Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
Интелектуалците со поддршка на Шарената револуција - Belgrade edition:

Карлеуша најави: „Се гледаме вечер на протестите“



Во очекување на другите интелектуалки како Дара Бубамара, Цеца, Станија, Сандра Африка...

ЕУ или смрт!
Има разлика, излегоа млади, или популарно наречени во Македонија, соросоиди. А за интелектуалците, ете кај нив Карлеуша, кај нас Бетмен.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Има разлика, излегоа млади, или популарно наречени во Македонија, соросоиди. А за интелектуалците, ете кај нив Карлеуша, кај нас Бетмен.
Не е точно, Бетмен е сељачиште и не ја поддржа Шарената револуција.
Но затоа вистинските интелектуалци како Боки 13, Бојан Јовановски и Боки ЕУ ја поддржаа.
А да, исто и Петрит Сарачини излезе со поддршка...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Грешка си за Цеца, се знае која страна она ја подржува, џабе ли е „српска мајка“, ама богами и „македонска маќеа“. Тоа се твоите сојузници, Цеца, Додик, Шешељ, Пинк, Хепи и останата шумадиска дружина.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Палчо отишол кај Хефтов у емисија. Па има ли поголема перверзија бе : )) Се изнапљука по се, а киснеше на шарена револуција : ))) Разбирам дека си разочаран од Заев, кој не е, али имај бе малце достоинство да му ебам мајката. Ќе се екипира стара гарда СДС осеќам, уште Савова да искочи од нигде никаде и Хари да фрли некој миљон за кампања и да се вратиме у 90тите, ебати среќата.
zaso mislis deka starata garda nekad se rasformirala? sho mislis,zaso e otporot kon sdsm i pokraj tolkavi kriminali na grujo?
 
A

Avenger99

Гостин
Не е точно, Бетмен е сељачиште и не ја поддржа Шарената револуција.
Но затоа вистинските интелектуалци како Боки 13, Бојан Јовановски и Боки ЕУ ја поддржаа.
А да, исто и Петрит Сарачини излезе со поддршка...
Бетмен, лично го знам. И знам дека не е интелекуталец, кога веќе зборуваме. Ова другиве, кој кажа дека се интелектуалци? Само ја подржаа шарената револуција, никој не им лепи етикета интелектуалец, тоа е позната особина на ДПМНЕ.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Има разлика, излегоа млади, или популарно наречени во Македонија, соросоиди. А за интелектуалците, ете кај нив Карлеуша, кај нас Бетмен.
Сами си се нарекоа...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не е точно, Бетмен е сељачиште и не ја поддржа Шарената револуција.
Но затоа вистинските интелектуалци како Боки 13, Бојан Јовановски и Боки ЕУ ја поддржаа.
А да, исто и Петрит Сарачини излезе со поддршка...
И ај сега Халкидики спинови


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ај уште да се насмееме..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Пола миниситри и функционери се/биле активисти на СОРОС, зошто тоа не го постираш? А да, тогаш со култура се занимавал СОРОС.
Видиш како знаеш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ај уште да се насмееме..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ако ти ги правиш овие т.н смешки, да ти кажам дека ич немаш талент. Ако ги наоѓаш на друго место, кажи му го тоа на авторот.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.480
Поени од реакции
11.199
Пријателе, од тоа што зајко ги прикриваше снимките на дуи се гледа каков план има.Сигурно ако му беше до правдина ќе ги пуштеше и тие за сите што правеле криминали да скапат во затвор.Само да не заборавиме, наместо да го направи тоа тој прво појде да уценува.Спасител од светски размери е тоа.Само знаеш што е разликата помеѓу сендвичарите како што ги нарекувати и вас шарените??? Сендвичарите се ''прелажале'' на подлабока лага за разлика од вас шарените кои што наседнавте на најплитката лага во историјата на РМ.
Ако се договореа тогаш, сега Заев ќе си беше на власт. Ниту некакви снимки ќе излезеа, ниту СЈО ќе имаше ниту ништо. Сега да добие Заев гаранции дека ќе владее без проблем во наредниве неколку години уште утре ќе го укини СЈО :coffee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom