Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Во меѓувреме Меџити тврди дека имаат писмени докази дека ВМРО ја прифатиле платформата:

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/medzhiti-imame-pismen-dokaz-deka-vmro-dpmne-prifati-i-dvojazichnost-i-kazni-ako

А верувам дека Албанциве не лажат. Дури и сигурен сум. Откако видов како пред камери ослободуваат нивни човек кој каменуваше наши деца овие за мене се квази-патриоти и ништо повеќе.

Да видам само што ќе речат сега ВМРО. Сега ќе испадне овие лажат.[DOUBLEPOST=1488918381][/DOUBLEPOST]

Повели:

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/medzhiti-imame-pismen-dokaz-deka-vmro-dpmne-prifati-i-dvojazichnost-i-kazni-ako
Ако веруваш дека не лажат албанците,Груби потврди дека заев ја прифатил платформата.Сега кој лаже?Груби или Заев?
Антонио убаво кажа,не е прашање зошто ВМРО ја одбила платформата него зошто СДСМ ја прифатила?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.564
Поени од реакции
36.519
Тие се амбасадори на ѓаволски држави кои сакаат да не уништат. Треба да се сретне со амбасадорите на Унгарија, Австрија и Србија.
Те молам не ги заборавај Русија, Белорусија, Казакстан и Субрата Рој.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ако веруваш дека не лажат албанците,Груби потврди дека заев ја прифатил платформата.Сега кој лаже?Груби или Заев?
Антонио убаво кажа,не е прашање зошто ВМРО ја одбила платформата него зошто СДСМ ја прифатила?
Добро овие и онака беа цело време маркирани од другиве како предавници ама што правиме со овие кои глумат патриоти а всушност се полоши и од предавнициве?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Те молам не ги заборавај Русија, Белорусија, Казакстан и Субрата Рој.
Мандатот го сакате?
Еве го мандатот



Ќе мора да најдете нешто појако од амбасадори, не иде вака.
 
V

viktora

Гостин
Сега и јас да ве прашам нешто:

Како ви се свиѓа анкетата бе, а? :D
Страм да му е на грујо,и тука ли замешал прсти :LOL::LOL::LOL:[DOUBLEPOST=1488920079][/DOUBLEPOST]
Добро овие и онака беа цело време маркирани од другиве како предавници ама што правиме со овие кои глумат патриоти а всушност се полоши и од предавнициве?
Да беа полоши до сега они ќе го бараа мандатот од Иванов заедно со албанските партии.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.564
Поени од реакции
36.519
Ke bese drugo ako bea pred izbori koalicija,vaka po izbori ne se vazi
Да, како што десет години Вмро и Дуи прават предизборни коалиции, нели.

Чудно во 2011 година и амнестијата на Хашките случаи не беше ветување од програмата на ДПМНЕ, па не им сметаше да го реализираат во првите 10 дена од новата Влада.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.756
Поени од реакции
44.099
Ke bese drugo ako bea pred izbori koalicija,vaka po izbori ne se vazi
u nekoj tvoj iskriven svet ne se vazi, kako toa ne se vazi, sto ne formira togas vmro vlada sega, ako ova ne se vazi ? Ili, zasto pregovaraa 20 dena so Dui koga od PRV den taa platforma postoese, zasto voopsto pregovaraa celi 20 dena i den broj 1 ne ja otfrlija platformata ? Ne se vazelo ova ... brej

Ke bide interesno koga denovive ke im gi izvadat od dui pismenite dokazi za sve sto prifatile grujo i kompanija, vprocem i samite sitel koi se nivni mediumski potparoli potvrdija preku ivona, citiram, platformata e prifatena ...

Dokolku platformata im bese nekakov uslov na vmro, a taa so site nejzini tocki postoese od sam start na pregovorite, togas tie pregovori nemase da postojat, nemase 20 dena da sedat i da se dogovaraat, nateganjata se znae koi bile, i kade lezel nivniot problem, sjo i zakonot za zastiteni svedoci, tolku. Go boli bre kur grujo za vas, za Makedonija, za sve, svesni li ste deka postoi golema verojatnost da bide trtalo u idrizovo, e za toa samo go boli kur u momentov, i spremen e na Se za da toa ne se sluci. Da mu bese nego do Makedonija, odma kako sednal so dui, na denot BROJ 1 od tie pregovori so DUI koi traea 20 ebani dena, grujo ke izlezese i ke kazese ne be decki, kakvi dui kakvi kurci kakvi palci, pa ovie sakaat zname da menjaat, na pari da gi ima, turi im kurot za Makedonija se raboti, ne pregovarame so niv dur ne ja trgnat od masa platformata i cao.

E toa e patriotski, a ne da pregovaras 20 dena a od start znaes sto e iscrtano vo taa platforma, pa uste idiotite i pismeni garancii im davale, pismeni garancii koi utre garant ke bidat falsifikat, a mozda i seceni i lepeni papiri, ke vidime sitel kako ke kazat. :tvg:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.026
Поени од реакции
3.783
Мандатот го сакате?
Еве го мандатот



Ќе мора да најдете нешто појако од амбасадори, не иде вака.
Тоа може Хорхе да си го пикне во газот, да намигне и да каже ,,блесаво али функционира,,
 
B

Borg_Drone

Гостин
Страм да му е на грујо,и тука ли замешал прсти :LOL::LOL::LOL:[DOUBLEPOST=1488920079][/DOUBLEPOST]
Да беа полоши до сега они ќе го бараа мандатот од Иванов заедно со албанските партии.
Па го добија мандатот, нели читаш дека не успеаја да создадат Влада поради СЈО. Имаше 20 дена Груевски да направи Влада.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.564
Поени од реакции
36.519
Мандатот го сакате?
Еве го мандатот



Ќе мора да најдете нешто појако од амбасадори, не иде вака.
Уште тоа остана, доскочници со сликички и бегање од дебатни емисии како прави војводи на Четвртиот Илинден.

Ај може со етнички конфликт или граѓанска војна некако ќе се спаси Груевски. Сеуште има надеж.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Тиј што не го дава си го чува за себе, сам да си го пикне или да го сподели со другарите на Халкидики.
А Зајко очајно го бара. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom