Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ќе чекаме и ќе видиме што ќе направат бугарите, инаку во други вести пред ден во холандија имаше избори и изгуби анти-еу кандидатот Герт Вилдерс, сега само преостанува германија и франција да изгласаат про-еу кандидати и да се стабилизира пост брегзит ситуацијава..
Кога си кај Brexit - тие тек сега почнаа уште повеќе да се "дестабилизираат". Глупави луѓе = силна држава. Хахаха...

И ајде, уште десетина дена, па да видиме. Изгледа јас после изборите одам во Бугарија, таман да видам кога ќе бидам на интервју.
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
zdravo.. jas sum tie 2012 god prekraten... e sega eden mi rece od tie so posreduvaat deka se vadelo neso od strumica nekoj dokument i izvodi od mojte rodeni do pred 1920god i za 4..5 meseci ke me vratel vo procedura??? ima li nekoj slusnato za ova ili dali ima nekoj vakov ko mene od kobnata 2012 :D ili 12376/2012 god sum brojka ako mozi nekoj da mi go proveri??? oti kako i da pisam vika ( lipsvat dani)
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Koi se bugarski dokumenti treba za maloletni deca ??
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
VAka bev prvata polovina od januari na intervju, i ne sum bila na dopolnitelna, bev da castam sega se vrakjam i srekjna sum samo se plasam da ne se urocam.
Aj za arno neka e site da si docekate jas sum srekjna zasega zadovolna ne cekav mnogu se na se 3 godini mi se sobraa, pobrzo potpis da dobijam i da zaminuvam od ovde, ajde so srekja uste ednas na site, inace bev so voen dokument
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
VAka bev prvata polovina od januari na intervju, i ne sum bila na dopolnitelna, bev da castam sega se vrakjam i srekjna sum samo se plasam da ne se urocam.
Aj za arno neka e site da si docekate jas sum srekjna zasega zadovolna ne cekav mnogu se na se 3 godini mi se sobraa, pobrzo potpis da dobijam i da zaminuvam od ovde, ajde so srekja uste ednas na site, inace bev so voen dokument
dobra si so 3god.. jas od 2012 sum sega ako zemam do letovo arno ke e :D
 
Член од
1 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
95
Денека ми се смени статусот од финален експертен прегелед во Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,???? Му се има ли случено на некој...Нема наведено дали несто не е во ред со документите. Иначе сум со стари документи од бугарска егзархија.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
zdravo.. jas sum tie 2012 god prekraten... e sega eden mi rece od tie so posreduvaat deka se vadelo neso od strumica nekoj dokument i izvodi od mojte rodeni do pred 1920god i za 4..5 meseci ke me vratel vo procedura??? ima li nekoj slusnato za ova ili dali ima nekoj vakov ko mene od kobnata 2012 :D ili 12376/2012 god sum brojka ako mozi nekoj da mi go proveri??? oti kako i da pisam vika ( lipsvat dani)
javise kaj lazar mladenov ot strumica ke ti objasni,i jas sum ko tebe,,,
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Nikoj ne znae koi dokumenti treba da spremam za da izvadam pasos za decata ??
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Денека ми се смени статусот од финален експертен прегелед во Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,???? Му се има ли случено на некој...Нема наведено дали несто не е во ред со документите. Иначе сум со стари документи од бугарска егзархија.
A sti ti pisuva? Sega pisuvaat i zosto e izvadena na dopolnitelna proverka, pisi go toa pa da vidime. Ete na eden clen pogore ke go proveruvaat za kriminal vo EU, i ako nema napraveno kriminal nema zosto da se grizi.
 
Член од
28 септември 2015
Мислења
6
Поени од реакции
13
Ova mi e statusot> Образувана преписка N:11XXX/2016/28.11.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
E sega valjda ova e momentot kaj shto cekash...
I moj suprug je broj 11xxx/2016. Intervju 05.12.2016
 
M

Marija79

Гостин
I moj suprug je broj 11xxx/2016. Intervju 05.12.2016
Dobar den,
Ja sam cekam potpis na ukaz ,ama ne znam kako da preverim ,ke bidnete li ljubazni da mi kazete kude kucam I koje kucam ,imam neki dva broja[DOUBLEPOST=1489742236][/DOUBLEPOST]Dobar den,ke bidnete li lubazni da mi kazete koje ste kucali od brpjevite I kude ,cekam potpis na ukaz ama ne znajem kako da proveram
Hvala
 
Член од
28 септември 2015
Мислења
6
Поени од реакции
13
Dobar den,
Ja sam cekam potpis na ukaz ,ama ne znam kako da preverim ,ke bidnete li ljubazni da mi kazete kude kucam I koje kucam ,imam neki dva broja[DOUBLEPOST=1489742236][/DOUBLEPOST]Dobar den,ke bidnete li lubazni da mi kazete koje ste kucali od brpjevite I kude ,cekam potpis na ukaz ama ne znajem kako da proveram
Hvala
http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
Broj/godina u gornji kvadrat
Sifra u donji
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom