Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
G

Goldie

Гостин
И Словенците нешто твитаат се бунат у рајот наречен ЕУ. Не знам што им е кај нас викаат само да влеземе одма мед и млеко ке протече..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Јапонија има 250% долг од БДП дали тоа значи дека во Македонија подобро се живее оти имаме долг од само 55% ? Бројка како бројка не значи многу, важно е за што се трошат парите дали се потрошени за капитални инвестиции или за фејк барок, споменици и партиска паразитска администрација како кај нас.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Јапонија има 250% долг од БДП дали тоа значи дека во Македонија подобро се живее оти имаме долг од само 55% ? Бројка како бројка не значи многу, важно е за што се трошат парите дали се потрошени за капитални инвестиции или за фејк барок, споменици и партиска паразитска администрација како кај нас.
Не знам ја прашај ги Словенците се бунат будали не знаат колку им е добро...
Јапонски не разбирам а и не се у ЕУ...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
И те како точно, тогаш истиве идиоти беа на протести со истите пароли, и истите баук прикаски за федерализација и распад на државата. Сега се директори, уствари ги напраивте директори.

Требаше од тефтер да ги стаат а, старомодно е преку собрание во право си.
Во ред ова повлекува две прашања.
Првото е дали според тебе е во ред тој избор на судии при такви услови?
Второто е дали и покрај протестите, собраните потписи СДСМ распиша предвремени избори?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Во ред ова повлекува две прашања.
Првото е дали според тебе е во ред тој избор на судии при такви услови?
Второто е дали и покрај протестите, собраните потписи СДСМ распиша предвремени избори?
СДСМ предвремени избори 0
ВМРО предвремени избори 6

Режим бре....



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
И Словенците нешто твитаат се бунат у рајот наречен ЕУ. Не знам што им е кај нас викаат само да влеземе одма мед и млеко ке протече..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
И? Каква врска има Словенија и нешто од пред 10 - 15 години со гомната во кои плива дпмне? Не, настрана тоа што имаш цицајкур работно место, каква врска имаат глупостиве што ги пишуваш и сликиве со моменталнава состојба во Македонија? Цел ден како шизофренична дактилографка си на темава!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
СДСМ предвремени избори 0
ВМРО предвремени избори 6

Режим бре....



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Режим е благ збор. Диктатура бе диктатура. Северна Кореја лајна можи да јади.
П.с и шо ти реков, стандард шаблон. Шојма везе што се правело тогаш, за сега гледај и бла бла бла бла бла:ROFLMAO:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
И? Каква врска има Словенија и нешто од пред 10 - 15 години со гомната во кои плива дпмне? Не, настрана тоа што имаш цицајкур работно место, каква врска имаат глупостиве што ги пишуваш и сликиве со моменталнава состојба во Македонија? Цел ден како шизофренична дактилографка си на темава!
Какво место имам можеш само да сањаш нит те знам нит ме знаеш.
И ја можам да кажам дека можда си примач одпозади за пари но нема пошто ме те познавам.
Дома не сум ти дошол по ѕидови да ти пишувам...
А сликата е за еу и благосостојба направена од страна на словенци...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Режим е благ збор. Диктатура бе диктатура. Северна Кореја лајна можи да јади.
П.с и шо ти реков, стандард шаблон. Шојма везе што се правело тогаш, за сега гледај и бла бла бла бла бла:ROFLMAO:
Не бе анкетарче!

Битно е и тогаш што се правело, имаа 10 години овие твојте да ја исчистат и таа канализација, арно ама убави беа тенредите, грујо мислеше дека до крајот на животот премиер ќе биди, арно ама не било така.

И не туку верглај како некој расипан фап се едно те исто, за тоа што тогаш го направиле сдс народот ги казни со тоа што ги симна од власт![DOUBLEPOST=1491346545][/DOUBLEPOST]
Какво место имам можеш само да сањаш нит те знам нит ме знаеш.


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Лесно е со вакви како тебе.
Комуналец и 2 блузи од дпмне, едно капче, и ал каеда можи говна да јади!
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Не бе анкетарче!

Битно е и тогаш што се правело, имаа 10 години овие твојте да ја исчистат и таа канализација, арно ама убави беа тенредите, грујо мислеше дека до крајот на животот премиер ќе биди, арно ама не било така.

И не туку верглај како некој расипан фап се едно те исто, за тоа што тогаш го направиле сдс народот ги казни со тоа што ги симна од власт!
Па ја чистеја де, само нешто не ти е по кеф начинот. Така се чисти жабокречина од 600 судии, како на филм. Ај за нив знајме. Уште колку има за чистење кадар кој е напикан на места каде не треба да биди ехехее. Косата ке ти се крени. Ама јбг то шо мора мора.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не бе анкетарче!

Битно е и тогаш што се правело, имаа 10 години овие твојте да ја исчистат и таа канализација, арно ама убави беа тенредите, грујо мислеше дека до крајот на животот премиер ќе биди, арно ама не било така.

И не туку верглај како некој расипан фап се едно те исто, за тоа што тогаш го направиле сдс народот ги казни со тоа што ги симна од власт![DOUBLEPOST=1491346545][/DOUBLEPOST]

Лесно е со вакви како тебе.
Комуналец и 2 блузи од дпмне, едно капче, и ал каеда можи говна да јади!
А јас па сум сигурен дека може со се гаќи да те купам....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063


Кој сВаmи - сВаmi
А како вчера да беше кога постиравте видеа од Бојко Борисов, вашиот најголем народен херој.[DOUBLEPOST=1491346968][/DOUBLEPOST]
А јас па сум сигурен дека може со се гаќи да те купам....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Не го нервирај оти сега ако фати на спортска ке видиш ти кој кого ке купи ;)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Па ја чистеја де, само нешто не ти е по кеф начинот. Така се чисти жабокречина од 600 судии, како на филм. Ај за нив знајме. Уште колку има за чистење кадар кој е напикан на места каде не треба да биди ехехее. Косата ке ти се крени.
Имаште избори? Значи народот го казни сдс и го симна од власт? Што не ти е јасно? Жабокречината заврши, дојде време за чистење на мочуриштето! Не очекувавте али тоа е, вистината е како шило нели?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.709
А како вчера да беше кога постиравте видеа од Бојко Борисов, вашиот најголем народен херој.
И стварно мислиш дека сум за СДСМ? Ама искрено? Ве исмејавам пошто сте смешни и еднолики, преполни со печатни грешки и ниско ниво на интелигенција, пошто браните криминал и пола партија ви се прикриени бугараши. Од такви ќосиња што бранат држава у Скопје, тешко нас. Како можеш да повикуваш на "спонтан" протест? Или да ставаш слика што треба да мобилизира народ на која пишува ова го прави тато за тебе сине, и да не се вратам од барикадите? Бетмен факинг велит да се облака ко Кастро/ Че симбол на левичарство да брани десна опција? Миленко да ми биде репер за македонштина и во иднина народен херој е знак на low IQ на ништо друго.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
А јас па сум сигурен дека може со се гаќи да те купам....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Можам да ти ги продадам ако сакаш, онака како за небањат и попуст има
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom