Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Pa toa ti e isto sr..nje samo so razlicno pakuvanje. Zatoa sme nie vo vakva situacija, sekoj si slusa toa sto mu lezi na useto.
Јеби га, не сме сите масони и илуминати како тебе да добиваме премиум информации од непознати извори.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Замислете ги Фринџов, Волкот, уставникот и остала вмровска багра се собрале и си кажуваат "смешки"...Универзумот има да се самоуништи.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Ти држи ми се на Латас, кога веќе не можеш на Ивона.
Pa jas neli imav premium informacii od nepoznati izvori, od kade sea latas, ili tolku ti drzi memorijata. Ne e za maana, cel den si ovde, pokazuvas znaci na zamor. Zalce.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
За друго мислев да му се држиш на Латас. Да му се фатиш, на зборот де...
Toa ti vikam de si se zbunil, izmoren si. Kaj i da e ke dojde vasiot partiski kolega Boki da te opusti, relaksira. Edna dlaboka masaza i ke mozes do sabajle da gi preraskazuvas vestite na gero.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Значи овој паторов сегде пуштил корења...

Институтот за општествени истражувањеа „Иво Пилар“ и Институтот за европски и глобализациски студии, оцени дека состојбата е полоша од тоа што се зборува во јавност, бидејќи покрај иселувањето загрижувачка е и стапката на морталитет.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
ЗАДАЧКА - WARNING : Само за тврдокорни ВМРОВЧИЊА..
(за да си ги раширите мозочните виуги малце, дека ви закржлавеа од турските серии и други разно разни психоделии изминативе 10 години)

Напрајте однос помеѓу цената на гаќите на Ивонче Милионче и цената на вашите најскапи гаќи.
Верувале или не, она што ќе го добиете ќе ве остави без збор... Бројката ќе ви каже колку пати сте посиромашни од курвештиите што ја зафати Македонија изминативе 10 години.
Споделете на 5 пријатели, доколку не споделите, ќе ве снајде црна магија, ќе дојде на власт Зоран Заев, ќе воведе двојазичност и ќе ве избркаат од работа.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
ЗАДАЧКА - WARNING : Само за тврдокорни ВМРОВЧИЊА..
(за да си ги раширите мозочните виуги малце, дека ви закржлавеа од турските серии и други разно разни психоделии изминативе 10 години)

Напрајте однос помеѓу цената на гаќите на Ивонче Милионче и цената на вашите најскапи гаќи.
Верувале или не, она што ќе го добиете ќе ве остави без збор... Бројката ќе ви каже колку пати сте посиромашни од курвештиите што ја зафати Македонија изминативе 10 години.
Споделете на 5 пријатели, доколку не споделите, ќе ве снајде несреќа, ќе дојде на власт Зоран Заев, ќе воведе двојазичност и ќе ве избркаат од работа.
Ја имам гаќи од 800 евра, а тврдокорни вмровчиња е оксиморон.
Нешто нервозни сте другари мои?
Се прашувам зошто ли Заев чека толку многу, до сега требаше да му го дадат мандатот...
Ивона имала гаќи од 500 евра, затоа мора да направиме федерализација и да го признаеме геноцидот.

 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.406
Поени од реакции
36.340
Ја имам гаќи од 800 евра, а тврдокорни вмровчиња е оксиморон.
Нешто нервозни сте другари мои?
Се прашувам зошто ли Заев чека толку многу, до сега требаше да му го дадат мандатот...
Ивона имала гаќи од 500 евра, затоа мора да направиме федерализација и да го признаеме геноцидот.

Знаеш за што беа трите предмети денес што ги отвори СЈО или ова намерно стратешки со муабетот за гаќите за да се изгуби поентата?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Еве го 24 Март од денес влада и почнува живот...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom