Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Се случи 60-70.000 албанци да гласаат за СДСМ зошто они повеќе им ветија и од ДУИ,БЕСА и Алијанса.И тоа ззаедно.
Се работи за цифра од помалку од 30 000 гласачи од албанска националност. Нема потреба од повторување на таа лага (како и од сите други).
 
D

Darko_ufo

Гостин
Се работи за цифра од помалку од 30 000 гласачи од албанска националност. Нема потреба од повторување на таа лага (како и од сите други).
А кај Групмне се работи само за накај 60 000 гласови на Роми, Бошњаци, Срби, Торбеши, Власи итн...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Уште со тие 70к албански гласови :tapp:

Не ми текнува сега на бројките точно, но знам дека кога беше актуелна таа тема за колку од браќава гласале за СДСМ математиката не испаѓаше повеќе 20-30к и тоа преку сила.

Слободно земи и види колку гласови добиле албанските партии на минатите избори и колку добиле сега, па спореди ги.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Што?!?!? Дали се овие нормални бе? Па како може Заев да е толку глуп и да попушти на притисокот на 200 небањати излезени на улица? Сеа џабе изгубивме 3 години кога Груевски ќе биде уште посилен, не бе ова отиде се у курац тек сега ќе го јадеме... Јас не знам кој стои позади овој притисок, дали Русите, дали Трамп...

www.a1on.mk/zaev-se-povelkuva-vmro-formira-vlada
tereaj teraj seir ama koga ke stane vistina ke ti bide krivo so si im podkazal[DOUBLEPOST=1489696490][/DOUBLEPOST]
Техничка влада е. И нема да биде вака уште долго.
ke bide ke bide dodeka Makedonija ne stane protektorat pa ko ke dojdat to strancine od strancija sve to kriminalcite od drpmne ke gi ispoapsat,pat za crpnatiot kriminalec da napravat da ja sprovede skip patformata kreirana vo skip tarija
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Protestite u Albania koga si bea,i imase zaginati,lugeto od obezbeduvanje zapalia i stavia u presa istata oprema .posle otkako pocna sudenje protiv policiata i obezbeduvanjeto od vladata,site videa i audio zapisi bea prezentirani u sud,otkako taa oprema bese pratena u SAD i vrateno se .
Ne dzabe onoj profesoron ke kazuvase,nitu CIA nitu armijata na Amerika ne e glavna dvizecka sila,tuku Hollywood i nivnata kompjuterska tehnologija ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи на кратко кажано, кога станува збор за организации од калибарот на CIA, NSA итн, ако треба да се уништи доказ од овај тип, за да си 100% сигурен дека од тоа ќе нема ништо, ама апсолутно ништо да остане е да го земеш харддискот да го расклопиш и со чекан да го искршиш внатрешниот диск (обележан со platters). Инаку, доколку пробаш да го кршиш ете на пример преса, или незнам, било како, ако тој дел остани здрав можно е да се вратат податоци.

http://operationalportal.com/wp-content/uploads/2011/05/hdd-diagram.jpg
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
ke ispadne stvarno albancive ne preku 20, preku 30 % ke se u pm, ako na celo nivno glasacko telo gi dodademe i tie 70k sto gi pumpaat sektashive.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Имаше интервентен увоз од Косово...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
А кај Групмне се работи само за накај 60 000 гласови на Роми, Бошњаци, Срби, Торбеши, Власи итн...
Абе не знам кој ќе ја спаси попрво држаава тврдокорниот амди или стоиЉковиЌ.
Слон напраија од тоа што им ветил Заев у Арачиново па ја напукаа цифрата до 100000 гласачи, а дека може паторот да обеќава отворен базен у Шутка со пари што ги нема и во населба што 99% оди у ќенеф - тоа не е проблем.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
ke ispadne stvarno albancive ne preku 20, preku 30 % ke se u pm, ako na celo nivno glasacko telo gi dodademe i tie 70k sto gi pumpaat sektashive.
Ај баш да ја видиме таа математика..

Со 70 000 гласови кај СДСМ, се на се, 22%.
Без тие под 20.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Ај баш да ја видиме таа математика..

Со 70 000 гласови кај СДСМ, се на се, 22%.
Без тие под 20.
ne praam matematiki, kolku saka neka se, prenapumpana e taa brojka od 70 000, teoretska moznost nema da se 70 000 albanci koi sega go dale glasot za sdsm, ubavo rece nekoj pogore neka se napravat sporedvi so prethodnite izbori i glasovite sto gi dobile albancite, deka dobile sds i albanski glasovi, dobile, ama deka se 70k ... Nikogas.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.253
Поени од реакции
6.951
А кај Групмне се работи само за накај 60 000 гласови на Роми, Бошњаци, Срби, Торбеши, Власи итн...
кои не сакаат да го срушат уставниот ред и поредок, односно не бараат федерализација ами се задоволни од државата
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.140
Поени од реакции
3.367
Па ако е 15к минимална сакале или нејкеле ќе мора да вработат некој, со тоа што наместо кола од 200к евра ќе си ги намалат луксузите и ќе земат од 100к :D

Државата не треба да работи само во корист на тајкуните како Камчев, Ѕинго и сл туку во корист на народот
Тоа во некоја паралелна реалност.

Кога сме кај тајкуните, сеуште не ми е јасно како фамилијата на Зајко уште дава минимална плата, а не 500е.
ke ispadne stvarno albancive ne preku 20, preku 30 % ke se u pm, ako na celo nivno glasacko telo gi dodademe i tie 70k sto gi pumpaat sektashive.
Во Македонија има скоро 1,8м гласачи и над 1,9м полнолетни, понатаму на изборите имаше прилив на странски туристи од северна земја, зголемување на излезноста и во чисто албанските средини, ние од око гледаме дека има 30-40к гласови но ги немаме поминато сите улици и гласачи, верувај дека во штабот го имаат направено тоа и највеќе што утнале се некој 5%.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom