Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.026
Поени од реакции
3.783
Откако Трамп го добил писмото од Иванов изгубил желба за секс со Меланија и целосно се посветил на тоа како да му помогне на неговиот колега.... прво што сторил е побарал да му се донесе карта и да му покажат каде е Македонија...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.562
Поени од реакции
36.519
Грешна, негрешна, тоа е тоа.
Не им се свиѓаше одговорот од амбасадата, па кажаа дека амбасадата не зборела во име на Стејт Департментот. Им стигна одговор од Стејт Департментот, земаа писмо на Трамп лично да му пишуваат.

Утре Трамп ако ги закопа ќе бараат САД референдум да распише за ставот на американските граѓани за Македонија.

Уште малку и мене жал ќе ми падне колку се бедни. Ама тоа е, страшно е во Идризово.

Додека Иванов плаче и пишува проштални писма друг денес се сретнува со пет амбасадори.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Откако Трамп го добил писмото од Иванов изгубил желба за секс со Меланија и целосно се посветил на тоа како да му помогне на неговиот колега.... прво што сторил е побарал да му се донесе карта и да му покажат каде е Македонија...
Или како би рекол Грујо “Твамп“
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не им се свиѓаше одговорот од амбасадата, па кажаа дека амбасадата не зборела во име на Стејт Департментот. Им стигна одговор од Стејт Департментот, земаа писмо на Трамп лично да му пишуваат.

Утре Трамп ако ги закопа ќе бараат САД референдум да распише за ставот на американските граѓани за Македонија.

Уште малку и мене жал ќе ми падне колку се бедни. Ама тоа е, страшно е во Идризово.

Додека Иванов плаче и пишува проштални писма друг денес се сретнува со пет амбасадори.
Тие се амбасадори на ѓаволски држави кои сакаат да не уништат. Треба да се сретне со амбасадорите на Унгарија, Австрија и Србија.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Додека Иванов плаче и пишува проштални писма друг денес се сретнува со пет амбасадори.
Амбасадори :)
И со Господ да се сретне, пак нема да добие мандат.
 
B

Borg_Drone

Гостин
За тоа, дека постојат такви, писмени гаранции, од ВМРО слушаме само од некои членови на ДУИ, и тоа почнаа да го верглаат откако се договорија со СДСМ.
Еве Гугл што дава за писмени гаранции + Вмро:
https://www.google.com/search?newwindow=1&q=Писмени+гаранции+ВМРО&oq=Писмени+гаранции+ВМРО&gs_l=serp.12...17004.18081.0.19669.4.4.0.0.0.0.154.446.0j3.3.0....0...1c.1.64.serp..1.0.0.90BLVaL38uU

Еве што дава за писмени гаранции + СДСМ:
https://www.google.com/search?newwindow=1&q=Писмени+гаранции+СДСМ&oq=Писмени+гаранции+СДСМ&gs_l=serp.12...132355.133121.0.134987.4.4.0.0.0.0.142.548.0j4.4.0....0...1c.1.64.serp..0.2.277...33i160k1.Dy6ojqJb580

Јас не им верувам, ама дури и да не лажат воа копитава од ДУИ, каков аргумент е тоа бе друже? Како тоа го оправдува СДСМ? Што значи тоа?

Па на истава шема ве-ме-ре вергла 10 години. Кога ќе ги обвиниш дека краделе, они викаа дека ес-де-ес краделе многу повеќе.
Па нели овие опашиве од СДСМ ќе беа транспарентни, нели ќе беа демократи, нели ќе беа подобри од ВМРО?
Или тоа важеше додека не намирисаа дека имаат реална можност да дојдат на власт, па се вратија на старата шема, на истата шема што ја користеа 2002 и 2004-та година. Истите финти ги користат како и тогаш. Дури и пак Шеќеринска ја пратија да преговара со ДУИ, пошто многу и одат преговорите со ДУИ. :facepalm:


Во многу лош филм влезе СДС, раководството и членовите (оние членови што чекаат да се закачат на државна цицка). Уште недојдени на власт покажуваат дека, за овие 10 години во опозиција, не само што ништо не се сменило на подобро во таа партија, туку, ако воопшто нешто се сменило, тоа е на полошо.

Има симпатизери на СДС што се уште мислат дека платформата е измислена, непостоечка. Има некои што мислат дека е небитна, дека Грујо и фамилијата прави баук од неа.
Сега им пуштаат некој муабет дека ЕУ ќе им дала 2 милијарди евра, да ја кренеле Македонија на нозе, кога ќе формирале влада.:facepalm:

Се распишав ја.. Кажав претходно, пак ќе повторам. Тешко дека ова може добро да заврши, речиси невозможно.
Во меѓувреме Меџити тврди дека имаат писмени докази дека ВМРО ја прифатиле платформата:

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/medzhiti-imame-pismen-dokaz-deka-vmro-dpmne-prifati-i-dvojazichnost-i-kazni-ako

А верувам дека Албанциве не лажат. Дури и сигурен сум. Откако видов како пред камери ослободуваат нивни човек кој каменуваше наши деца овие за мене се квази-патриоти и ништо повеќе.

Да видам само што ќе речат сега ВМРО. Сега ќе испадне овие лажат.[DOUBLEPOST=1488918381][/DOUBLEPOST]
Dui ne ni baral nikakvi garancii ni usni ni pismeni od vmro poso znaele deka nema skoro nisto da se prifati. Pa dali toa znaci deka se patrioti ili ne i voopsto ne e ni bitno. A sds uste po objavuvanjeto na velepredavnickata platforma javno se izjasni deka za niv e vo celost prifatliva.
Sega moze da gi vrtite rabotite kako sakate, ako nekoj nekogo veke god dena javno go pluka i mu se zakanuva (sds na dui so sjo i so im zema del od pratenicite), i potoa ovie istite da mu dadat na plukacot potpisi za vlast? Ajde malce logicno razmisli koj i sto prifatil?
Повели:

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/medzhiti-imame-pismen-dokaz-deka-vmro-dpmne-prifati-i-dvojazichnost-i-kazni-ako
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.026
Поени од реакции
3.783
Не им се свиѓаше одговорот од амбасадата, па кажаа дека амбасадата не зборела во име на Стејт Департментот. Им стигна одговор од Стејт Департментот, земаа писмо на Трамп лично да му пишуваат.

Утре Трамп ако ги закопа ќе бараат САД референдум да распише за ставот на американските граѓани за Македонија.

Уште малку и мене жал ќе ми падне колку се бедни. Ама тоа е, страшно е во Идризово.

Додека Иванов плаче и пишува проштални писма друг денес се сретнува со пет амбасадори.
Така ти е тоа кога човек ке тргне по умот на Мирка и гатачки.... велат господ на човека прво му го зема умот а после останатото сам ке си го даде...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Сега и јас да ве прашам нешто:

Како ви се свиѓа анкетата бе, а? :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.675
Поени од реакции
10.974
Многу јака логика имаат некои форумски експерти,УЧК терористи кои што колеа,бесеа македонци во 2001 година,а потоа откако се трансформираа во политичка партија (ДУИ) учествуваа во секоја влада од 2002 година(со исклучок 2006-2008) и учествуваа во сите криминали и во владата на СДСМ и во владата на Никола Груевски решиле да им ги одбијат сите предлози кои Никола Груевски бил спремен да им ги понуди во обидот да се спаси од затвор,бидејќи сакале правна држава :pos:.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Сега и јас да ве прашам нешто:

Како ви се свиѓа анкетата бе, а? :D
Ептен битна анкета, за нешто што нема да се реализира. А кога веќе тоа гледаме, тогаш да не заборавиме колку гласаа на претходната анкета за решавање на случаите на Сјо. Глупо е ова стварно, ама ако терајте си филмот. Бранете ја државата од едни, а од други немојте. Дека нели едниве предавници а другите патриоти, иако полошо направиле.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ептен битна анкета, за нешто што нема да се реализира. А кога веќе тоа гледаме, тогаш да не заборавиме колку гласаа на претходната анкета за решавање на случаите на Сјо. Глупо е ова стварно, ама ако терајте си филмот. Бранете ја државата од едни, а од други немојте. Дека нели едниве предавници а другите патриоти, иако полошо направиле.
Не се лути, јас само прашувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom