Најекономично греење (затоплување)

Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Dobar si dobaaaar :)))
Зошто бе така иронично? Со таа цена и таа гаранција дефинитивно се бест бај. Тури им пепел на подржувачиве тука ама не е само да се руга.
Ако е понудава вистинска тогаш е фантастично.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Зошто бе така иронично? Со таа цена и таа гаранција дефинитивно се бест бај. Тури им пепел на подржувачиве тука ама не е само да се руга.
Ако е понудава вистинска тогаш е фантастично.
Tocno. Ne e samo da se ruga. Treba da razbere covek nesto, za da go komentira


.....ceni namaleni na XXX I XXX I 10 God garancija na site Inverteri kolku sto razbrav od slikite.

Pojasno e?
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Он/Оф се комплетно ирелевантни зошто сигурно никој што се згнал да се информира по форумиве нема да се одлучи за оноф клима. И онака се забранети за продажба во ЕУ веќе неколку години.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Tocno. Ne e samo da se ruga. Treba da razbere covek nesto, za da go komentira


.....ceni namaleni na XXX I XXX I 10 God garancija na site Inverteri kolku sto razbrav od slikite.

Pojasno e?
Па не е. Гаранцијата е топ, 10 години да си покриен. Е сега дали е безусловна или мора со оние годишни сервиси.

Sent from my EVA using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Па не е. Гаранцијата е топ, 10 години да си покриен. Е сега дали е безусловна или мора со оние годишни сервиси.

Sent from my EVA using Tapatalk
Ako pocnam da ti objasnuvam kako na malo dete, ke mislis deka sum sarkasticen, ama ne gledam poinaku kako mozes da me razberes
Doticniot clen ne razbral za informacijata od slikite, evidentno e od prethodnite negovi komentari i na negovite istomislenici deka se dileri ili vraboteni vo GREE, i zatoa skokaat kako da si im ja vregal familijata,a se pravat objektivni i nezavisni!
Uste da objasnuvam?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Да крадиш струја како ѓупците !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
Garanciju od 10 godina daje i Lg klime na kompresor .
http://www.lg.com/rs/klima-uredaji/promocija-10-godina-garancije
Samo sto sitnim slovima pise da garancija ne pokriva kvar kompresora koji je nastupio zbog HABANJA.Svaki motor koji radi , dolazi do habanja i istrosenosti takvog motora.Pise to na kraju teksta o LG garanciji.Naravno da ste uslovljeni i redovnim servisima.
Zato i kod Gree je potrebno procitati i sitna slova i uslove garancije , veoma pazljivo.Napisu oni i zemljotrese,poplave,nezgode ali pise i HABANJE.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
So golemi ili sitni bukvi bitno se 10godini totalno pokrien ured(bez sitnih slova), sto garantira sigurnost vo narednitre 10godini za dadenite pari za uredot.
Za sporedba "Japanci" davaat mizerni 2 godini za mnogu poskapo plateni klimi voedno reklamirani kako "pokvalitetni"??.
Pa kade e kvalitetot i sigurnosta ako ne vo garancijata??
Se iznaslusavme muabeti za navodno pokvalitetna elektronika koja kiksna na prvata zima so minusi pod -15, muabeti za japanska tehnologija spakuvana vo MadeIn P.R.C uredi i mnogu pokvalitetna kontrola na kvalitet koja na krajot dava garancija tapa :)
Zemjotres i poplava spomna....pa koja garancija pokriva zemjotres, poplava i slicno manipulantu jedan.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Ај не се кошкајте аман.

Дај озбилно. 10 години гаранција без сервиси ли е?
 
N

nikola2004mkd

Гостин
Ја видов сервисната подршка од Gree на дело. Назад на темава имав пишано патешествија за Hansol, а и Goran0505 мислам дека потврди дека и тој имал проблеми со остварување на гаранцијата, и со истото однесување, криење од клиентите, кога требало да се сервисира.
Ако сакаат и 100 години гаранција нека даваат, рачунајте како да ја немате.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
211
Поени од реакции
761
Pocituvani,
Bi sakale da Vi se zablagodarime na doverieto pri izborot na klimatizerite GREE.
Od denes na site monosplit GREE klimatizeri garancijata ke iznesuva 10 godini.
Zadolzitelen e servis sekoja godina, sto e uslov za validnosta na istata.
GREE 10 Godini Garancija.png

Vo nareniot period ocekuvajte, kako i sekogas, prijatni iznenaduvanja od GREE.

So pocit,
Greemak Group
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
18 август 2015
Мислења
212
Поени од реакции
417
Pocituvani,
Bi sakale da Vi se zablagodarime na doverieto pri izborot na klimatizerite GREE.
Od denes na site monosplit GREE klimatizeri garancijata ke iznesuva 10 godini.
Zadolzitelen e servis sekoja godina, sto e uslov za validnosta na istata.
Прегледај го приврзокот 167779

Vo nareniot period ocekuvajte, kako i sekogas, prijatni iznenaduvanja od GREE.

So pocit,
Greemak Group
Мислам дека треба малку да ја образложите таквата гаранција. Велат „ ѓаволот “ се крие во деталите. Дали таа се однесува на целиот уред или пак на некој дел од уредот ( мотор, електроника и сл. ) ????
Колку ќе чини годишниот задолжителен сервис???
Што ќе опфаќа тој ???
Дали таква гаранција се однесува на купувачите од Скопје или на цела Р.М. ( да не барате после патни трошоци за другите градови во Р.М. ???)
Сето тоа е важно, а давањето гаранција од ракав, а после никаде да ве нема- криење, нејавување, зафатеност, ти реков ми рече и сл., како што свое искуство сподели еден од учесниците на форумов. Што мислите уште ли има овци за стрижење ???
Ајде бујрум, Ве читаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom