Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па зашто сеа има најголема смртност на новороденчиња а не во времето на СДСМ.
Променливи се бројките, ама на пример, читам... „Во 2004 година стапката на доенечка смртност изнесуваше 13.2, а 2015 стапката изнесува 8.5 промили..“
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.168
Поени од реакции
8.468
Памтам и на 103ка кога беше ама тоа беа други времиња, еден друг Јанко. Ова денес е класичен дебил, морон. Една емисија повикува на пребројување, друга вели дека не е човек што згазнал а мравка. Класичен идиот, стока која ми глуми револт. Па Жаре од Еден на Еден е по „природен“ во неговите досадни емисии него овој „настап“ вчера на мисиров. Жал ме фати што сфатив дека дома седат луѓе, семејства, го гледаат и се палат на неговиот лажен патриотизам и си велат „ајде утре излагаме, одиме и гриземе глави на предавниците“.
мене па ме чуди како сите вие што го ругате дебелиов и неговата публика повеќе го гледате и пратите од било кој друг, јас лично ниту го мразам ни ништо ама ова што го постиравте овде на форумов е нешто што прв пат го гледам од него, да не бевте вие овде не ќе знаев ни кој е.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Памтам и на 103ка кога беше ама тоа беа други времиња, еден друг Јанко. Ова денес е класичен дебил, морон. Една емисија повикува на пребројување, друга вели дека не е човек што згазнал а мравка. Класичен идиот, стока која ми глуми револт. Па Жаре од Еден на Еден е по „природен“ во неговите досадни емисии него овој „настап“ вчера на мисиров. Жал ме фати што сфатив дека дома седат луѓе, семејства, го гледаат и се палат на неговиот лажен патриотизам и си велат „ајде утре излагаме, одиме и гриземе глави на предавниците“.
Концептот со читање новини и коментирање тој го повлече од 103-ка. И јас тогаш имав друго мислење за него. 103-ка е дел од МРТВ, а тој во времето на БЦ отворено го пцуеше и него и сите политичари во државава. Таа гутенбергова галаксија беше многу млака, иако идеше на една телевизија во сопственост на еден тип од дпне што почина (ако добро се сеќавам) - после стана прасево ваква к**ождерка, ваква политчка опајдара. Еден куп такви ко него успеаа да ги купат талибанциве, што кажува дека и тогаш ништо не вределе. На крај краева пола од вампирине у МАНУ се такви токмаци, не па некој уличар ко овој.

И баш ми е мило што е ваков, по тоа се гледа во колку длабоки го**а се и тој и спонзорите негови.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
До 2007 беше лошо сега е неподносливо.
И покрај силните опреми што се набавуваа?[DOUBLEPOST=1490086039][/DOUBLEPOST]..во Македонија има 35 ГРАДОВИ..

Па, има места кои не се водеа во градови.. М. Каменица, Дојран (2), Богданци, Д. Капија, Пехчево..
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Јанко не земал плата и бил патриот. :pos::pos:
Треба вака секоја емисија да му се јавува по еден за да си го покаже неговото вистинско сељачко лице. Не дека не го знаеме ама да го видат сите. Јаде лајна за излегување на улици па дури палка стаил на масата :pos::vozbud: а тој сиротиот куферот си го спакувал уште од декември.
 
W

wicked_1

Гостин
И покрај силните опреми што се набавуваа?
Никакви силни опреми нема хорхе, квалитетниот кадар е преполовен, затворени се еден куп оделенија низ клиниките сведени на најосновното, има огромен недостаток на апаратура и материјали итн итн. Посебно источна Македонија е пустелија невидена, ужас.

Секој со минимална мозочна активност може да го види ова.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.186
Поени од реакции
21.875
@мкд владе Слободно пријавувај ги моите постови. Од мене немаш примено порака, ниту планирам со тебе да испраам криви дрини. Да бидам искрен, да не е форумов, ти не би имал прилика да дојдеш до мене и мои ставови и тоа треба да го цениш. Има тука луѓе што ти се обраќаат со "МАДЕ" и потполно ги разбирам. Јас не ти пишувам така, ама пак ми враќаш со "Лажиш, психопат, лечи се...". Ти не извади некаков податок да ми контрираш или да ме побиеш, туку ко селска тетка некоја со клетви и навреди.

Кој следен потег човече, не се пали. Еве сендвич ќе лапаш денеска, сончево е, ќе ја видиш метрополава, гипсовите скопски, може ќе треба пак да кампирате и да ни го умирисуете градов и да не се вози од вас, може ќе ти текне за некоја нова анкета, спин или нешто што може да постигне мозок со толкава кубикажа.
Јас да ти пријавувам постови? Очигледно погрешно си ме разбал, не сум јас Ти. Не пријавувам јас постови, не се заканувам по приватни пораки, не ширам дезинформации и муабети од типот рекла казала за други членови без да можам тоа да го поткрепам со опиплив доказ тоа мое тврдење за некој како во случајот за тебе.
И фала му на форумот што ми овозможи прилика да дојдам до тебе и твоите ценети ставови, инаку ке требаше да тркнам до најблиската психијатриска установа или до некој образовен центар за деца со посебни потреби за да можам да ги слушнам и прочитам таквите ставови. Ептен сум му благодарен за тоа, ме спаси од трошок физички да морам да ги посетувам тие места кога вака виртуелно можам да те следам.
Сеуште тврдиш дека сум те помешал со некој друг?
Ај речи да, те молам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Избор на еден специјален адвокат за целата лоповска скупина - Никола Додевски.
Многу интересна анализа на 360 степени.

 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@мкд владе Ти кажав што имав за кажување, бркај работа!
 
S

silmarillion

Гостин
Хорхе изглеа државнички го одјебал Хан :) Еее Хан Хан до кое дереџе дојде Хорхе да те вози како сака :) Ама па јебига, кога лапаше од казината ок ти беше да преќутуеш 10 години пиздарии пред нос што ти се дешаваа со пари од твоите даночни обврзници, е сеа трпи си.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.743
Со каква фантазија се надарени некои ликови на форумов,Стивен Кинг може вода да им носи :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јанко не земал плата и бил патриот. :pos::pos:
Треба вака секоја емисија да му се јавува по еден за да си го покаже неговото вистинско сељачко лице. Не дека не го знаеме ама да го видат сите. Јаде лајна за излегување на улици па дури палка стаил на масата :pos::vozbud: а тој сиротиот куферот си го спакувал уште од декември.
Не ми е јасно од каде знаеш приватни работи на човеков? Не е од село дојден, скопјанец е, а како знаеш дека куфер спакувал? Ти кажал ли некој?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Никакви силни опреми нема хорхе, квалитетниот кадар е преполовен, затворени се еден куп оделенија низ клиниките сведени на најосновното, има огромен недостаток на апаратура и материјали итн итн. Посебно источна Македонија е пустелија невидена, ужас.
Секој со минимална мозочна активност може да го види ова.
Како прво, да те прашам: Дали на сите вас кои сте симпатизери на СДСМ (и слично) ве инструираат да настапувате со навреди? Јас не сум хорхе и така „мангупски“ не сакам да ми се обраќаш, требало од мал да те воспитаат дека на луѓето со учивост треба да им се обраќаш, особено кон оние кои исто така тебе ти се обраќаат. Или за мозочни активности. Сите гледаме дека се набавуваа(т) доста опреми за болниците во Р. Македонија, ти сега велиш „никакви силни опреми“. Јас не реков дека се купи и опреми секоја амбуланта во РМ. Ниту пак бранам одредена гарнитура. Само дискутирам, учестувам со работи кои може да придонесат во разговорот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom