Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
тоа ти е , а праша човек колку плати си исплатил , а одма недостоен е и треба да гледа у постои погоре... :) :)
Тоа ти е, а праша човек што си правел за независноста на Македонија во СФРЈ, а одма сите се недостојни со тебе да прават муабет е и треба да се гледа и у постои погоре а богами и подоле :) :) Небитно де, не се тревожи се знае дека никој ништо не направил, односно тој што правел го изела помрачина. Чим ти уште здрав прав куцкаш во 2017та ништо не си праел, јасно е.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Тоа ти е, а праша човек што си правел за независноста на Македонија во СФРЈ, а одма сите се недостојни со тебе да прават муабет е и треба да се гледа и у постои погоре а богами и подоле :) :) Небитно де, не се тревожи се знае дека никој ништо не направил, односно тој што правел го изела помрачина. Чим ти уште здрав прав куцкаш во 2017та ништо не си праел, јасно е.
concrete ти е као оние дедовцине „внучко, мене ме фатија германците и ми рекоа - ќе те е**ме или ќе те убиеме и мене, внучко, ме убија“.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ова ти е врвот на интелигенцијата? Или допрва на магистерски ќе се запишуваш..? Мислиш дека јас сум нападнал некого? Ме заплашуваш?
Можеш да ме заплашуваш колку сакаш, ама нема да ви успее тоа. Македонија ќе се одбрани од атакот што го правиш ти со некои кои сакаат Македонија да е нешто друго. Со голи гради ќе јуришаме на вас, како топовско месо, 3 дена на раце ќе ги носиме паднатите другари, патриоти... ама нема ништо да ме заплаши.
Слушај, вакви слабо-интелигентни случаи како тебе има на форумов, води си „муабет“ со нив, не ме заморувај.
ПС: Извинете што во италик текстот ми се јавуваат бугарски д, т... ама Кајгана веројатно е пробугарска... ;)
поминаа времиња на јуришања и топови, сега е демократија, сите работи ќе ги решава мнозинството во собранието
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Имал што да пере чичко Сорос. Редок воздух што го носиш во главата, нити се пере, нити продуховуе. И доста со тоа „македонско“, ми се гади кога доаѓа од луѓе што во душа носат „тендерско“. Никаков Македонец не си ти, не па поголем од било кој друг, па и од мене. Ако ништо друго, денар не и должам на државава, не па да ја крадам преку тендери како тебе.

Ако не знаеш кај да кликнеш за ворд, да ти пратиме принтскрин, сликички ваљда знаеш да гледаш, „програмер“?
Не е битно кај си почнал, туку што нигде не си стигнал. Како им „програмираш“ на тие кутри луѓе со цел ден дремење на форумов, тие си знаат. Веројатно се рекетирани од партија да мора да ангажираат и да те трпат.
Дали ти како продуховен Македонец одеднаш ја осудуваш тиранската платформа и дали се сложуваш наместо сегашни криминалци влада да направи аболициран криминалец.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Ова ти е врвот на интелигенцијата? Или допрва на магистерски ќе се запишуваш..? Мислиш дека јас сум нападнал некого? Ме заплашуваш?
Можеш да ме заплашуваш колку сакаш, ама нема да ви успее тоа. Македонија ќе се одбрани од атакот што го правиш ти со некои кои сакаат Македонија да е нешто друго. Со голи гради ќе јуришаме на вас, како топовско месо, 3 дена на раце ќе ги носиме паднатите другари, патриоти... ама нема ништо да ме заплаши.
Слушај, вакви слабо-интелигентни случаи како тебе има на форумов, води си „муабет“ со нив, не ме заморувај.
ПС: Извинете што во италик текстот ми се јавуваат бугарски д, т... ама Кајгана веројатно е пробугарска... ;)
Visoramninska inteligencijo.
Za odbrana na Makedonija, samozapalete se ili ispoubijte se medju sebe. Za zaplasuvanje i napadjanje kako hieni ke bide odgovoreno so "lavovski kjutek".
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
поминаа времиња на јуришања и топови, сега е демократија, сите работи ќе ги решава мнозинството во собранието
Рано е уште. Додека се изредат сите. И јас мислев дека поминале времињата, ама не... 2-3 години веќе. Во политиката се е дозволено. Гледаме дека дури и војни се дозволени. Само да не си „воен злосторник“, а и тоа го утврдуваат „големите“.[DOUBLEPOST=1491480265][/DOUBLEPOST]
Visoramninska inteligencijo.
Za odbrana na Makedonija, samozapalete se ili ispoubijte se medju sebe. Za zaplasuvanje i napadjanje kako hieni ke bide odgovoreno so "lavovski kjutek".
Мац мац.... не се докажувај, те знам. Многу си елоквентен. Особено кога употребуваш зборови за женски полов орган.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Sto sakas da kazes be, lepotane ? Zosto citiras samo del, za da ja izvadis od kontekst celata vest ? Odvratno. Kogo be ke zaplashuvate ili napadjate, volovi gnasni ? Kako pichki po 10 dushi upadjate i pravite problemi na semejna proslava. Highlander-i. Mrsh !
Трактористот нападнат го заборави тоа го осудуваш и тоа од претседател на оо сдсм.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
A

Avenger99

Гостин
Добро бе у пичку матер, овие стварно се ненормални, им цитираш деловник и му кажуваш дека изборот на Комисијата не е нужно за избор на претседател, му даваш предлог од 10 пратеници да продолжи со работа и по 18 часот, му даваш предлог да се премина на наредната точка и он не ти ни вика не си во право, не е по деловник, едноставно вика не сакам оти ми се може. А можеше кога се гласаа некои глупи закони и буџети и од 1 по полноќ да се седи сега не можело.

Ептен сме отидени у курац, ептен, башка шо оној коњот не е ни претседател на Собрание туку само претседавач, ама тоа е кога овие комуњарите не знаат како нив, на клоци и надвор од Собрание, тогаш гракаа дека мора буџет да се донесе ќе немало плати, пензии, па пиштеа глумци, пензионери и остала багра по улици и по телевизии немој да не се донел буџетот ќе пропаднела државата.

Сега различно е, ниту субвенции, ниту капитални проекти, никакви поголеми располагања не можат да се прават, па не слушам некој дека се жали оти со блокадава економски губиме по милиони евра дневно и промил од БДП.
Тоа е кога не функционира ниту една институција во државава, односно функционира, во корист на фамилијата. Мислиш државата ја купиле ебате.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Рано е уште. Додека се изредат сите. И јас мислев дека поминале времињата, ама не... 2-3 години веќе. Во политиката се е дозволено. Гледаме дека дури и војни се дозволени. Само да не си „воен злосторник“, а и тоа го утврдуваат „големите“.
не се плаши
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Go osuduvam.

A ti go osuduvas ovoj seljacki napad, a la Mujo&co od 90tite ?
Нормално со Максо се дружевме некогаш одамна исто и Мартин израсна покрај мене и моите другари.



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.526
Поени од реакции
36.481
..што бе има некој со таму свилен Орвел да ми кажуе за некаква Животинска фарма кога на таква една живеам, "свињо" една ...(како што милува Almeida или кој беше да титулира овде)... :) :) :) :)
Така е, треба и читањето да го прилагодите. Значи се чита само литература што е одобрена лично од Никола Груевски дека е погодна за читање. Немој други срања да сте читале, може мозокот да ви го нападнат да доживеете шокови и стрес.[DOUBLEPOST=1491481801][/DOUBLEPOST]
Ми мириса дека вмровците ќе направат инциденти.:гомце:

За заедничка Македонија“ со вонреден повик до граѓаните: Бидете на готовс и подготвени за секаква реакција
http://sitel.com.mk/za-zaednichka-makedonija-so-vonreden-povik-do-gragjanite-bidete-na-gotovs-i-podgotveni-za-sekakva
Што инциденти ќе праат, тоа рајата што ја влечат по протести после две ракии незнае дома да си појде или собраните партиски службенички од по министерства, тие ќе правеле инциденти.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Дали ти како продуховен Македонец одеднаш ја осудуваш тиранската платформа и дали се сложуваш наместо сегашни криминалци влада да направи аболициран криминалец.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ја пошо не сум од таа вашата сорта, да те (до)прашам - тоа „аболициран криминалец“ на паторот мислиш? Пошо он беше аболициран, па од-аболициран, ама у крв му е да е криминалец и он до 29-ти јануари ја прифаќаше платформата. Не го прифаќаше СЈО и законите кои ќе му ја овозможеа работата на тоа обвинителство, па не се договори со тиранските криминалци. На тој кримос мислиш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom