Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Би оставил неколку прашања:

За која цел СДС доби пари од сорос?
За која цел СДС доби подршка и пари од албанската дијаспора?
Зошто нема граѓанско опшество во Албанија, Грција, Бугарија, Србија, Германија, Франција, Америка?

СВЕСТЕТЕ СЕ, ДРЖВАТА НИ ЈА ПРОДАЛ НЕКОЈ, А ОВДЕ СИ ГИ МЕРИМЕ НА КОЈ МУ Е ПОДОЛГ. (со извинение на дамите и постарите)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Би оставил неколку прашања:

За која цел СДС доби пари од сорос?
За која цел СДС доби подршка и пари од албанската дијаспора?
Зошто нема граѓанско опшество во Албанија, Грција, Бугарија, Србија, Германија, Франција, Америка?

СВЕСТЕТЕ СЕ, ДРЖВАТА НИ ЈА ПРОДАЛ НЕКОЈ, А ОВДЕ СИ ГИ МЕРИМЕ НА КОЈ МУ Е ПОДОЛГ. (со извинение на дамите и постарите)
- За која цел дпне доби (испокраде) пари од народот?
- За второто приложи докази (исто како и за првото)
- Третото е најдебилната реченица што сум ја прочитал во животот. Ти од дома немаш излезено.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
- За која цел дпне доби (испокраде) пари од народот?
- За второто приложи докази (исто како и за првото)
- Третото е најдебилната реченица што сум ја прочитал во животот. Ти од дома немаш излезено.
Има како нема. Дома, влада, собрание и пак дома. Секојдневна релација му е тоа, на копче е тој. Добро за викенд го пуштаат сам да мисли ама да не претерува.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Има како нема. Дома, влада, собрание и пак дома. Секојдневна релација му е тоа, на копче е тој. Добро за викенд го пуштаат сам да мисли ама да не претерува.
Стварно им зборат на тоа шителот дека немало граѓанско општество во Франција, Германија, Америка...па и комшииве? Не од дома, од пештера личи ко да нема излезено.
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
- За која цел дпне доби (испокраде) пари од народот?
- За второто приложи докази (исто како и за првото)
- Третото е најдебилната реченица што сум ја прочитал во животот. Ти од дома немаш излезено.
Сите платенички шарени геј револуции беа платени од сорос, а сите работат во интерес на сдс.
Лидерот на албансата дијаспора од Швајцарија јавно кажа на тв дека му помогнал на зајо ( ама ќе да е оти зајо е многу убав, не за друго)
и трето дебилната реченица е дебилна за тој што е дебил и не разбира и негледа подалеку од носот оти имал некое евро на носето.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Jas licno ne vi ja svativ diskusijava, iako e prilicno dolga... znam deka imame dovolno stari i mladi makedonci da se socuvame sebe si i svoite familii, od site svetski zla...Veruvajte svetska vojna e vo tek...Vklucete se na edna ili druga strana, ama ne na "facebook" nego vo ARM ili UCK, na primer, ARM ima dobrovolno sluzenje na vojska od tri meseci...nisto strasno...ke naucite kako se puka od puska...Ako toa ne go znaete, ke vi dojde nekoj sto znae, ke ve otepa, ke vi ja opne devojkata, ke vi gi zeme parite, nivata, ovcite... i taka natamu...
Na vreme pristapete vo ARM, dobrovolno, dobijte ja poitrebnata obuka, Nie stareeme, nema da mozeme vecno da ve cuvame...[DOUBLEPOST=1489376183][/DOUBLEPOST]Немате некои коментари!!! не треба ни да имате... Само борете се храбро за Вас и Вашето семејсво,
татко, мајка, брат, сестра, другар, комшија, и ќе ни се „ФАТАТ“ душманире, за стапов...Па ние сме МАКЕДОНИЈА!!!
..не сум знаел за тромесечниов пакет..,добра идеа. Може би било добро да се подели у два , едномесечен основен би се вклопил во летен распуст и напредни обуки од по месец-два.И да се пази со нашиот легендарен јавашлук да не се разводни и премине во комедија...ко работните акции на времето.., кои завршија ко мегало јебарници...Иако звучи шкрипаво за многу уши, ама ракување со машингевехр и посложени такви направии станува императив во времето кое иде....
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Стварно им зборат на тоа шителот дека немало граѓанско општество во Франција, Германија, Америка...па и комшииве? Не од дома, од пештера личи ко да нема излезено.
Да бе и во грција се зборува на албански
во Америка се зборува на мексикански
Србија на албански...

Су слушнал дека излезени сте и сте виделе многу...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не е прашање кој и зошто се вооружува и кој и зошто создава армија,прашање е КОЈ тоа му го овозможува.
И не се две држави нефункционални,скоро цел балкан.[DOUBLEPOST=1489390718][/DOUBLEPOST]
И тука да те поправам.На балканот веќе има развиено голема мрежа на радикален ислам.Не им е целта да прават центри на балканот зошто веќе ги имаат,цел им се центри во гетата каде веќе почнува да функционира радикалниот исламски систем.
Ако Турција ги отвори границите ние би биле само коридор кон запад.
.....не заборавај дека ѓубрето обично останува по пат и депониите со отпадоци, да не ги заборавам ќенефите... :) :)
 
S

silmarillion

Гостин
Уште Палчо УПА фали на форумов, а може и веќе е регистриран :) Пошто ве глеам сите јако информирани за геополитикава и сите тајни служни на мал прст ги вртите :) А дебекеовциве се утепаа од сликање по кафичиве окезени, а и што би праеле друго кога форумашите им ја работат работата : ))))
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Сите платенички шарени геј револуции беа платени од сорос, а сите работат во интерес на сдс.
Лидерот на албансата дијаспора од Швајцарија јавно кажа на тв дека му помогнал на зајо ( ама ќе да е оти зајо е многу убав, не за друго)
и трето дебилната реченица е дебилна за тој што е дебил и не разбира и негледа подалеку од носот оти имал некое евро на носето.
Ти знаеш ли што значи фразата „граѓанско општество“?[DOUBLEPOST=1489394824][/DOUBLEPOST]
Да бе и во грција се зборува на албански
во Америка се зборува на мексикански
Србија на албански...

Су слушнал дека излезени сте и сте виделе многу...
Мислам дека после вакви изјави со основно непознавање на работи дека мора да се воведе некаков тест за влез на форумов.
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Ти знаеш ли што значи фразата „граѓанско општество“?[DOUBLEPOST=1489394824][/DOUBLEPOST] Мислам дека после вакви изјави со основно непознавање на работи дека мора да се воведе некаков тест за влез на форумов.
А ти знаеш ли што е двојазичност и кантонизација, отцепување на западна Македонија, и голема албанија, двојазични униформи,двојазични пари. знам дека знаеш. ти тоа го сакаш, за тоа сте платени, ама убаво трошете ги тие пари, уживајте во нив додека можете... ама брзо ќе запре тоа.[DOUBLEPOST=1489395289][/DOUBLEPOST]имало и порано такви... не се секирајте... има во нашата историја место за сите.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.087
А ти знаеш ли што е двојазичност и кантонизација, отцепување на западна Македонија, и голема албанија, .
од двојазичност до отцепување :pos: абе од кај ова. Лет ми гесс, Миљенко, Мирко велиновски, Латасовиќ. Упс, тој че оди за Србија, имал кај да бега :confused:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ти знаеш ли што значи фразата „граѓанско општество“?[DOUBLEPOST=1489394824][/DOUBLEPOST] Мислам дека после вакви изјави со основно непознавање на работи дека мора да се воведе некаков тест за влез на форумов.
..не биди недемократ , башка во овие тешки времиња не можеш да очекуваш секој да завршил основно школо ко тебе. Некои имаат едвај само голем одмор ...и што сеа ти онака елитистички ги забрануваш???? :) :)
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
од двојазичност до отцепување :pos: абе кој ве лаже вака. Лет ми гесс, Миљенко, Мирко велиновски, Латасовиќ. Упс, тој че оди за Србија, имал кај да бега :confused:
незнам дали си одел на часови по биологија ама ќе ти кажам еден експеримент.

Ако ставиш жаба во врела вода таа ќе рипне веднаш, нема да ја убиеш.
но ако ја ставиш во ладна, и постепено ја загреваш до степан на вриење, жабата ќе се свари без да се помрдне.

чекор по чекор се обработуваат работите. не наеднаш.

денес едно утре друго задутре трето...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom