Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
i povtorno zabega so tvoite predzamisli
imas dokaz deka sum prekjutuval kriminalite na dpmne?
vprocem imas li dokaz za nesto osven tvoite predzamisli?
Не викам дека си ги преќутувал.
Јас само ти потенцирам на тоа со кого сега се согласуваш и во кој правец ја тераш дискусијата.
Прорежимските сајтови до пред некој ден немаа лош збор напишано за дуи. Сега откако им сврте дуи грб се во офанзива и случајно и тебе тоа те интересира.
Тоа е многу сомнително и симптоматично. Јас си пишав како ми изгледа.
За тоа дека е поштеден дуи и дека е белата мечка во целава ситуација е апсолвирано поодамна, ама дали е тоа клучот во ситуацијава.
На крајот на краиштата, СЈО нема излезено со конечна цифра случаи, па да кажеш "е ова е конечно, дуи го нема нигде". А да се повикуваш на ефтов, фиоки, курир...тоа е тенденциозно, има сосема друга позадина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Го допревте дното? :)
Znam na sto aludiras ama pravi razlika, toa e kirilicen font, a ne makedonski pravopisen skript kako sto go postirav gore. :))))) Kirilicata se koristi i vo Srbija, Rusija, Bugarija itn. Za ona malo j deka se pisuva so tocka gore, znaes kolku kecovi letaa kaj mene vo klas vo sredno kaj tie sto ne ja pisuvaa taka? Ama jbg, izglea na Ile i ostanati tato im zavrsil skolo :)
btw znam deka e sitnicarenje ama e zasluzeno sitnicarenje vo ovoj slucaj zatoa sto primarnata griza na bagrava gore mesecov kako sto velat im e zacuvuvanje na makedonskiot jazik. Makedonskiot jazik ne se zacuvuva taka.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Не викам дека си ги преќутувал.
Јас само ти потенцирам на тоа со кого сега се согласуваш и во кој правец ја тераш дискусијата.
Прорежимските сајтови до пред некој ден немаа лош збор напишано за дуи. Сега откако им сврте дуи грб се во офанзива и случајно и тебе тоа те интересира.
Тоа е многу сомнително и симптоматично. Јас си пишав како ми изгледа.
За тоа дека е поштеден дуи и дека е белата мечка во целава ситуација е апсолвирано поодамна, ама дали е тоа клучот во ситуацијава.
На крајот на краиштата, СЈО нема излезено со конечна цифра случаи, па да кажеш "е ова е конечно, дуи го нема нигде". А да се повикуваш на ефтов, фиоки, курир...тоа е тенденциозно, има сосема друга позадина.
sto e podobro? da se razjadat site kopilinja i konecno da doznaeme site prekjuteni gomnenici za site
ili da ignorirame vesti samo poso do vcera prekjutuvale
kako vikaat? dvajca se karaat, tretiot koristi
taka bese sdsm i dpomne se karaa, dui koristese
zaso da ne se zakaraat sdsm,dui i dpmne, pa narodot da vidi nesto korist. da gi doznae site gomnenici
ama nekako za dui gomnenicite se gubat vo prevodot a?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
sto e podobro? da se razjadat site kopilinja i konecno da doznaeme site prekjuteni gomnenici za site
ili da ignorirame vesti samo poso do vcera prekjutuvale
kako vikaat? dvajca se karaat, tretiot koristi
taka bese sdsm i dpomne se karaa, dui koristese
zaso da ne se zakaraat sdsm,dui i dpmne, pa narodot da vidi nesto korist. da gi doznae site gomnenici
ama nekako za dui gomnenicite se gubat vo prevodot a?
Ако се видат гомнениците на дуи, тек тогаш нема влада....

Туку има некој некакво инфо за бомбите од Смилковци ?!?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
sto e podobro? da se razjadat site kopilinja i konecno da doznaeme site prekjuteni gomnenici za site
ili da ignorirame vesti samo poso do vcera prekjutuvale
kako vikaat? dvajca se karaat, tretiot koristi
taka bese sdsm i dpomne se karaa, dui koristese
zaso da ne se zakaraat sdsm,dui i dpmne, pa narodot da vidi nesto korist. da gi doznae site gomnenici
ama nekako za dui gomnenicite se gubat vo prevodot a?
Секој да одговара правно, а не политички - тоа е нешто што најмногу би ми одговарало, ама тоа во моментов е нереално и нерационално, а сум пишувал и зошто е така.
Инаку секој, секој мора да одговара, па дури и наши блиски како @concrete тиквата што мисли дека ќе си го спаси газот со лаење по форум.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Znam na sto aludiras ama pravi razlika, toa e kirilicen font, a ne makedonski pravopisen skript kako sto go postirav gore. :))))) Kirilicata se koristi i vo Srbija, Rusija, Bugarija itn. Za ona malo j deka se pisuva so tocka gore, znaes kolku kecovi letaa kaj mene vo klas vo sredno kaj tie sto ne ja pisuvaa taka? Ama jbg, izglea na Ile i ostanati tato im zavrsil skolo :)
btw znam deka e sitnicarenje ama e zasluzeno sitnicarenje vo ovoj slucaj zatoa sto primarnata griza na bagrava gore mesecov kako sto velat im e zacuvuvanje na makedonskiot jazik. Makedonskiot jazik ne se zacuvuva taka.
Аха.
Значи малото "ј" не го пишуваат со точка.
Ајде да направиме федерализација.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
10 години во еу и стигнаа со плата до 4-500€?Врв!
Човек на кој државата му е на апарати за реанимација со африкански стандард исмејава каква таква држава членка на ЕУ. Врв!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Човек на кој државата му е на апарати за реанимација со африкански стандард исмејава каква таква држава членка на ЕУ. Врв!
Како се осмелува !!!1!!!???!!?!?!?!///!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.529
Поени од реакции
36.486
Човек на кој државата му е на апарати за реанимација со африкански стандард исмејава каква таква држава членка на ЕУ. Врв!
Не ни живее во Македонија туку во Западна Европа. Затоа си се иамејава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Не ни живее во Македонија туку во Западна Европа. Затоа си се иамејава.
Чудо како не ја избрал Бугарија за да живее таму... Уствари чудо како сите оние Македонци што вадат Бугарски пасоши не ја изберат Бугарија да живеат таму .... Нели ЕУ, живот, стандард.[DOUBLEPOST=1491259445][/DOUBLEPOST]
Како се осмелува !!!1!!!???!!?!?!?!///!
Четвртиот карактер од интерпункцијата ти е 1 и претпоследните 3 ти е се коса црта, така се чува македонскиот јазик?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom