, serotina smrdliva igranje kamaj.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Се вклучуваме директно од местото на настанот каде што се крои План Бе...
Не мора со сила. Треба да се организира собраниска седница во друга зграда. Тоа е сосема легитимно и реално. Мислам дека проблем во самото собрание е што службите има многу напикана небањата војска и тие би правеле опструкции.
А богами и план Це...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.188
Поени од реакции
21.878
Леле ме откри проклеm да сум, ептен паметен си, гарант си им најјак у штаб. Многу ми е смешно кога мислиш дека ругаш некого, као еве на Кајганеро и Алмеида им го изнаспуштав, па повелете и другиве. Му викаш на Алмеида за болници и чуда, а ти ја знаеш процедурата какви слики ти покажувал психијатарот. Лоботомиран главуч. Изгледа се осеќаш важен ко Грујчо што го кажуваше вицот дека Заев кога ги слушал бомбите ги ставал слушалките на очи место на уши, те величат сопартијциве а другиве те исмејаваат. Иначе реплицирај ми ќе ти пишам пак и ќе те пофалам колкав прогрес си направил во спуштањето па можеби ќе им кажам на сороспифчињата ко мене, и фала на откривање! :place:
Досега мислеше шо да пишиш ?
И ова го смисли ?
Не тепаме вака мечка , не не (n)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Леле ме откри проклеm да сум, ептен паметен си, гарант си им најјак у штаб. Многу ми е смешно кога мислиш дека ругаш некого, као еве на Кајганеро и Алмеида им го изнаспуштав, па повелете и другиве. Му викаш на Алмеида за болници и чуда, а ти ја знаеш процедурата какви слики ти покажувал психијатарот. Лоботомиран главуч. Изгледа се осеќаш важен ко Грујчо што го кажуваше вицот дека Заев кога ги слушал бомбите ги ставал слушалките на очи место на уши, те величат сопартијциве а другиве те исмејаваат. Иначе реплицирај ми ќе ти пишам пак и ќе те пофалам колкав прогрес си направил во спуштањето па можеби ќе им кажам на сороспифчињата ко мене, и фала на откривање! :place:
Ругаш? Што ти значи тој збор?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom