Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Кочан е невин, така вика адвокатот негов. Како невин и слободен човек си шета, не го брка никој. Изгледа параноичен е па затоа бега. Криминалот на Дуи според мене не е приоритет, најпрво со вмро треба да се расчисти па после Дуи.
А зошто да не се расчисти прво криминалот на Дуи дај појасни жити се?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Кочан е невин, така вика адвокатот негов. Како невин и слободен човек си шета, не го брка никој. Изгледа параноичен е па затоа бега. Криминалот на Дуи според мене не е приоритет, најпрво со вмро треба да се расчисти па после Дуи.
Ne znam samo koga ke pocne so klanjeto i pukanjeto kako ke najdete slobodno vreme da se spravite so kriminalot. I kogo ke go barate-apsite koga site lopovi na celo so el crpnatiot uste prviot den ke fatat filtilj,
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Goldie:

Скопје, Фиром 8 дена до судниот ден.

Денеска малце одмарав од темата. Ми рекоа да одам на други теми од свет да се одморам дека им треба свежа крв за наредните денови. Туку денеска пак се собраа пензионерите да протестираат, како не им е срам магариња, за едно беспладно возење во автобус, покачени пензии од 50%, бесплатни бањи и разно разни глупости се бунат и ги бранат криминалците. Ако мислат дека тие ќе не спречат да влеземе во собрание, гадно се лажат, ќе ги прегазиме како бубашваби.
 
A

Avenger99

Гостин
Goldie:

Скопје, Фиром 8 дена до судниот ден.

Денеска малце одмарав од темата. Ми рекоа да одам на други теми од свет да се одморам дека им треба свежа крв за наредните денови. Туку денеска пак се собраа пензионерите да протестираат, како не им е срам магариња, за едно беспладно возење во автобус, покачени пензии од 50%, бесплатни бањи и разно разни глупости се бунат и ги бранат криминалците. Ако мислат дека тие ќе не спречат да влеземе во собрание, гадно се лажат, ќе ги прегазиме како бубашваби.
Де напиши и за мене уште едно вакво, јако е, се мочам од смеење. Или не треба да е смешно?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
А зошто ти е сеедно ,која е поентата ,како то небитен е крималот на Дуи?Па тогаш и криминалот на Кочан не е битен ,шо го замарет чоекон со потерници?Пази богати имало вмровски и дуи криминал.Арно ама криминалот на Дуи не се важел!:cautious:
Некои прашања не заслужуваат одговор. Уствари ај размисли, што може да се одговори на ова? Значи на некои прашања е невозможно да се одговори, тие само свезнајниот Заев ги сваќа.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Некои прашања не заслужуваат одговор. Уствари ај размисли, што може да се одговори на ова? Значи на некои прашања е невозможно да се одговори, тие само свезнајниот Заев ги сваќа.
Абе така му кажале во штаб,кај смејт да има свое мислење!Да имаш свое мислење е недемократски нели?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Разговорот помеѓу Миле Јанакиески и старо-новиот претседател на Врховен суд Јово Вангеловски.

Миле бара од Вангеловски да извади документ од списите од предметот Глобал што не бил потпишан и да му го даде на овој да го среди оти некој судија му правел проблем.

Уживајте.

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Абе така му кажале во штаб,кај смејт да има свое мислење!Да имаш свое мислење е недемократски нели?
Не не, сосема погрешно си сватил. Размислуваш со своја глава, како што ќе ти кажат они.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Jas samo realno ja sogleduvam nastanatata situacija. A krivi se tie sto svesno ili nesvesno ste go glasale predavnickiot izrod. Utre i grujo i zz da gi snema vojna pak ke ima. Nema beganje.
Абе такви сте си вие реално многу ситуации согледувате, само кога падне магла, ова гатачкава си ја ангажирате.
Така е криви се само гласачиве на зз и ќе горат во пеколот, а вие душичкиве во рајот јебове у то среќлиите од рај во рај.
Ќе нема бегање али не од војна, зш то е само во вашите глави, дошло је време чорке другови.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Абе такви сте си вие реално многу ситуации согледувате, само кога падне магла, ова гатачкава си ја ангажирате.
Така е криви се само гласачиве на зз и ќе горат во пеколот, а вие душичкиве во рајот јебове у то среќлиите од рај во рај.
Ќе нема бегање али не од војна, зш то е само во вашите глави, дошло је време чорке другови.
И за живот, не заборавај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom