Ракометни трансфери

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Угалде ке му е главна конкуренција али тука ке е најверојатно и Кентин Мае. Зависно од тоа за која позиција би го планирал Врањеш. Ако го планира за крило во секој момент би го ставил пред Манасков.
Мае ќе игра центар сигурно, немаат играч таму. Палмарсон у Барса нели ќе иде.

Ќе имаат многу јак тим Веспрем следната сезона. Бековска линија Акамбре-Мае-Тонесен од новите играчи плус тука се Џамали кој им се враќа, и искусните Илиќ-Наѓ и Лекаи.
Пикери имаат добри, крила исто. Ќе бидат сериозна екипа.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Мае ќе игра центар сигурно, немаат играч таму. Палмарсон у Барса нели ќе иде.

Ќе имаат многу јак тим Веспрем следната сезона. Бековска линија Акамбре-Мае-Тонесен од новите играчи плус тука се Џамали кој им се враќа, и искусните Илиќ-Наѓ и Лекаи.
Пикери имаат добри, крила исто. Ќе бидат сериозна екипа.
Наредна сезона би требало да се опорави и Слишкович.
А за Мае не сум толку сигурен дека би го форсирал толку многу на среден бек.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Угалде ке му е главна конкуренција али тука ке е најверојатно и Кентин Мае. Зависно од тоа за која позиција би го планирал Врањеш. Ако го планира за крило во секој момент би го ставил пред Манасков.
Иванчук ќе си оди?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Иванчук ќе си оди?
Да.

Мае ќе игра центар сигурно, немаат играч таму. Палмарсон у Барса нели ќе иде.

Ќе имаат многу јак тим Веспрем следната сезона. Бековска линија Акамбре-Мае-Тонесен од новите играчи плус тука се Џамали кој им се враќа, и искусните Илиќ-Наѓ и Лекаи.
Пикери имаат добри, крила исто. Ќе бидат сериозна екипа.
Кога не биле Веспрем па сериозна екипа :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Наредна сезона би требало да се опорави и Слишкович.
А за Мае не сум толку сигурен дека би го форсирал толку многу на среден бек.
Зошто? Па среден бек му е матична позиција.
.
Кога не биле Веспрем па сериозна екипа :D
Сезонава ми се некако млитави.

Сеа си го читам постот, не знам зашто сум го пишал тоа последното `ќе бидат сериозна екипа` искрено. :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Каква кариера, секоја чест ! :cuc::cuc:

Тешко дека ќе се роди некој во Македонија шо ќе го надмини во иднина. Дајбоже да има таков, ама како стојат работите многу тешко.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.537
Поени од реакции
3.736
А таман Гурбиндо пркна малку откако избега од Барса ради него, дури и му зема место на Македа во репрезентација, сега пак ќе треба да си го бара чарето на друго место ако сака да си ја задржи позицијата што ја доби преку игрите во Нант.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Каква кариера, секоја чест ! :cuc::cuc:

Тешко дека ќе се роди некој во Македонија шо ќе го надмини во иднина. Дајбоже да има таков, ама како стојат работите многу тешко.
Kako be teshko ? Pa vidigo Manaskov samo niz koj kluboj pomina :D Metalrug, Wetzlar, Vardar, Rhein Neckar, Veszprem.. a ima samo 24-25 godini :cool:
 
И

Игнориран член

Гостин
Kako be teshko ? Pa vidigo Manaskov samo niz koj kluboj pomina :D Metalrug, Wetzlar, Vardar, Rhein Neckar, Veszprem.. a ima samo 24-25 godini :cool:
Освен во Металург, не се изнаигра баш во останатите клубој. :D
Има време за Деки, ќе сумираме за едно 10тина години колку клупи греел во кариерата. :giggle:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Никогаш не ми било јасно зошто во ракометот мора баш сега во сред сезона да ги претстават засилувањата? Што ако почекат до крај на сезона!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom