Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
M

mar30

Гостин
А кој фактор е па Вајгл, па него да му веруваме?!
http://a1on.mk/archives/719284
„Најкарактеристична е сепак изјавата која што ни ја даде Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, дека ќе инсистира до крај, дека не му се оди во затвор. Доколку тој е мотивот на сето ова, тогаш тоа значи дека уште долго нема да има компромиси“ навел Вајгл.

Груевски колку ми текнуе на монолог у канал5 драматизираше слободно нека го апселе у затвор нека го ставаат ке се жртвуел он за Македонија,сега ова некако ми е чудно.
Некој лаже,кога веке Груевски не ја демантира оваа изјава на Вајгл ондак треба барем курир,вечер или сител да ни објасни на сите кој не лаже Вајгл или Груевски
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Готово почнаа со поостра реторика како што и треба, овој фикусот што не го дава мандатот кој знае под какви седативи е во моментов
Вајгл му го даде меѓу рогови :icon_mrgr:
Парче го направи брат, парче.
Сигурно Иванов сега е на диазепами.
А кој фактор е па Вајгл, па него да му веруваме?!
Па ти знаеш ли кој е Вајгл бе?!?!?
Он е полу-бог, ти па кој си?
 
A

Avenger99

Гостин
Па тоа викам кој курац е он? Бејта лаже, Арифи лаже, Османи лаже, Заев лаже, цело СДСМ лаже, зошо и Вајгл да не лаже?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Да де, се немате врска а на крај ќе биде "слобода за медиумите".
Пфф, тоа е ваша фраза, за каква слобода на медиумите ми говориш?
Во ЕУ да не се слободни?

Ако мислиш дека може паралела да направиш меѓу Кочан и Велија, гадно си се заебал.
На Велија во едната соба му седеа монтажерите за вести, а во другата се штанцаа канцерогени смоки и чипсови.
Додека пак Кочан, барем ги плаќаше работниците солидно.
Не само во Трансмет, туку и во Нова. Прашај некој, па макар и од опозициските медиуми, колку зимале плата пред, а колку кога се отвори телевизијата.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Пфф, тоа е ваша фраза, за каква слобода на медиумите ми говориш?
Во ЕУ да не се слободни?
Да, пред неколку години "Јас не сум А1, јас плаќам данок", а сега ќе релативизираме дека за гаќите било ќе се смееме :LOL:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Да, пред неколку години "Јас не сум А1, јас плаќам данок", а сега ќе релативизираме дека за гаќите било ќе се смееме :LOL:
За гаќите вие си го спопикавте самите.
Сите чекаа одговор да видат каде исчезнале 40 милијарди евра, а наместо тоа, излезе бомбастичното злодело со гаќите од 500е.
Што да ви правам кога сте глупи...

Со такви ко вас, Грујо доживотно ќе владее...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Пред камери вели се согласувал да го малтретираат и уапсат само да не ја чепкаат Македонија, позади камери ќе одел до крај, не му се одело во затвор!

Дај нека го однесат човеков кај таа гатачката нека му објасни дека веќе никој него не го прашува дали некаде му се оди или не.[DOUBLEPOST=1490399145][/DOUBLEPOST]
Со такви ко вас, Грујо доживотно ќе владее...
:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Али..
Влада уште нема .
А дилери се апсат на ангро викаат за идентификација го користеле фејсбук профилот на црпко.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
L

Löwe

Гостин
За гаќите вие си го спопикавте самите.
Сите чекаа одговор да видат каде исчезнале 40 милијарди евра, а наместо тоа, излезе бомбастичното злодело со гаќите од 500е.
Што да ви правам кога сте глупи...

Со такви ко вас, Грујо доживотно ќе владее...
Moре деген еден, море дрво едно точак тркало сајла како ли уште да те(ВЕ) наречам сите што трубите од милјарди стасавме до 500 евра. Ова со гаќите не е дека од милјарди се стигнало до 500 евра туку е објавено за да се направи една аналогија кај простата народна маса која што неможе да перцепира неможе да замисли како изгледаат 17 милиони евра криминал, па вака е полесно. Сите можат да замислат колку се 500евра и да ги перцепираат и да си направат аналогија со нивните гаќи купени од 3 за 100ка и 500те евра гаќи од Ивончето, 500 евра кои ЕДЕН ПРОСЕЧЕН ВМРОВСКИ ТВРДОКОРЕН РАБОТНИК ГИ ЗАРАБОТУВА ЗА 2.5 МЕСЕЦИ во СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИОНИ ФАБРИКИ.
Ама сепак за ваквите лоботомирани како тебе џабе му е. Чисто обично прашање, која е најскапата цифра за гаќи што ти си ја платил за тепих за дома? Колку скап рачен саат носиш?
Од четирите објавени случаи вкупно со ЗАТАЈУВАЊЕТО на данок буџетот е оштетен за речиси МИЛИОН евра. Затоа М.Ж транспорт А.Д протестираа, оти немаше пари во буџететот и плата немаа земено 3 месеци.
Во некои држави, затајувањето на данок се казнува со смртна казна, некаде со доживотен затвор, само кај нас од тоа се прават скечови. Па и онај ретардираниот дембел Јанко што ја навратил тангата на глава како животно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom