Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Сега после платформа ке си садиме канабис...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
БТВ Рамковни што го симна знамето у Куманово го пуштиле..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Па нормално дека ќе го пуштат, го искористија за наслови на Курир и толку. Ти мислеше од Сдсм е пратен?
Инаку ептен смешно е кога ќе ти пишат паметен одговор а ти го игнорираш, сигурно гледаш и си викаш што ли е сега ова. Научен си само како во штаб, Сорос Морос Еу Америка.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Па нормално дека ќе го пуштат, го искористија за наслови на Курир и толку. Ти мислеше од Сдсм е пратен?
Инаку ептен смешно е кога ќе ти пишат паметен одговор а ти го игнорираш, сигурно гледаш и си викаш што ли е сега ова. Научен си само како во штаб, Сорос Морос Еу Америка.
Знаеш ли чив син е?
Или па ке тресеш глупости?
Знаеш ли од каде е?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
V

viktora

Гостин
Да почитуваат тоа што договориле со вмро бидејќи не можат со нив да коалицираат.
Што врска има тоа што им го ветиле ВМРО?Како може СДСМ да прифаќа нешто што друг договорил?Или веќе СДСМ се договорила па и бараат да си го исполни ветеното за албанските гласови?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Што врска има тоа што им го ветиле ВМРО?Како може СДСМ да прифаќа нешто што друг договорил?Или веќе СДСМ се договорила па и бараат да си го исполни ветеното за албанските гласови?
Им ветиле ама овие им наполниле гласови на сдсм.
Остави празни тикви што трескаат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што врска има тоа што им го ветиле ВМРО?Како може СДСМ да прифаќа нешто што друг договорил?Или веќе СДСМ се договорила па и бараат да си го исполни ветеното за албанските гласови?
Леле човеку што е со тебе?
Значи ти викам дека вмро се договориле со Дуи пред изборите, завршуваат изборите и вмро не коалицира со Дуи, од Дуи бараат Сдсм да прифати тоа што вмро ветиле, значи ако сакаат да прават влада мораат да пеифатат тоа што ветило вмро. Појасно ти е?
Им ветиле ама овие им наполниле гласови на сдсм.
Остави празни тикви што трескаат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Твојата ептен е полна.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Леле човеку што е со тебе?
Значи ти викам дека вмро се договориле со Дуи пред изборите, завршуваат изборите и вмро не коалицира со Дуи, од Дуи бараат Сдсм да прифати тоа што вмро ветиле, значи ако сакаат да прават влада мораат да пеифатат тоа што ветило вмро. Појасно ти е?

Твојата ептен е полна.
Или се тие глупи или си ти глуп трето нема..
Значи се договориле со вмро ама не коалицираат..
Е сега ке коалицираат со сдсм кои ништо не им ветиле ама дуи ги тера да прифатат тоа што вмро ветиле..
На што дроги си?

И башка што ништо не ветиле албанци им наполнија гласови на сдсм заради лепота на зајко

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Или се тие глупи или си ти глуп трето нема..
Значи се договориле со вмро ама не коалицираат..
Е сега ке коалицираат со сдсм кои ништо не им ветиле ама дуи ги тера да прифатат тоа што вмро ветиле..
На што дроги си?

И башка што ништо не ветиле албанци им наполнија гласови на сдсм заради лепота на зајко

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Мрднат, се договориле Дуи и вмро во 2015, го дадов договорот тука ама не ви го пушташе вас, за после да ви го отвори и да речете дека фотошоп. Дуи од Сдсм бара тоа што Дуи договориле со вмро во 2015.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Мрднат, се договориле Дуи и вмро во 2015, го дадов договорот тука ама не ви го пушташе вас, за после да ви го отвори и да речете дека фотошоп. Дуи од Сдсм бара тоа што Дуи договориле со вмро во 2015.
Среди си мисли и дај да видиме кој тврди дека е фотошоп и каде, некои да не можеа да го отворат јас го отворив...
Беше кажано дека се напишани желби на Албанци од секретаријат во кој се запослени Албанци 99.99%.
Тој договор има важност исто ко и ланскиот снег. При таков убав договор уште и прифатен јадни мораа у Тирана платформа да пишуваат а веќе се имаа прифатено...
Е па кога овие им ветиле се а овие ништо како нема коалиција?
И не спинувај сјо зашто у јуни сјо отиде ауфидерзен...
И за што сдсм прати писмени гаранции до дуи?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Среди си мисли и дај да видиме кој тврди дека е фотошоп и каде, некои да не можеа да го отворат јас го отворив...
Беше кажано дека се напишани желби на Албанци од секретаријат во кој се запослени Албанци 99.99%.
Тој договор има важност исто ко и ланскиот снег. При таков убав договор уште и прифатен јадни мораа у Тирана платформа да пишуваат а веќе се имаа прифатено...
Е па кога овие им ветиле се а овие ништо како нема коалиција?
И не спинувај сјо зашто у јуни сјо отиде ауфидерзен...
И за што сдсм прати писмени гаранции до дуи?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Нели немаше ни предвремени да има? Ни оставки од министри ни технички влади ни бутур? Многу си некако убеден и за сјо, не рипај многу, да не му правиш друштво на брутус офлајн на форумов.

Многу народ денес човече, еден месец не издржавте ебаве тврдокорните, комуњариве за вас се ескими :pos:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Таман си има луѓе да си држат притисок..
Кога ке треба ке излезат повеќе....
БТВ у Куманово отиде базенот под хипотека тоа е една од двете работи што циц ги направи у своите мандати..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Среди си мисли и дај да видиме кој тврди дека е фотошоп и каде, некои да не можеа да го отворат јас го отворив...
Беше кажано дека се напишани желби на Албанци од секретаријат во кој се запослени Албанци 99.99%.
Тој договор има важност исто ко и ланскиот снег. При таков убав договор уште и прифатен јадни мораа у Тирана платформа да пишуваат а веќе се имаа прифатено...
Е па кога овие им ветиле се а овие ништо како нема коалиција?
И не спинувај сјо зашто у јуни сјо отиде ауфидерзен...
И за што сдсм прати писмени гаранции до дуи?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Договорот е владин, со ист таков потпис и печат.
Таман си има луѓе да си држат притисок..
Кога ке треба ке излезат повеќе....
БТВ у Куманово отиде базенот под хипотека тоа е една од двете работи што циц ги направи у своите мандати..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Има двајца без тројца. Сакаш слики и видеа од вистински протести на дожд?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Петицијава од „народот“ за отставка на Хорхе е поддеднакво смешна ко „Mr Trump please fire Jess Baily"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom