Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
Јас уште не знам кој ташак ни е нато. Од кого ќе не брани?
Црна Гора годишен трошок за членство 450 000 евра...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Месечен трошок на паторот за мобилен телефон 3000 евра, you do the math..
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Пациенти ама си заокружија на избори, и сега се прелажани и овие луѓе ќе ги преставуваат!!! Не иде некако, мораме да сме сплотени и обединети за една цел, Македонија.!!!
Искрено, во еден моемент размислувам како луѓето како тебе каква реакција ќе добијат ако во еден момент станат свесни за тоа кој се, колку се писмени и образовани, која е Македонија сега, каква би била Македонија со писмен и државотворен народ и како изгледа една релативно нова модерна држава.

Дали наеднаш ќе станете свесни за тоа колку сте изманипулирани? Ќе продолжите да браните криминалци? Ќе останите исти? и еден куп слични прашања.

А во друг момент, највеќе може да се помогне и со ова.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
П***а ви материна патриотска!

СЈО бара авион и фирми на Милошоски

„СЈО продолжува со нарачаниот притисок врз неистомисленици на Аболицираниот. После моите настапи на Топ тема контра Оливер С. и во Собранието против Заев, прво стигна предупредување од пратеник од СДСМ дека многу зборам, а сега и истрага од Катица Јанева, која ги бара моите авиони и фирми кои ги немам! Само продолжете, нема да нѐ замолчите!“

Ова е постот на Милошоски кој објави и факсимили од барањата на СЈО.

Специјалото обвинителство од Агенцијата за цивилно воздухопловство бара податоци за тоа дали Милошоски од 1 јануари 2008 година до 31 декември 2015 година бил сопственик или корисник на воздухоплови.

Од Централниот регистар, за истиот период се бара преглед на правни и физички лица каде Милошоски бил сопственик, управител или овластено лице.

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/sjo-bara-avion-i-firmi-na-miloshoski
Toj edvaj skpi za skapano fiat punto sega samolet imal covekot
Kolku bilo ubavo vo politikata
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Поддршка за соросовите браќа :D од Македонија! Вучичу - педеру!!!

Screenshot_2017-04-04-19-54-10.png
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Искрено, во еден моемент размислувам како луѓето како тебе каква реакција ќе добијат ако во еден момент станат свесни за тоа кој се, колку се писмени и образовани, која е Македонија сега, каква би била Македонија со писмен и државотворен народ и како изгледа една релативно нова модерна држава.

Дали наеднаш ќе станете свесни за тоа колку сте изманипулирани? Ќе продолжите да браните криминалци? Ќе останите исти? и еден куп слични прашања.

А во друг момент, највеќе може да се помогне и со ова.
Кај планираш да се бесиш?? ..да пратиме репортер од ТЕЛМА... :) :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Toj edvaj skpi za skapano fiat punto sega samolet imal covekot
Kolku bilo ubavo vo politikata
Нов фау-ве тигуан има. Не сум проверил, ама мора да е геј-ауто за 2017-та.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Во 2011 г. разликата на изборите беше 50,000 гласови, Бранко беше ледер на СДСМ. Без албанските гласови и се друго, разликата сега ќе беше и повеќе.
70 илјади беше разликата, кога веќе одиме до точност. Ако одиме веќе без албанските гласови, тогаш и без заканите и уцените и без администрацијата вмро ќе има помалку од 300 илјади.
Е така де кажете си,не ве интересира ДУИ дали крадел или не.Нели против криминалот се борите?И како што викаш АМНЕСТИРАНИ БИЛЕ ОД ГОЛЕМИТЕ СИЛИ.Сега ВМРО ги амнестирал или ГОЛЕМИТЕ СИЛИ?
И како албанците да се грижат за ДУИ што краделе?ДУИ крадел пари само од албанците па ние македонците да не не интересира?
Па не е првпат, неколку пати имам кажано дека криминалот на Дуи мене лично не ме интересира. Мене ме интересира криминалот на тој што мене ми направил лошо. Тој што дозволил толку слободни да се Албанците тој ме интересира. Има криминал Дуи ама тоа нека му ја мислат Албанците, тие ги гласаа, нивните градоначалници можеби имаат криминали, тие си ги гласаа и нив. Нивниот криминал мене не ме интересира.
На пример, јас со админите на форумов сум гз и гаќи, ти правам што сакам и кога сакам, и не ме банираат ни казнуваат. На мене ќе ми се лутиш што го користам тоа или на тој што ми го дал тоа право?
Епа исто и јас, не ме интересираат Дуи туку вмро.
За амнестирањето мислев конкретно за снимките дека се амнестирани од поголеми сили, а вмро ги амнестираше за други работи.
Toj edvaj skpi za skapano fiat punto sega samolet imal covekot
Kolku bilo ubavo vo politikata
Греота човекот за леб нема.
 
V

viktora

Гостин
Искрено, во еден моемент размислувам како луѓето како тебе каква реакција ќе добијат ако во еден момент станат свесни за тоа кој се, колку се писмени и образовани, која е Македонија сега, каква би била Македонија со писмен и државотворен народ и како изгледа една релативно нова модерна држава.

Дали наеднаш ќе станете свесни за тоа колку сте изманипулирани? Ќе продолжите да браните криминалци? Ќе останите исти? и еден куп слични прашања.

А во друг момент, највеќе може да се помогне и со ова.
Ние браниме криминалци?Вие што не барате одговорност од ДУИ не испаѓа дека сме исти?
Чувај си ја ортомата ќе ти треба.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Toj edvaj skpi za skapano fiat punto sega samolet imal covekot
Kolku bilo ubavo vo politikata
..ги имам скоро 40 комада , у исправна состојба ...па тоа е бе најлесна работа на светов....да имаш авионче
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom