Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.529
Поени од реакции
36.486
Чудо како не ја избрал Бугарија за да живее таму... Уствари чудо како сите оние Македонци што вадат Бугарски пасоши не ја изберат Бугарија да живеат таму .... Нели ЕУ, живот, стандард.
Или како не одат во славна и богата земја како Русија, или Молдавија или Белорусија. Све прави и морални земји наши сојузници по вера и крв!

Чудно, се некако се тепаат да одат кај Сатаната во Германија, Холандија, Шведска.

Ама ние можеме и без ЕУ. Нејќеме да ни ја зема сувереноста и да ни ги поткопува нашите државни институции наполнети со вмровски кафекувари, или да ни се меша во независното судство :pos:

Прво правило, за да ти поткопаат независни институции и сувереност, треба да ги имаш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
хммм дежа ву.... ова ми е нешто познато:
http://telma.com.mk/vesti/zaev-bara-da-gi-vidi-naredbite-za-posebni-istrazhni-merki-vrz-osnova-na-koi-bil-prislushkuvan
=============
Лидерот на СДСМ Зоран Заев бара да ги види наредбите за посебни истражни мерки врз основа на кои бил прислушкуван на двата телефонски броја за случајот Поткуп. Се сомнева дека незаконски бил следен и дека обвинителството ги користи разговорите за да отвора нови истраги.
=============

Што има врска како е набавен материјалот ако има вина, не беше така?
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Се врати дуо фантастико- Волкот и Јамајката, темата се наполни со интелигентен ненадминлив хумор, иронија и сарказам.
Па не би се согласил, вие сте сами по себе хумор.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ај кога веќе закачуваме...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.178
Поени од реакции
11.316
Пред некој ден имав јако прашање за патриотите, сеа обратно, за комуњарите.
Зошто кога е толку поштен и праведен Зајко,не пушти ниедна бомба од братот Аљи? Нели сака да ги опни криминалците во затвор?? Или му го дудла за да го прават влада заедно ?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Пред некој ден имав јако прашање за патриотите, сеа обратно, за комуњарите.
Зошто кога е толку поштен и праведен Зајко,не пушти ниедна бомба од братот Аљи? Нели сака да ги опни криминалците во затвор?? Или му го дудла за да го прават влада заедно ?
Им снемало дигитал

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Пред некој ден имав јако прашање за патриотите, сеа обратно, за комуњарите.
Зошто кога е толку поштен и праведен Зајко,не пушти ниедна бомба од братот Аљи? Нели сака да ги опни криминалците во затвор?? Или му го дудла за да го прават влада заедно ?
Ерес е тоа дечко, гореле луѓе на клада за вакво прашање.
 
G

Goldie

Гостин
Ај кога веќе закачуваме...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Па кога во државава не важат законите за политичарите од владеачката партија и нивните приврзаници како Латас не гледам зошто граѓаните да плаќаат данок/сметки и сл

Треба граѓанска непослушност од сите па нек си ебат матер после
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Па кога во државава не важат законите за политичарите од владеачката партија и нивните приврзаници како Латас не гледам зошто граѓаните да плаќаат данок/сметки и сл

Треба граѓанска непослушност од сите па нек си ебат матер после
Ма така е ништо не плаќаме они ке не заебаваат со дигитал...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ерес е тоа дечко, гореле луѓе на клада за вакво прашање.
Ете го, одма се гледа нивото, овој Вест БЕ е бот од низок ранг, едноличен спамер со сликички, ама ти си друга категорија.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ете го, одма се гледа нивото, овој Вест БЕ е бот од низок ранг, едноличен спамер со сликички, ама ти си друга категорија.
Па вас мора да ви се црта со зборови тешко ви влегува у ќушпата...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Ете го, одма се гледа нивото, овој Вест БЕ е бот од низок ранг, едноличен спамер со сликички, ама ти си друга категорија.
Кажи а? Мораш да признаеш дека се трудам, ама колку да се трудам тоа монти пајтонското што го имате вие во вашите настапи неможам да го доловам. Тоа е природна дарба.
Па кога во државава не важат законите за политичарите од владеачката партија и нивните приврзаници како Латас не гледам зошто граѓаните да плаќаат данок/сметки и сл

Треба граѓанска непослушност од сите па нек си ебат матер после
Тоа е тој момент... Само незнам како тоа ќе го сватат од ЕУ, ЕВН е австриска компанија....
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom