Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Што нап дадоа жили ке им попукаат а излезот е толку лесен. Зајко се појавува на тв и дава изјава осудувам и отфрлам секаква платформа пошто за оние без мозок не постои...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
P

psychostasia

Гостин
Што нап дадоа жили ке им попукаат а излезот е толку лесен. Зајко се појавува на тв и дава изјава осудувам и отфрлам секаква платформа пошто за оние без мозок не постои...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Платформата ја прифаќаш или осудуваш?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Насмејте се соросоиди ве има на Руска тв.. и онаа туфекакобеше што си купи пратеничко место..

https://youtu.be/7HfQdadXjSA

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што нап дадоа жили ке им попукаат а излезот е толку лесен. Зајко се појавува на тв и дава изјава осудувам и отфрлам секаква платформа пошто за оние без мозок не постои...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Каков излез? Нема излез, сега има само влез во државните институции и чистење на гомната и криминалите од секое министерство. Не знам за каков излез зборуваш. Зарем уште за платформата? Ах, морам да те разочарам, готова е таа приказна.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Каков излез? Нема излез, сега има само влез во државните институции и чистење на гомната и криминалите од секое министерство. Не знам за каков излез зборуваш. Зарем уште за платформата? Ах, морам да те разочарам, готова е таа приказна.
Па најави Зајо влада на 24 Март де подсети ме кој датум е денес?
А само му треба 1 минута и изјава отфрлам и осудувам секаква платформа....


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Многу посуштински и позначајно е ова да го расчисти СЈО околу калаштурата Ивона, а не прикривање данок за 500 евра гаќи!

Нова ТВаприл 23, 2015-2:21 pm
Иванов: Талевска примила милион евра за „Визaрис“

http://novatv.mk/ivanov-talevska-primila-milion-evra-za-vizaris/

Вакви испади се познати уште од времето на СДСМ, кога Ивонче и Латас како докажани ороспии беа облечени во синиот дрес... ама кратка меморија имате... еве еден текст од времето на СВАРОВСКИ ЗДРАВСТВОТО апропо денешеното СВАРОВСКИ СУДСТВО!


ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО
Димов купувал скап накит за Рада, Илинка и за Мери


ВМРО-ДПМНЕ бара министерот за здравство Владо Димов да поднесе оставка или да биде разрешен од премиерот Владо Бучковски поради тоа што со фактура на Министерството за здравство купил накит во вредност од 55 илјади денари. "Накитот-Сваровски бил новогодишен подарок за вицепремиерката Радмила Шеќеринска, за министерките за надворешни работи и за правда Илинка Митрева и Мери Младеновска Ѓорѓиевска, како и за неговите соработнички во Министерството за здравство. Во здравството состојбата е катастрофална, а тој со народни пари купува скапи подароци. Тоа е немање усул и безобразие", рече Влатко Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на вчерашната прес-конференција.

Ѓорчев потенцираше дека можеби оваа сума не била многу голема за Буџетот, но дека тоа се пари од даночни обврзници што се трошат во време кога здравството е во колапс. (Г.Т.)

http://star.vest.com.mk/default.asp?id=110229&idg=6&idb=1662&rubrika=Makedonija
Година: 5 Број:1452 Петок 4/29/2005

ВЕЛИГДЕНСКА ИЗЛОЖБА ВО СТРУМИЦА
Градоначалникот Заев даде 100 евра за јајце

Секторот за ликовна и галериска дејност при Центарот за култура "Антон Панов" во Струмица организираше изложба на велигденски јајца изработени од дрво со повеЌе орнаменти, прва од таков вид во регионот. Беа презентирани 33 експонати од 20-тина ликовни творци од Струмица и Скопје кои за неколку часа беа продадени. Цените на велигденските јајца се движеа од 2 до 10 илјади денари. Најмногу купи стопанственикот Душко Ников, кој од изложбата замина со три експонати, а велигденско јајце купи и градоначалникот на Струмица Зоран Заев за кое плати 6 илјади денари. Дел од парите од изложбата, која во иднина ќе биде традиционална, ќе бидат наменети за развој на младите ликовни уметници од Струмица.

http://star.vest.com.mk/default.asp?id=96276&idg=5&idb=1452&rubrika=Makedonija

Повторно испаѓам адвокат на криминалната врхушка на ДПМНЕ, ама мислам дека преголеми ви се очекувањата дека некој ќе лежи... во најлоша варијанта ќе ја дувни во странство како министерот Димов, тоа е практика за големите риби кај нас! Причина за тоа е криминогениот карактер на просечното македонче... ништо повеќе, ништо помалку!


И пред да почните да паламудите дека бранам криминалци чукнете си ги тоа главите и размислете два пати дека ИГРАЧИТЕ СЕ ИСТИ - УЛОГИТЕ СЕ ПРОМЕНЕТИ!

текстот подолу најдобро сведочи ова... сами заклучете!


18.05.2008, 18:58
Заев: Ние ќе градиме производни капацитети, а не затвори


Иван Бојаџиски

ШТИП - „Никола Груевски кажа дека ќе ги проширувал постојните и ќе градел нови затвори. Кого сака да уплаши со ваквите затворски концепти? За разлика од него, нашата коалиција има програма за изградба на нови производствени капацитети со кои бројот на невработените ќе го намали за 100.000 лица“, истакна Зоран Заев, носител на изборната листа во Четвртата изборна единица., на предизборниот митинг на „Сонце -коалиција за Европа“, на преполнетиот плоштад во Радовиш.

Тој вети вистински субвенции за земјоделците, а не политичко-предизборна манипулација. „Во најземјоделската општина - струмичката, земјоделците велат дека сами ќе платат, само никогаш повеќе да не го гледаат Груевски и да не ги слушаат неговите лаги“, нагласи Заев.

Меѓу другите ветувања на „Сонце“, доколку дојдат на власт, се закон за слободен увоз на возила стари до десет години за да ги снема автомобилите со бугарски регистарски таблички од нашите улици. Потоа, изградба на модерни патишта во должина од 400 километри во источна Македонија за што ќе бидат инвестирани 750 милиони евра.

„Во Радовиш нема да го донесеме глумецот Марк Гуд за да го спасува стопанството, да нудиме мед и млеко, како што го направи тоа ВМРО-ДПМНЕ. Партијата на Груевски во градот во кој ’Бучим‘ беше симбол на просперитетот ги уништи стожерните претпријатија, рудникот, потоа ’Јака табак‘, ’Јака 80‘ и ’Екортекс‘. Кога дојдовме на власт, донесовме сериозен стратегиски инвеститор, па сега ’Бучим‘ работи, а 500 радовишани имаат по 500 долари плата. Радовиш годишно добива од концесии по 240.000 долари, а една шајка не е закована откако за градоначалник стана човек од партијата на Груевски“, рече Владо Бучковски. (И.Б.)

http://www.utrinski.mk/?ItemID=FA34AA51CB944D4BA85695E657E38754
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Не не фала, барем се контролирам, што човек неможе да рече и за тебе кога ке влезеш во филм. Посебно со пораките :ROFLMAO:

Ако сакаш да постирам уште некоја каде вака доаѓа до израз твоето високо интелектуално ниво и способност за изразување и дискусија.
А да имаш поздрав од некој , мислам веќе дека ти текнува од кој ;).
П.с ако плачиш по админите да ја тргнат, во истиот момент ке бидам известен и дури тогаш весело ке биди :sneaky:
Можат да ја тргнат само ако притиснеш пријави, ама и тогаш мислам дека нема да се замарат многу.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дури и гаќите им се крадени.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Не не фала, барем се контролирам, што човек неможе да рече и за тебе кога ке влезеш во филм. Посебно со пораките :ROFLMAO:

Ако сакаш да постирам уште некоја каде вака доаѓа до израз твоето високо интелектуално ниво и способност за изразување и дискусија.
А да имаш поздрав од некој , мислам веќе дека ти текнува од кој ;).
П.с ако плачиш по админите да ја тргнат, во истиот момент ке бидам известен и дури тогаш весело ке биди :sneaky:
Може целиот контекст да го стаиш бе расипано чоече? На кого и кога е пратена и зошто е пратена? А? Да го стаиш постот со „мајка ти“ и „куртон :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.268
Поени од реакции
22.024
Може целиот контекст да го стаиш бе расипано чоече? На кого и кога е пратена и зошто е пратена? А?
Насловот на пораката и текстот се сосем доволни и ја доловуваат суштината на кое ниво на психички развој си. Ти не мислиш така ? Едно време се колнеше дека сум те помешал со некој?
Не ќе да те имам изгледа.
Ако треба сега да набројувам на кого се му имаш праќано вакви и слични пораки ке треба нова тема да отвориме, а зошто си ги праќал , што те натерало најдобро би можел да одговори твојот психијатар. Ти не си кадарен да одговараш за твоите постапки како и секое лице се пречки во развојот.
Или можи подобро би било една анкета да направиме со прашање дали имате или не добиено порака од Алма :)[DOUBLEPOST=1490364006][/DOUBLEPOST]
Можат да ја тргнат само ако притиснеш пријави, ама и тогаш мислам дека нема да се замарат многу.
Сега како по обичај ке почни да им плачи да ја тргнат . Си ја знај тој процедурата.
Арно ама .....:sneaky:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Насловот на пораката и текстот се сосем доволни и ја доловуваат суштината на кое ниво на психички развој си. Ти не мислиш така ? Едно време се колнеше дека сум те помешал со некој?
Не ќе да те имам изгледа.
Ако треба сега да набројувам на кого се му имаш праќано вакви и слични пораки ке треба нова тема да отвориме, а зошто си ги праќал , што те натерало најдобро би можел да одговори твојот психијатар. Ти не си кадарен да одговараш за твоите постапки како и секое лице се пречки во развојот.
Или можи подобро би било една анкета да направиме со прашање дали имате или не добиено порака од Алма :)
Прво не ми го крати името, маде, ок?
Второ тебе не сум ти пратил никаква порака, не ми го поти веќе, досаден си.
Иди мавни чакија на анкетава дур ти стои, коа ќе ти ја тргнат ќе треба да лижеш пак за нова конструкција.
Најди го постот у кој тој плачкото ме навредува и стави се' комплет, а не вака пе***ски, у грујо-стил.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Колку години има овој?
12?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.268
Поени од реакции
22.024
Прво не ми го крати името, маде, ок?
Второ тебе не сум ти пратил никаква порака, не ми го поти веќе, досаден си.
Иди мавни чакија на анкетава дур ти стои, коа ќе ти ја тргнат ќе треба да лижеш пак за нова конструкција.
Најди го постот у кој тој плачкото ме навредува и стави се' комплет, а не вака пе***ски, у грујо-стил.
Не ти го кратам, тоа е нагалено од Алмеида., башка и така некако поубаво изгледа.
Јас никогаш немам речено дека мене ми имаш пратено. Уште то ќе ти фалеше. Зборот беше дека наводно сум те помешал со некој , дека ти на никој му немаш праќано пораки посебно не вакви, дека не измислуваш, не вртиш муабети или со други збориви дека не се губиш. Ова ти е колку да те постестам и тебе и другите дека ти избега тебе чавката со се конец и тоа оддамна, само ете немало кој да ти кажи.
Ако немаше забележано животот не е фер, така да најди си го сам постот :kuracc:
Додуша ако си паметен барем малце од малце ке си поќутиш и ќе одмориш малце со надеж дека ке ми се смачиш или ке подзаборавам, оти и сам си свесен дека има уште многу од каде што дојдоја овие и тоа од повеќе извори. Можам да бирам, да сечам, да лепам . Па ти после правдај се дека не си оштетен :).
А шо фино те замолив, онака другарски да земиш воздух малце, ти не па не, не па не.[DOUBLEPOST=1490364893][/DOUBLEPOST]
Колку години има овој?
12?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Зависи за што прашуваш? За физички или ментален развој ?
А замисли во потпис да ја ставам :sneaky:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom