Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Хехе да не се Волков и детево кумановско неизживеано нема да се насмееме. Да не пукнете ме изнасмеавте. :pos::pos:
Конечно некој да се насмее.
Овие твоиве само ќенкаат.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Се извинувам, што сака да каже авторот на сликата ?
Порано интелектуалците и уметниците креирале карикатури за да опишат милиони работи во една слика и да искажат хумор.
Оваа карикатура креирана денес, дава лик на автор кој е под просекот во интелигенција и во која нема никаква поента туку залудно потрошено време.
Од вмровчиња очекуваш смисла за хумор?
Па праиме муабет за ликови на кои дома им лепат селотејп на штекерите за да не брцнат прсти внатре по грешка, а ти сакаш интелигентен хумор од нив.
Тоа ти е како да очекуваш од фичо да крене 200, невозможно е, иако јадните се трудат од петни жили, мене дури ми паѓа жал за нив, понекогаш сакам да им пратам по пп некоја доскочица да ја пишат и да се израдуваат малку.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Од вмровчиња очекуваш смисла за хумор?
Па праиме муабет за ликови на кои дома им лепат селотејп на штекерите за да не брцнат прсти внатре по грешка, а ти сакаш интелигентен хумор од нив.
Тоа ти е како да очекуваш од фичо да крене 200, невозможно е, иако јадните се трудат од петни жили, мене дури ми паѓа жал за нив, понекогаш сакам да им пратам по пп некоја доскочица да ја пишат и да се израдуваат малку.
Немој... Имај милост...
Се, само не доскочица...
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Сакаше да ве подсети де, што одма нервоза..
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ivo Kotevski

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Зошто мислам дека тој беше портпарол, а овие во обвинението зборат за заменик министер. Е сега прашањето дали е чавката или едно типче од дуи, што им ги вадеше лисиците на шверцери на кале, ама не се сеќавам на името.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Потпарол го викавме ние во јавноста, официјалниот назив му беше заменик министер за нешто, дали беше комуникации или нешто слично
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Интересни се со сликичкиве од деца со дедовци, све е ок тоа, али дајте денес од дронот на Нова да видиме колку патриоти излегле на улица за одбрана на Татковината ... или срам ве фаќа од поразителната бројка денес ?
Удрија all in за регрутирање на плакатолепачката раја од цела Македонија за да биде во Скопје кога дојде Хан, али од 450 000 гласачко тело догураа до 20к бројка на ден кога бараа 200 000 во Скопје да бидат присутни во буквално најкритичните моменти за Партијата, со 100 притисоци и уцени кои уште им палат кај одредени структури на луѓе.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Интересни се со сликичкиве од деца со дедовци, све е ок тоа, али дајте денес од дронот на Нова да видиме колку патриоти излегле на улица за одбрана на Татковината ... или срам ве фаќа од поразителната бројка денес ?
Удрија all in за регрутирање на плакатолепачката раја од цела Македонија за да биде во Скопје кога дојде Хан, али од 450 000 гласачко тело догураа до 20к бројка на ден кога бараа 200 000 во Скопје да бидат присутни во буквално најкритичните моменти за Партијата, со 100 притисоци и уцени кои уште им палат кај одредени структури на луѓе.
Еве овие од УМС се само 150,000:




Еве ти од дрон:

https://www.facebook.com/ilinden4/videos/604064656469350/
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Од вмровчиња очекуваш смисла за хумор?
Па праиме муабет за ликови на кои дома им лепат селотејп на штекерите за да не брцнат прсти внатре по грешка, а ти сакаш интелигентен хумор од нив.
Тоа ти е како да очекуваш од фичо да крене 200, невозможно е, иако јадните се трудат од петни жили, мене дури ми паѓа жал за нив, понекогаш сакам да им пратам по пп некоја доскочица да ја пишат и да се израдуваат малку.
ako na tebe ti lepele selotejp sega ima moderni
blob.png
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Зошто мислам дека тој беше портпарол, а овие во обвинението зборат за заменик министер. Е сега прашањето дали е чавката или едно типче од дуи, што им ги вадеше лисиците на шверцери на кале, ама не се сеќавам на името.
Тие не знаат што мислат бидејќи набавка беше од страна на комисија а не од еден човек....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Читам една отепана на фејсбук, пишала, класичен фотошоп бил постот на богдан контра режимот зашто до самиот пост стоела профилна што деновиве ја поставил на својот профил ...
оваа мисли дека ако најдеш пост од пред 3 години на фејсбук, до истиот ќе седи тогашната профилна.

е со такви си иаме работа. :facepalm:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Видовте ли Хан што му направи на Хорхе, а,а,а?
Е не ќе се заебаваме.


Патем, до каде сме со одбројувањето?
Уште колку дена до истекувањето на рокот што Заев му го постави на Иванов?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom