Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Значи до сега мнозинство вратија на дополнителна што биле на интервју во јануари? Има некој од фебруари мене сеуште ми стои финална, или и нас не чека затишје пред бура :pos:
jas sum 4ti fevruari 2016 intervju,na finalna od kraj na septemvri 2016[DOUBLEPOST=1491340900][/DOUBLEPOST]
Не ти беше лaднo пo бермуди и aпoстoлки вo февруaри?
ma bed. vo pravo si
za podnesuvanje za intervju na `gishe` bese vo septemvri 2015 vo istata zgrada.togas se sluci ova so apostolkite
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Тoј штo ке гo пoстaвaт ке биде в.д. штo знaчи дoдекa дa гo фaти редoт пa ке си oди пa ке бирaaт друг кaшa пoпaрa ке биде тaa рaбoтa
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Значи, пред да почнете со рекла-казала муабети, типов доби пратеничко место од ВМРО и влегува во Собрание, па затоа е сменет. ДАБЧ ќе работи со в.д. до крај на месец, односно до избор на нова Влада. Најверојатно старо-нов министер за правда ќе е Екатерина Захариева, односно истата што беше и пред да поднесе Бојко оставка.

А, со тоа што ВМРО и ГЕРБ (ќе) се власт, ќе има повторно ОК човек во сите институции што би ни биле од корист (ДАБЧ и дирекцијата за гражданство при Министерството).

ОК? ОК!
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Значи, пред да почнете со рекла-казала муабети, типов доби пратеничко место од ВМРО и влегува во Собрание, па затоа е сменет. ДАБЧ ќе работи со в.д. до крај на месец, односно до избор на нова Влада. Најверојатно старо-нов министер за правда ќе е Екатерина Захариева, односно истата што беше и пред да поднесе Бојко оставка.

А, со тоа што ВМРО и ГЕРБ (ќе) се власт, ќе има повторно ОК човек во сите институции што би ни биле од корист (ДАБЧ и дирекцијата за гражданство при Министерството).

ОК? ОК!
pa ne e rekla kazala si pisuva deka ke bide pratenik od vmro :)
a koj li ke bide noviot dali ke bide od vmro ke vidime :)
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
za tie od famoznata 2014 god dobiv povraten email od ministerstvoto.Malku se nekako otkacat te nabrzinka na dopolnitelna proveka si i tolku.im pisav nekolku emaili posle im objasniv deka 2 pati nosiv poteklo i deka 1 god nema promenet status i mi go vratia ovoj email:
Вашата преписка с доп'лнително представените от вас документи ште б'де разгледана отново на заседание от С'вета по гражданство при МП.

Повторното разглеждане на преписки, извадени за доп'лнителна проверка, се изв'ршва по определена последователност
 
Член од
5 април 2017
Мислења
9
Поени од реакции
4
za tie od famoznata 2014 god dobiv povraten email od ministerstvoto.Malku se nekako otkacat te nabrzinka na dopolnitelna proveka si i tolku.im pisav nekolku emaili posle im objasniv deka 2 pati nosiv poteklo i deka 1 god nema promenet status i mi go vratia ovoj email:
Вашата преписка с доп'лнително представените от вас документи ште б'де разгледана отново на заседание от С'вета по гражданство при МП.

Повторното разглеждане на преписки, извадени за доп'лнителна проверка, се изв'ршва по определена последователност
кое си бројче зошто и јас сум од фамозната 2014,јас сум 7хх/2014 може да пишеш на кој маил им пиша и што отприлика им пиша
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Целиот процес се состои од проверки. Луѓе што сте биле на интервју 2016, а веќе сте на финална. Луѓето пред вас чекаа многу повеќе.
Да, но за да има дополнителна проверка мора да има дополнителна причина, а не без причина. Тоа не ми беше јасно
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
Da, vo pravo si, loso e ako se raspadne EU do togas, dzabe ke bide seto ova i da se izvadi pasos. Poentata e da se izvadi pasosot vo ovie dve godini posle toa ne se znae kako ke bide, posto kako sto pratam i Francija moze da izleze od unijata vo zavisnost od toa koj ke pobedi i togas raspadot na EU bi mozel da bide se poizvesen, Britanija veke go aktivira clenot 50, no ova e samo moe razmisluvanje nemora nisto da znaci.
Druze kakvi vi se ovie muabeti kako srbite da hi slusam oni celo vreme eu ke se raspadne ova ona .. pa ne e samo UK u evropa tuku 27 clenki .. plus skotska bara referendum za otcepuvanje od UK oti oni sakat da si ostanat u EU .. vtoro za Francija ..si gledal mnogu La Pen so jade slatki.. kako prvo taa e fasist i nacionalist i da se bori za FRancija da izleze od eU ali ona nikogas nemoze da pobedi na izborite u Francija .. eu se odrzuva 60 god radi toa sto site sakame u EU da se cuvstvuvame bezbedni i sigurni i sve a so raspad na EU ke se zapale i evropa .. taka da ne drzi voda toa ne mu se sekiraj EU nemoze da se raspadne poz
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Значи, пред да почнете со рекла-казала муабети, типов доби пратеничко место од ВМРО и влегува во Собрание, па затоа е сменет. ДАБЧ ќе работи со в.д. до крај на месец, односно до избор на нова Влада. Најверојатно старо-нов министер за правда ќе е Екатерина Захариева, односно истата што беше и пред да поднесе Бојко оставка.

А, со тоа што ВМРО и ГЕРБ (ќе) се власт, ќе има повторно ОК човек во сите институции што би ни биле од корист (ДАБЧ и дирекцијата за гражданство при Министерството).

ОК? ОК!
Не се рaбoти зa реклa кaзaлa негo сaкaм дa кaжaм не викaм декa немa вмрo дa гo земе дaбч и мп негo стaлнo кoгa се нaзнaчувa вд пa пoсле некoј друг се губи време и се прaви безредие вo тaa и тaa институцијa
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
za tie od famoznata 2014 god dobiv povraten email od ministerstvoto.Malku se nekako otkacat te nabrzinka na dopolnitelna proveka si i tolku.im pisav nekolku emaili posle im objasniv deka 2 pati nosiv poteklo i deka 1 god nema promenet status i mi go vratia ovoj email:
Вашата преписка с доп'лнително представените от вас документи ште б'де разгледана отново на заседание от С'вета по гражданство при МП.

Повторното разглеждане на преписки, извадени за доп'лнителна проверка, се изв'ршва по определена последователност
Kako uspea da im
pratis email... jas celo vreme prakam da prasam nesto i emailot ne stiga mi se vraka nazad kako neuspesen ili ednas mi stigna avtomatska poraka deka nivnoto sanduce e
prepolno
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ОДЛИЧНА ВЕСТ:)[DOUBLEPOST=1491382551][/DOUBLEPOST]АЈ
Кога ве читам, паника ме фаќа. Јас уште не сум ни ја почнала постапката..ако вие сте чекале и по три години, а бројките на тие што поднесуваат документи се дуплирале, јас ќе пцовисам чекајќи :(
Нека ја размрдаат работата и нека оди побрзо,аман :unsure: Колку само сакам да е точен муабетон на посредникот,ама...:notworthy:

Прашање, ги преведувавте ли кај судски преведувач документите во МК (извод, лекарско и уверение за неосудуваност)?
ај АКО САКАШ кажи кој е тој и шо рекол..да видиме кој е за да не се заеби и некој друк од овде...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom